• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Studenci z SGH najlepsi w Europie w marketingowym konkursie Google

  27.08.2011. 09:47
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wygrali tegoroczny Google Online Marketing Challenge na poziomie europejskim. Znaleźli się również wśród 5 najlepszych drużyn na świecie. To trzecie z rzędu zwycięstwo studentów SGH w tym konkursie.

  W skład drużyny z SGH weszli: Anna Bowżyk, Marcin Pogroszewski, Łukasz Lewandowski i Karol Chilimoniuk. Laureaci będą mieli możliwość zwiedzenia regionalnej siedziby firmy Google w Dublinie, a także otrzymają od firmy laptopy.

  Jak informuje na swojej stronie SGH, Google Online Marketing Challenge jest corocznym konkursem z zakresu marketingu internetowego polegającym na prowadzeniu kampanii promocyjnych z wykorzystaniem systemu reklamowego Google Adwords i formułowaniu zaleceń w zakresie strategii promocji.

  Uczestnicy, działający w maksymalnie sześcioosobowych zespołach, współpracują z wybraną przez siebie firmą, dla której przeprowadzają kampanię promocyjną o budżecie 200 dol.

  Na podstawie wyników kampanii zostają wybierani finaliści, a następnie - na bazie przedstawionych raportów ocenianych przez ekspertów akademickich z całego świata - wyłaniani są globalni i regionalni zwycięzcy.

  W tegorocznym konkursie wzięło udział prawie 15 tysięcy uczestników z 70 krajów, tworzących w sumie 3082 zespoły.

  Sukces zespołu z SGH jest kontynuacją dotychczasowych osiągnięć studentów uczelni w zakresie marketingu internetowego. W 2009 i 2010 roku zespoły studentów SGH kierowane przez Marcina Dudka zajęły w konkursie Google Online Marketing Challenge pierwsze miejsca w regionie Europa, Afryka i Bliski Wschód.

  Więcej szczegółów tutaj.

  PAP - Nauka w Polsce

  lt/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Google Polska (właściwie Google Poland sp. z o.o.) — polski oddział firmy Google założony w 2005 roku. 28 kwietnia 2010 w Polsce dla Google pracowało w trzech miastach łącznie 200 osób. Google Analytics jest internetowym narzędziem do analizy statystyk serwisów WWW, udostępnianym przez firmę Google. Został stworzony na bazie systemu wykupionej przez Google firmy Urchin Software. Google udostępnił bezpłatną usługę Analytics w listopadzie 2005. Do połowy roku 2006 istniały ograniczenia co do liczby zakładanych kont i profili, obecnie system dostępny jest dla każdej osoby posiadającej konto w Google. Dysk Google (znany także jako Google Drive) – usługa polegająca na udostępnieniu przestrzeni dyskowej na serwerach Google. Dysk Google został zintegrowany z Google Docs, dzięki czemu użytkownicy po zalogowaniu znajdą w niej wszystkie dotychczas utworzone dokumenty.

  Google AdWords – system reklamowy Google pozwalający na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google i na stronach współpracujących w ramach programu Google AdSense, sprzedawane w modelu CPC, CPM i CPA. Google Sky - aplikacja oraz strona internetowa stworzona przez firmę Google w 2007 roku. Oryginalnie Google Sky było częścią program Google Earth.

  Wyszukiwarka niestandardowa Google (oryginalnie Google Custom Search Engine) to udostępniony przez firmę Google Inc. w 2006 interfejs wyszukiwarki Google, który oferuje użytkownikom Internetu możliwość tworzenia spersonalizowanych wyszukiwarek dla ich stron tzw. wyszukiwarek niestandardowych Google. Google Voice jest telekomunikacyjnym serwisem firmy Google założonym 11 marca 2009 roku. W październiku 2009 roku FCC wydała błędny raport, iż Google Voice posiada 1,4 miliona użytkowników; 570 tysięcy, którzy używali serwisu 7 dni w tygodniu. Było to potwierdzone przez firmę.

  Google Authenticator jest programowym tokenem uwierzytelniania dwuetapowego stworzonym przez Google. Aplikacja generuje sześć cyfr, które należy podać podczas logowania razem z loginem i hasłem do usług Google. Nexus 5 – smartfon z systemem Android zaprojektowany przez Google oraz LG Electronics. Jest następcą Nexusa 4. Urządzenie jest piątym smartfonem z serii Google Nexus – urządzeń sprzedawanych przez Google, a produkowanych przez firmy trzecie. Został zaprezentowany 31 października 2013 i tego samego dnia został dodany w wybranych krajach do sklepu Google Play. Nexus 5 jest pierwszym urządzeniem wyposażonym w system Android w wersji 4.4 KitKat.

  Nexus One – pierwszy smartfon z serii Nexus firmowany przez Google. Telefon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę HTC i było dostępne w sprzedaży od 5 stycznia 2010. Telefon początkowo sprzedawany był jedynie przez stronę internetową firmy Google.

  Dodano: 27.08.2011. 09:47  


  Najnowsze