• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rektorzy wyższych uczelni apelują do polskiej klasy politycznej o umiar

  20.04.2010. 04:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Głęboko poruszeni naszym wspólnym dramatem zwracamy się z apelem do całej polskiej klasy politycznej, do Polaków (...) o głęboką refleksję i umiar - zaapelowało Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola, Częstochowy i Zielonej Góry w swoim stanowisku.

  W apelu, przesłanym w poniedziałek PAP, czytamy, że decyzje, które muszą być podjęte w najbliższych tygodniach, będą stanowić o naszej wspólnej przyszłości jako Państwa.

  "Apelujemy o głęboką refleksję i umiar. Trauma po tragedii pod Smoleńskiem powinna zmusić nas wszystkich do poważnego zastanowienia o organizacji naszego Państwa, priorytetach i dalekosiężnych celach. Tylko wtedy ta straszna ofiara uzyska dobroczynną moc sprawczą, zgodnie z jej historycznym wymiarem i kontekstem" - wynika ze stanowiska rektorów.

  Rektorzy, kierując się tym przesłaniem, wyrażają nadzieję i przekonanie, że ci, którzy zastąpiąosoby, które przedwcześnie odeszły ze służby Polsce, będą reprezentować nie tylko "najwyższe wartości merytoryczne i moralne, ale by mogli być uważani za przedstawicieli nas wszystkich". UMW

  PAP - Nauka w Polsce

  kap/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 20.04.2010. 04:19  


  Najnowsze