• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bezpłatne zajęcia e-learningowe z zarządzania dla 1 tys. licealistów

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Rozpoczęły się zapisy do III edycji projektu "Kafeteria edukacyjna dla licealistów - Akademia Edukacji Menedżerskiej", w których wziąć może udział aż 1 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

  Dodano: 26.10.2011. 00:11  Czytaj więcej

  Skuteczniejsze innowacje na rzecz silniejszej Europy

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Innowacje i badania naukowe plasują się wysoko w programie europejskim. Niemniej innowacje potrzebują więcej aniżeli tylko badań naukowych, aby pomóc Europie ruszyć do przodu. To było główne przesłanie trzeciego Europejskiego Szczytu Innowacyjności, który odbył się w dniach 10 - 13 października. Wydarzenie, którego motto brzmiało "W kierunku Europejskiego Ekosystemu Innowacji", zostało podzielone na dwie części: jedną zorganizowaną w Parlamencie Europejskim w Brukseli, Belgia oraz drugą - w Warszawie, Polska w formie konferencji ministerialnej i jednego z czterech wydarzeń flagowych Polskiej Prezydencji.

  Dodano: 25.10.2011. 16:26  Czytaj więcej

  Badanie: większość nastolatków podejmuje decyzje o przyszłości razem z rodzicami

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Decyzje o przyszłości zawodowej i edukacyjnej nastolatków w 85 proc. podejmowane są wspólnie z rodzicami. Jednak tylko 35 proc. dorosłych śledzi rozwój branż i zawodów. Zdecydowana większość nigdy nie miała styczności z doradztwem zawodowym - wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Łódzki i Wydawnictwo Librus.

  Dodano: 21.10.2011. 00:33  Czytaj więcej

  Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu Marie Curie - partnerstwa i ścieżki między przemysłem a środowiskiem naukowym

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do składania wniosków w ramach programu Marie Curie - partnerstwa i ścieżki między przemysłem a środowiskiem naukowym (IAPP).

  Dodano: 20.10.2011. 16:17  Czytaj więcej

  Złudzenia wzrokowe nie omijają nawet pilotów

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Piloci ulegają złudzeniom wzrokowym, co może skutkować u nich utratą orientacji w przestrzeni, a następnie spadkiem efektywności wykonywanych w tym samym czasie zadań - wynika z raportu naukowców Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Uniwersytetu Łódzkiego.

  Dodano: 20.10.2011. 00:19  Czytaj więcej

  Autorzy najlepszych książek psychologicznych odebrali Nagrody Teofrasta

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Prof. Wiesław Łukaszewski, prof. Bogdan Wojciszke, prof. Piotr K. Oleś i Dorota Zawadzka zostali laureatami Nagrody Teofrasta, przyznawanej przez redakcję magazynu psychologicznego "Charaktery" za najlepszą książkę psychologiczną roku. Laureatów ogłoszono 17 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

  Dodano: 18.10.2011. 12:04  Czytaj więcej

  ERBN przedstawia zalecenia w sprawie wzmocnienia ERA

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  W odpowiedzi na Zieloną Księgę Komisji Europejskiej dotyczącą odnowienia Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA) Rada Naukowa Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERBN) sformułowała pięć zaleceń.

  Dodano: 17.10.2011. 17:26  Czytaj więcej

  Leszek Balcerowicz zaprasza do Jesiennej Szkoły

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Recepty na przywrócenie szybkiego wzrostu gospodarczego na świecie poszukają uczestnicy Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza. Bezpłatne zajęcia odbędą się między 18 a 20 listopada. Studenci, tegoroczni absolwenci i doktoranci swoje zgłoszenia mogą przesyłać do 30 października.

  Dodano: 17.10.2011. 00:04  Czytaj więcej

  Raporty o stanie kultury polskich miast i wsi: to nadal dwa różne światy

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Rozwój kultury na wsiach zachodzi wolniej niż w miastach - wynika z dwóch raportów o stanie polskiej kultury, które opublikowało Narodowe Centrum Kultury. "To nadal są dwa różne światy" - ocenił prof. Wojciech Burszta, jeden z twórców raportów.


  Dodano: 16.10.2011. 18:19  Czytaj więcej

  Zaproszenie do składania wniosków w zakresie wsparcia strategii monitorowania i oceny ERBN (aspekty genderowe)

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Komisja Europejska ogłosiła Zaproszenie do składania wniosków w zakresie wsparcia strategii monitorowania i oceny Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERBN) (aspekty genderowe).

