• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Powstało Wrocławskie Centrum Akademickie

  17.10.2008. 17:10
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Powstało Wrocławskie Centrum Akademickie, czyli instytucja, której zadaniem będzie koordynacja miejskich projektów edukacyjnych oraz współpraca miasta z uczelniami - poinformował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Na czele Centrum stanął prof. Tadeusz Luty.

  Według Dutkiewicza, celem jest stworzenie lepszych warunków do kontaktów środowiska akademickiego z władzami miasta. "Właściwie jedynym partnerem był prezydent miasta. Prezydent pozostaje partnerem, ale instytucja prezydenta zostaje obudowana biurem, które będzie dedykowane sprawom akademickim, przez co jak sądzę będą one mogły być sprawniej zorganizowane" - ocenił prezydent.

  Wrocławskie Centrum Akademickie będzie m.in. miejscem nawiązywania kontaktów i pozyskiwania informacji dotyczących wrocławskiego środowiska akademickiego.

  Zdaniem prof. Lutego projekt przyczyni się też do integracji środowiska akademickiego miasta. "Będzie to coś jakby usługa świadczona przez miasto uczelniom. Te będą mogły korzystać z niej zupełnie dobrowolnie, kiedy będzie to dla nich miało sens" - mówił Luty.

  Z Centrum, którego siedziba znajdzie się w jednej z kamienic na wrocławskie rynku, współpracować będą mogły także niepaństwowe uczelnie i ośrodki naukowe. IWE

  PAP - Nauka w Polsce

  kap

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 17.10.2008. 17:10  


  Najnowsze