• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zaproszenie do składania wniosków w ramach Karty Uczelni Erasmusa

  22.04.2010. 18:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do składania wniosków w ramach Karty Uczelni Erasmusa 2011.

  Karta Uczelni Erasmusa (EUC) tworzy ogólne ramy dla europejskiej współpracy, którą instytucje szkolnictwa wyższego (HEI) mogą podejmować w ramach Programu Erasmus stanowiącego część programu "Uczenie się przez całe życie" (LLP).

  Przyznanie EUC stanowi również warunek wstępny dla HEI, by mogły one organizować wyjazdy i nauczanie studentów oraz realizować inne projekty związane z wyjazdami pracowników, prowadzić intensywne kursy językowe Erasmus i inne programy intensywne, składać wnioski o udział w projektach multilateralnych, brać udział w sieciowaniu i działaniach towarzyszących czy organizować wizyty przygotowawcze.

  Karta Uczelni Erasmus opiera się na decyzji dotyczącej programu "Uczenie się przez całe życie", który obejmuje lata 2007-2013.

  Karta EUC i program Erasmus zostały nazwane imieniem humanisty i teologa Erazma z Rotterdamu (1465-1536), który podróżował i pobierał nauki w dużych, europejskich ośrodkach edukacyjnych, w tym w Paryżu, Leuven i Cambridge. Program Erasmus, tak jak człowiek, który użyczył mu swojego imienia, kładzie szczególny nacisk na mobilność i rozwijanie kariery poprzez uczenie się.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 22.04.2010. 18:12  


  Najnowsze