• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Deklaratywne aspekty programowania wielordzeniowego, Austin, USA

  29.11.2010. 16:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 23 stycznia 2011 r. w Austin, USA, odbędzie się konferencja pt. "Deklaratywne aspekty programowania wielordzeniowego".

  Wielu producentów chipów wybiera wielordzeniowość jako sposób na zapewnienie wydajności swoim procesorom do zastosowań biurowych, przemysłowych i mobilnych. Ten nowy trend może zakończyć się fiaskiem w perspektywie długoterminowej, jeżeli najpopularniejsze aplikacje nie będą w stanie pracować równolegle, wykorzystując dziesiątki a nawet setki wątków oferowanych przez sprzęt.

  Architektury wielordzeniowe różnią się w znaczący sposób od swoich poprzedników z pamięcią dzieloną. Na przykład komunikacja w celu obliczenia wskaźnika prędkości przesyłu prawdopodobnie będzie lepsza, co pozytywnie wpłynie na wydajność. W ujęciu bardziej ogólnym architektury wielordzeniowe wprowadzają kilka nowych wymiarów zmienności zarówno pod względem zapewnienia wydajności, jak i spójności architekturowej, takich jak model pamięci, które mogą pozostać nieustabilizowane jeszcze przez kilka etapów rozwoju produktu.

  To będą szóste z serii warsztatów mających na celu badanie pomysłów w zakresie projektowania języka programowania deklaratywnego, który zdecydowanie uprości programowanie architektur wielordzeniowych oraz w sposób ogólny silnie powiązanych architektur równoległych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 29.11.2010. 16:26  


  Najnowsze