Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Nowe publikacje
Sympozjum naukowe o pontyfikacie Jana Pawła II
Dodano:
|7 Kwi 2011|, 2011 10:47
|
|
|
Wykłady, dyskusje i rozmowy o osobie Jana Pawła II i jego pontyfikacie złożą się na program trzydniowego sympozjum naukowego, które rozpoczęło się w środę w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu (Podkarpackie). Sympozjum zorganizowane z okazji zbliżającej się beatyfikacji papieża Polaka przez Duszpasterstwo Akademickie działające przy uczelni potrwa do piątku.
"Sympozjum naukowe o Janie Pawle II, to nie tylko duchowe przygotowanie do świętowania beatyfikacji papieża-Polaka, ale okazja do dyskusji na temat wielkości jego pontyfikatu i rozmów o papieżu jako niepowtarzalnej osobowości" - poinformowała PAP Joanna Burzyńska z Działu Rozwoju jarosławskiej uczelni.
W programie sympozjum przewidziano ponadto prezentacje materiałów dźwiękowych z fragmentami przemówień papieskich i homilii, m.in. homilii do młodych wygłoszonej na Westerplatte w czerwcu 1987 r. Nie zabraknie także koncertów, mszy świętych i nabożeństw.
Uczestnicy konferencji wysłuchają m.in. wykładu o znaczeniu pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny, stosunku papieża Polaka do młodzieży, do wielokulturowości świata i o wychowaniu w miłości do ojczyzny. Szczególny nacisk położony zostanie także na przedstawienie Jana Pawła II jako obrońcy życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci oraz na wyjątkowość jego pontyfikatu.
Niektórzy z prelegentów będą także mówić o osobistych refleksjach i doznaniach, jakie wywarł na nich Jan Paweł II.
Wśród zaproszonych do udziału w sympozjum znalazł się m.in. ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, osobisty sekretarz Jana Pawła II, który odprawi mszę na zakończenie imprezy.
W ramach obchodów beatyfikacji Jana Pawła II uczelnia organizuje także pielgrzymkę studentów i pracowników do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne. API
PAP - Nauka w Polsce
ls/ krf/ bsz
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Spotkanie katolickich rodzin z całego świata z papieżem. Inicjatorem tych spotkań był papież Jan Paweł II. Odbywają się co trzy lata, a każde jest poprzedzone międzynarodowym sympozjum teologiczno-duszpasterskim. Głównym celem zwoływania przez papieża ŚSR jest prowadzenie dialogu, ukazywanie roli rodziny w ewangelizacji i umocnienie tożsamości rodziny.
pełny tekst
Spotkanie katolickich rodzin z całego świata z papieżem. Inicjatorem tych spotkań był papież Jan Paweł II. Odbywają się co trzy lata, a każde jest poprzedzone międzynarodowym sympozjum teologiczno-duszpasterskim. Głównym celem zwoływania przez papieża ŚSR jest prowadzenie dialogu, ukazywanie roli rodziny w ewangelizacji i umocnienie tożsamości rodziny.
pełny tekst
Yes Men grupa aktywistów zajmująca się "prowokacjami kulturowymi" ( ang. culture jamming), uprawiają, jak sami to nazywają, "poprawę tożsamości" (ang. identity correction) poprzez udawanie decydentów i rzeczników prasowych istotnych organizacji. Tworzą i utrzymują fałszywe strony podobne do tych które chcą sparodiować, a potem przyjmują zaproszenia otrzymane przez nie, aby pojawić się na konferencjach, sympozjach i w programach telewizyjnych. Tym sposobem przedstawiają swój punkt widzenia na często dehumanizujące działania korporacji i agend rządowych.
pełny tekst
Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|