  Dodano: 14.10.2011. 16:17  Czytaj więcej

  Badanie: 78 proc. studentów chce założyć własną firmę

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  78 proc. studentów chciałoby założyć własną firmę. Przed realizacją marzeń powstrzymują ich: niedobór kapitału, wysokie ryzyko, codzienna biurokracja i brak doświadczenia - wynika z badania Fundacji Initium, przeprowadzonego w ramach projektu wspieranego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Dodano: 14.10.2011. 12:04  Czytaj więcej

  Wkrótce poznamy laureatów najlepszych książek psychologicznych

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Autorzy najlepszych polskich książek psychologicznych 2010 roku, 17 października otrzymają Nagrodę Teofrasta, ufundowaną przez magazyn psychologiczny "Charaktery". Jednym z patronów medialnych konkursu jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

  Dodano: 14.10.2011. 00:25  Czytaj więcej

  Alkohol i przemoc w mediach - co sądzi o tym twoje dziecko?

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Naukowcy ze Szwecji i Wlk. Brytanii biorą udział w unikalnym projekcie finansowanym ze środków unijnych, który zajmuje się analizą fikcyjnych prezentacji medialnych, w których pojawia się alkohol i przemoc z nim związana. Celem jest poznanie kultury picia młodzieży.

  Dodano: 13.10.2011. 17:17  Czytaj więcej

  Dr hab. Stanisław Kubielas wyróżniony polskim ekonomicznym Noblem

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Pracownik naukowy Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Stanisław Kubielas odebrał 12 października Nagrodę Banku Handlowego w Warszawie za szczególny wkład w rozwój nauki w sferze ekonomii i finansów.

  Dodano: 12.10.2011. 12:19  Czytaj więcej

  Studenci mogą spróbować swoich sił w konkursach Ernst&Young

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Nagrody o łącznej wartości 50 tys. złotych czkają na studentów, którzy wezmą udział w konkursach EY Financial Challenger oraz EYe on Tax przygotowanych przez Ernst & Young. Studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych swoje zgłoszenia mogą przesyłać do 18 listopada.

  Dodano: 12.10.2011. 00:19  Czytaj więcej

  Prof. Gardner: w głowie mamy kilka komputerów, a nie jeden

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  W głowie mamy kilka komputerów, a nie jeden - w ten sposób teorię inteligencji wielorakich tłumaczył w czwartek w Kielcach nauczycielom jej twórca prof. Howard Gardner z Uniwersytetu Harvarda. Według niego mamy kilka inteligencji.

  Dodano: 07.10.2011. 12:33  Czytaj więcej

  Zainaugurowano program promujący przedsiębiorczość studentów

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Program promujący przedsiębiorczość i innowacyjność wśród studentów woj. śląskiego ,,Przedsiębiorczość akademicka na start" zainaugurowało we wtorek kilka instytucji naukowych i gospodarczych regionu.

  Dodano: 05.10.2011. 00:25  Czytaj więcej

  Prof. Cialdini opowie o technikach perswazji w marketingu we wrocławskim SWPS

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Jak wykorzystać techniki perswazji i wpływu społecznego podczas konstruowania strategii marketingowej? Na to i wiele innych pytań odpowie światowej sławy psycholog prof. Robert Cialdini, który weźmie udział w seminarium "Psychologia marketingu". Odbędzie się ono 10 i 11 października we Wrocławiu.

  Dodano: 03.10.2011. 12:53  Czytaj więcej

  Google ogłosił Top 5 konkursu marketingowego GOMC 2011

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Grupa międzyuczelnianego kierunku Techniczne Zastosowania Internetu (TZI) z Poznania została sklasyfikowana w TOP 5 najlepszych zespołów Europy w ostatecznych rankingu konkursu Google Online Marketing Challenge - GOMC 2011. Jego zwycięzcami na poziomie europejskim zostali studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH).

  Dodano: 03.10.2011. 12:47  Czytaj więcej

  Dziennikarze wybierają Twittera

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Media społecznościowe szturmem zdobyły świat, łącząc ludzi, idee i działania. Narzędzia społecznościowe, takie jak poczta elektroniczna i wiadomości błyskawiczne, są dzisiaj normą. Jedną z grup społecznych, która najchętniej korzysta z tych mediów, są dziennikarze. Nowe hiszpańskie badanie dowodzi, że najbardziej popularnym medium komunikacji sieciowej jest serwis Twitter. Wyniki badania przedstawiono na ostatniej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Mediami i Komunikacją (IAMCR) 2011 w Stambule.

  Dodano: 29.09.2011. 17:49  Czytaj więcej