• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Twórca psychologii pozytywnej przyjedzie do Polski

  17.04.2010. 21:20
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Prof. Martin Seligman, twórca psychologii pozytywnej przyjedzie do Polski. 3 lipca we Wrocławiu weźmie udział w płatnym seminarium na temat psychologii pozytywnej. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane teorie psychologii pozytywnej, a także program wdrażania pozytywnej i optymistycznej postawy w życiu codziennym.

  Seligman znany jest także ze swoich teorii wyuczonej bezradności i wyuczonego optymizmu. Jest profesorem na Wydziale Psychologii Pozytywnej Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii. W latach 1998-2000 był przewodniczącym American Psychological Association (APA).

  Jak informuje Natalia Osica, rzecznik prasowy SWPS, w czerwcu i lipcu profesor weźmie udział w czterech warsztatach naukowych w Europie (w Berlinie, Wiedniu, Pradze i Wrocławiu).

  Na wrocławskie spotkanie pt. "Seminarium z psychologii pozytywnej - jak korzystać z optymizmu?" (odbędzie w godz. 9-18.00, w budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 7/10), złożą się wystąpienia naukowe, otwarte dyskusje panelowe poświęcone psychologii pozytywnej w edukacji, terapii i organizacji. Integralną częścią sympozjum będzie warsztat prowadzony przez prof. Seligmana. Wykłady poprowadzą prof. Dariusz Doliński, prof. Janusz Czapiński oraz dr Agnieszka Czerw.

  Szczegółowe informacje na temat sympozjum, m.in. opłat rejestracyjnych znajdują się na stronach internetowych sympozjum: www.swps.pl/seligman i www.seligmaneurope.com oraz pod adresem email: [email protected]

  ***

  Psychologia pozytywna koncentruje się na mocnych stronach natury ludzkiej oraz osobistych atutach jednostek. Uczy, w jaki sposób rozwijać te pozytywne aspekty naszego funkcjonowania, aby osiągnąć jak najwyższą satysfakcję z życia, samorozwój i dobre relacje z otoczeniem. EKR

  PAP - Nauka w Polsce

  agt/ kap/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 17.04.2010. 21:20  


  Najnowsze