• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • eBay - mniejsze opłaty, nowe zasady

  25.08.2008. 12:20
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Serwis eBay zamierza zmniejszyć opłaty i zasady wystawiania aukcji. Na początku zmiany obejmą platformy w pięciu europejskich krajach - w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w USA.

  Zmienią się zasady funkcjonowania sklepu. Każda aukcja z ustaloną ceną będzie trwała 30 dni. Użytkownicy, którzy wykupią jeden z trzech pakietów biznesowych (Basis, Top i Premium), uzyskają również bezpłatny dostęp do szeregu narzędzi administracyjnych.

  Założony w 1995 roku, eBay Inc. każdego dnia łączy setki milionów ludzi na całym świecie. Realizuje to poprzez udostępnienie różnorodnych platform internetowych, dla globalnego handlu, płatności i komunikacji. W skład grupy eBay Inc wchodzą między innymi takie serwisy jak eBay, PayPal, Skype, Shopping.com i inne. Główna siedziba eBay Inc. mieści się w San Jose w Kalifornii. W Polsce eBay działa od 2005 roku dając Polakom możliwość uczestniczenia w globalnym, jak i lokalnym, handlu.

  Sprzedawcy skorzystają z dużo niższych cen przy wystawianiu aukcji. Przedmioty ze sklepów będą widoczne w standardowych wynikach wyszukiwania, a opłata za wystawienie przedmiotu będzie bardzo niska (nawet 0,01 EUR). Za wystawienie aukcji z wieloma przedmiotami, sprzedawcy zapłacą tyle samo co za aukcję z jedną rzeczą.
  "Każdy polski sprzedawca będzie mógł otworzyć sklep w każdym z sześciu krajów. Jeśli zamierzają sprzedawać tylko do Wielkiej Brytanii i Irlandii lub tylko do Niemiec, Austrii i Szwajcarii, wystarczy otworzyć tylko jeden na którejś z tych platform."- tłumaczy Łukasz Jadachowski, Dyrektor Generalny eBay Polska. "Jednak na jednym koncie eBay można będzie otworzyć tylko jeden sklep. Poza tym, sklepy będą mogli otworzyć tylko ci sprzedawcy, którzy posiadają konto biznesowe"- dodaje.

  Wpłynie to pozytywnie na budżet sprzedawców, szczególnie tych wystawiających duże ilości aukcji. Użytkownicy zakładający sklepy na zagranicznych platformach eBay uzyskają także dostęp do darmowych galerii, darmowego menedżera sprzedaży oraz nowego narzędzia, jakim jest GTC (Good ‘Till Cancelled). Narzędzie to automatycznie wystawia aukcję co 30 dni, pod warunkiem że pozostały na niej niesprzedane rzeczy. Decyzję o zakończeniu automatycznego wystawiania aukcji będzie podejmował sam użytkownik.

  "Omówione zmiany odczują także Polscy kupujący, gdyż znacznie zwiększą one liczbę przedmiotów z całego świata, które będzie można znaleźć na eBay.pl" - mówi Marcin Szałek z eBay. "A większy wybór oznacza też niższe ceny" - dodaje.

  Dodatkowo, lepsi sprzedający osiągający wyższe noty w szczegółowych ocenach transakcji, będą pozycjonowani lepiej w wyszukiwarce aukcji.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 25.08.2008. 12:20  


  Najnowsze