Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Czerniak złośliwy jest często występującym nowotworem złośliwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce należą do najgorszych w Europie. Niezrozumiałe pozostają przyczyny późnego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostszą i najtańszą w całej onkologii.

Kierujemy do Ciebie prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenę naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególności o profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Czas jaki to zajmie - około 10-15 minut.

Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieć na nasze pytania?

TAK, wypełniam
NIE, odmawiam

Zebrane informacje wykorzystane zostaną wyłącznie do celów naukowych
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku RSS RSS
  auto?
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Dodaj do: 
Dodaj link do serwisu Facebook   Dodaj link do opisu GG  Dodaj link do serwisu Wykop   Dodaj link do serwisu Google   Dodaj link do serwisu Twitter  Dodaj link do serwisu Wyczaj.to   Dodaj link do serwisu Gwar  

Dodaj link do serwisu Delicious  Dodaj link do serwisu Digg   Dodaj link do serwisu Furl   Dodaj link do serwisu Reddit   Dodaj link do serwisu Slashdot  Dodaj link do serwisu Technorati   Dodaj link do serwisu YahooMyWeb
Nowe publikacje
Artykuły
Wydarzenia
Kompendium
Szóste międzynarodowe warsztaty nt. dopasowywania ontologii, Bonn, Niemcy

Opublikowane przez: Piotr Łażewski-Banaszak

Dodano: |8 Cze 2011|, 2011 17:17
cytuj
" "

W dniach 23 - 24 października 2011 r. w Bonn, Niemcy, odbędą się szóste międzynarodowe warsztaty nt. dopasowywania ontologii.

Dopasowywanie pojęć ontologicznych to kluczowa funkcja umożliwiająca kompatybilność sieci semantycznej oraz użyteczna taktyka w niektórych, klasycznych zadaniach integracji danych z problemem heterogeniczności semantycznej.

Ontologia zwykle zapewnia słownik opisujący dziedzinę zainteresowania oraz specyfikację znaczenia terminów wykorzystanych w słowniku. W zależności od precyzji specyfikacji, pojęcie ontologii obejmuje kilka modeli danych/modeli koncepcyjnych, takich jak klasyfikacje, schematy baz danych czy w pełni aksjomatyczne teorie.

Ten typ dopasowywania sprawia, że ontologie stanową dane wejściowe i ustala jako dane wyjściowe zbieżność, która jest zestawem analogii między semantycznie powiązanymi jednostkami tych ontologii. Analogie mogą zostać wykorzystane do różnych zadań, takich jak łączenie ontologii, translacja danych, odpowiadanie na zapytania czy nawigowanie w sieci danych

Warsztaty zgromadzą liderów z ośrodków akademickich, przedsiębiorstw i instytucji będących użytkownikami, aby ocenić, w jaki sposób postępy akademickie odpowiadają na potrzeby rzeczywistego świata. Analizie poddane zostaną podejścia do dopasowywania w ramach kampanii OAEI 2011 (Inicjatywa ewaluacji zestawiania ontologii) oraz podobieństwa i różnice w dopasowywaniu schematów baz danych.

Za: CORDIS
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Niemiecka autostrada A562 (niem. Bundesautobahn 562, BAB 562, Autobahn 562) nazywana również Südbrücke Bonn, przebiega w całości przez teren miasta Bonn z zachodu na wschód i łączy drogę B9 z autostradą A59 stanowiąc południową obwodnicę Bonn w Nadrenii Północnej-Westfalii. pełny tekst
Otto Friedrich Karl Deiters (ur. 15 listopada 1834 w Bonn, zm. 5 grudnia 1863 w Bonn) niemiecki neuroanatom. Studiował na Uniwersytecie w Bonn, i w rodzinnym mieście spędził większość swojej kariery naukowej. pełny tekst
Flughafen Köln/Bonn stacja kolejowa położona w międzynarodowym porcie lotniczym Kolonia/Bonn, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w Niemczech. Znajdują się tu 2 perony. pełny tekst
OWL (ang. Web Ontology Language) jest językiem ze składnią opartą na XML, a semantyką opartą na logice opisowej (ang. description logics). Stanowi on rozszerzenie RDF (ang. Resource Description Framework). Służy do reprezentacji i przetwarzania danych w sieci WWW. OWL służy do opisywania danych w postaci ontologii i budowania w ten sposób tzw. Semantycznej Sieci. pełny tekst

Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
^
 
Komentarze: brak
Skocz do:  

Dodaj temat do Ulubionych



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group