• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej wśród najlepszych w Europie

  03.01.2012. 00:04
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, dzięki prowadzonym w niej programom MBA, zajęła 15. miejsce w rankingu TOP MBA 2011 - najlepszych szkół biznesu w Europie. Jest jedyną polską uczelnią, która znalazła się w zestawieniu.

  Ranking powstaje na podstawie ocen wystawianych przez specjalistów z globalnych firm. Jak informuje warszawska uczelnia, programy MBA realizowane w Szkole awansowały o osiem oczek w stosunku do 23. pozycji w 2010 roku oraz o 20 pozycji w stosunku do 35. miejsca w 2009 roku.

   

  Pierwsze miejsce wśród 67 uwzględnionych w rankingu europejskich szkół zajęła francuska - INSEAD. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się: London Business School i Said Business School Oxford University.

  W rankingach udostępnionych na stronie: http://www.topmba.com/mba-rankings/global-200/2011/region/europe oprócz zestawienia europejskich szkół biznesu można zobaczyć również klasyfikację: 82 placówek z Ameryki Północnej, 36 z regionu Azji i Pacyfiku, 10 z krajów Ameryki Łacińskiej i 5 z Afryki i krajów Środkowego Wschodu.

  Studia MBA, czyli Magisterskie Studia Menadżerskie (Master of Business Administration) to stopień akademicki przyznawany po ukończeniu dwuletnich studiów podyplomowych. Pierwsze studia tego typu pojawiły się w USA na początku lat pięćdziesiątych XX wieku, a w Polsce na początku lat 90.

  PAP - Nauka w Polsce

  ekr/ agt/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej (Warsaw University of Technology Business School) – uczelnia powstała w 1991 roku w wyniku wspólnego przedsięwzięcia Politechniki Warszawskiej i trzech szkół europejskich: Harvard Business School – amerykańska szkoła zarządzania, będąca wydziałem Harvard University. Od wielu lat znajduje się w czołówce szkół biznesu na świecie. W 2006 roku w światowym rankingu studiów MBA Business Week znalazła się na czwartym miejscu. W rankingu USNews na rok 2007 zajęła pierwsze miejsce w kategorii studiów magisterskich z zakresu zarządzania. Henley Business School – szkoła biznesu Henley (Henley Business School) założona w 1945. Była pierwszą szkołą biznesu w Wielkiej Brytanii i jedną z najstarszych i najbardziej respektowanych szkół biznesu w Europie.

  Master of Business Administration, MBA (pol. Magisterskie Studia Menedżerskie) - stopień akademicki przyznawany po ukończeniu studiów podyplomowych (często wymaga się tu ponadto posiadania określonego doświadczenia zawodowego), najczęściej zaocznych. Studia MBA w Polsce trwają od 1 roku do 2 lat. IESE Business School - szkoła podyplomowa dla menedżerów, utworzona jako część Uniwersytetu Nawarry. Jej budynki znajdują się w Barcelonie i w Madrycie. Jest jedną z najlepszych Szkół Biznesu na świecie w prowadzeniu programów MBA, Executive MBA (EMBA), Global Executive MBA (GEMBA) oraz Advanced Management Program (AMP). Oferuje również program Master of Research in Management (MRM) oraz studia doktoranckie w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

  Copenhagen Business School, w skrócie CBS (pl. Kopenhaska Szkoła Biznesu) – największa uczelnia biznesowa w Europie Północnej. Jest jedną z najlepszych uczelni biznesowych w Europie i na świecie. Politechnika Warszawska (PW) – państwowa wyższa uczelnia w Warszawie. Jest jedną z największych i najlepszych wyższych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Politechnika Warszawska zajmuje od lat 1. miejsce w Polsce w "Rankingu Szkół Wyższych" wśród uczeni technicznych publikowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 2. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a w świecie 374. pośród wszystkich typów uczelni.

  Kellogg School of Management jest jedną z wiodących szkół biznesu w USA. Szkoła należy do uniwersytetu Northwestern i jest położona w Evanston oraz w Chicago w stanie Illinois w USA. Kellogg oferuje studia MBA dzienne, part-time oraz tzw. executive. Szkoła jest partnerem szkół z Chin, Indii, Hongkongu, Izraela, Niemiec, Kanady i Tajlandii. Przyznaje tytuły M.B.A oraz Ph.D. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej powstała w 1995 r., uzyskując uprawnienia do prowadzenia studiów licencjackich na kierunku zarządzanie i marketing. Obecnie prowadzi studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe i MBA. W roku 2012 WSB w Dąbrowie Górniczej otrzymała uprawnienie do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. W 2008 przyznano szkole Srebrny Medalem Jana Masaryka. W 2013 roku w wyniku kompleksowej oceny działalności naukowej i badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych Wydział Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskał kategorię A .

  Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University — niepubliczna uczelnia wyższa, jedna z pierwszych w Polsce. Oferuje studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: informatyka, zarządzanie, politologia, psychologia i zarządzanie oraz studia podyplomowe, w tym studia MBA. Jako pierwsza w Polsce oferowała obok polskiego dyplomu licencjata amerykański dyplom Bachelor of Arts oraz wprowadziła udogodnienia dla studentów w postaci wirtualnego dziekanatu oraz elektronicznego indeksu. Uczelnia posiada pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla wszystkich akredytowanych kierunków. Uczelnia posiada dwa kampusy: w Nowym Sączu i w Tarnowie.

  Galeria Chwały Polskiej Ekonomii – stała ekspozycja popiersi ustawionych na metalowych kolumnach znajdująca się w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Członkostwo w tej galerii uważane jest za wielkie wyróżnienie dla polskich ekonomistów.

  Dodano: 03.01.2012. 00:04  


  Najnowsze