• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zacieśnianie współpracy między nauczycielami przedmiotów ścisłych

  opublikowane przez: Redakcja

  Kariera w nauce, technologii, inżynierii czy matematyce (STEM) może oznaczać ekscytujące możliwości i wyzwania. Jednak młodzi Europejczycy niechętnie podchodzą do przedmiotów ścisłych, co pokazuje obserwowany obecnie około 10% spadek liczby absolwentów STEM. Nasza młodzież traci możliwości zatrudnienia, a UE zaprzepaszcza szanse na utalentowanych przyszłych naukowców.

  Dodano: 07.02.2014. 18:27  Czytaj więcej

  Pomaganie uczniom w zrozumieniu wagi przedmiotów ścisłych i technologii

  opublikowane przez: Redakcja

  Od biotechnologii po media cyfrowe, od energetyki po chmurę obliczeniową - niemal każde miejsce pracy dzisiaj znajduje się pod silnym wpływem postępu naukowo-technologicznego, o ile nie zostało całkowicie przezeń przekształcone. Aczkolwiek nadal, według wyników sondaży, młodzi ludzie w krajach rozwiniętych nie cenią sobie zbytnio przedmiotów ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM).

  Dodano: 19.09.2013. 15:27  Czytaj więcej

  Lepsze nauczanie dociekliwych umysłów

  opublikowane przez: Redakcja

  Uczenie się oparte na dociekaniu to metoda edukacyjna ukierunkowana na analizowanie zagadnień, scenariuszy i problemów. Jest postrzegana przez wielu jako pozytywna alternatywa dla tradycyjnych form nauczania, które polegają na zapamiętywaniu informacji przez uczniów.

  Dodano: 15.07.2013. 16:58  Czytaj więcej

  Inspirujące kształcenie przyszłych naukowców

  opublikowane przez: Redakcja

  Nauczanie przedmiotów ścisłych odchodzi już od archaicznego uczenia się przez dzieci na pamięć wzorów i związków chemicznych - teraz chodzi o bardziej aktywne uczenie się, inwencję i kreatywność w poszukiwaniu inspiracji.

  Dodano: 05.07.2013. 13:27  Czytaj więcej