• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • FW21E czyli nowy model słynnego laptopa SONY VAIO od 17 października

  30.09.2008. 22:57
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Vobis wprowadza do oferty nowy model słynnego już laptopa SONY VAIO w nowej atrakcyjnej cenie 3299 zł. Nowe modele, FW21E/ to zaawansowana technologia zaklęta w subtelną, elegancką i modną formę. Wyjątkowy komputer "bardzo osobisty" to kolejny sposób na oglądanie filmów w jakości HD " nowe VAIO ma wbudowany napęd BluRay. Od 17 października tylko w sklepach VOBIS dostępny dla każdego dzięki wyjątkowej cenie 3299 pln z VAT.


  Nowa edycja ulubionej gry, pojemny dysk konieczny do zachowania ulubionych zdjęć? A może ich obróbka, która wymaga niebanalnej pamięci RAM? SONY VAIO seria FW to przenośne centrum rozrywki " zamknięte w designerskiej, zachwycającej swoją elegancją i prostotą formie. Nowa linia VAIO, FW 21, która pojawi się wkrótce na polskim rynku, to 4 GB-owa pamięć RAM i aż 320 GB pamięci stałej. Ekran ma 16,4 cala. Obawiasz się ciężaru? Ten VAIO waży tyle, co przeciętny laptop, a wszystko dzięki temu, że jest wykonany z ultralekkich i wytrzymałych materiałów. Dostajemy jednak matrycę o rozdzielczości FULL HD. Jakość tę uzyskamy korzystając z napędu BluRay. Jeśli potrzebujemy większego ekranu, możemy podłączyć go do telewizora dzięki wbudowanemu złączu HDMI.
  kilka słów o samym designie, bo on z całą pewnością zasługuje na uwagę. VAIO jest nowoczesny, minimalistyczny i wysmakowany. Ma drobne smaczki, które doceni znawca " ciekawe przyciski i wyreparowane klawisze " dzięki temu nasze palce mają lepsze wyczucie klawiatury " teksty, listy i projekty, same się piszą!
  Już wkrótce nowy model VAIO - FW21E pojawi się w sklepach. Od 17 października dostępny będzie wyłącznie w sieci VOBIS w wyjątkowo atrakcyjnej cenie zaledwie 3299 zł z VAT " czyli zapłacisz za niego o jedną trzecią mniej niż za dotychczasowe modele VAIO.


  Więcej informacji o Sony Vaio FW21 znajdziesz od 1 października na www.vobis.pl/vaio

  Vobis SA to wiodąca w Polsce detaliczna specjalistyczna sieć sprzedaży sprzętu cyfrowego. Firma oferuje swoim klientom najnowsze produkty i usługi renomowanych światowych marek z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, fachowe doradztwo oraz serwis. Oferta obejmuje m.in. notebooki, komputery drukarki, monitory, oprogramowanie, GPS, palmptopy, aparaty cyfrowe, akcesoria komputerowe oraz sprzęt audio-video. Firma istnieje od 1992 roku, posiada blisko 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju (placówki zarówno własne, jak i partnerskie) oraz sklep internetowy. Vobis od lat odnosi sukcesy we wprowadzaniu na rynek nowych technologii i produktów. Jako pierwszy upowszechnił w Polsce sieci bezprzewodowe, notebooki, usługę przesyłu danych via GSM, aparaty cyfrowe, monitory TFT, GPS, nowe platformy w komputerach stacjonarnych i przenośnych.
  Głównymi producentami i dostawcami firmy są: Microsoft, Intel, HP, Samsung, Toshiba, Polkomtel, Nokia, Fujitsu-Siemens Computers, Logitech, Creative, Sony, Canon, Olympus, Lexmark, Canal Plus.


  Black&White PR/Primoloko/ Po Prostu PR

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Vobis – sieć sklepów oraz sklep internetowy. Firma istnieje od 1992 roku, posiada ponad 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju. Oferuje klientom najnowsze produkty i usługi renomowanych światowych marek z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, fachowe doradztwo oraz serwis. Oferta obejmuje m.in. notebooki, komputery, drukarki, monitory, oprogramowanie, GPS, palmptopy, aparaty cyfrowe, akcesoria komputerowe oraz sprzęt audio-video. Dodatkowo Vobis projektuje, produkuje i sprzedaje sprzęt pod własną marką, głównie komputery stacjonarne i akcesoria. VAIO (wym. /ˈvaɪ.oʊ/) jest jedną z podmarek firmy Sony, która specjalizuje się w komputerach przenośnych oraz komputerach all-in-one. Oryginalnie nazwa została stworzona w 1996 roku, a akronim powstał od słów Video Audio Integrated Operation. Logotyp reprezentuje integracje sygnału analogowego (VA w kształcie sinusoidy) oraz cyfrowego (IO to cyfry 1 i 0 symbolizujące system binarny). Z okazji rocznicy marki w 2008 roku zmieniono jednak rozwinięcie akronimu na Visual Audio Intelligence Organizer. Pierwsze komputery pojawiły się na rynku w roku 1997. Była to seria PCG, a pierwszym modelem był PCG-505. Następnie wraz z biegiem lat VAIO rozszerzało swoją ofertę ofertę zdobywając coraz większą liczbę zadowolonych klientów. Sony α55 (oznaczenie fabryczne SLT-A55) – lustrzanka cyfrowa (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera), jedna z dwóch z nowej linii oznaczonej SLT (obok Sony α33), przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, wyprodukowana przez firmę Sony i dostępna na rynku od sierpnia 2010. Wyposażona jest w matrycę CMOS o efektywnej rozdzielczości 16.2 megapiksela (APS-C), ruchomy ekran LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 931 tys. punktów. Znajduje się w nim między innymi także przepuszczalne lustro, zapewniające możliwość ciągłego, automatycznego ostrzenia w trybie filmowym. Lustro to pozwala także na zwiększenie ilości zdjęć na sekundę aż do 10. Aparat posiada wyjścia USB oraz HDMI. Jest czwartym modelem z możliwością rejestracji filmów 1080p. Sony α55 w wersji V posiada także wbudowany odbiornik GPS.

  Sony α33 (oznaczenie fabryczne SLT-A33) – lustrzanka cyfrowa, jedna z dwóch z nowej linii oznaczonej SLT (obok Sony α55), przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, wyprodukowana przez firmę Sony i dostępna na rynku od sierpnia 2010. Wyposażona jest w matrycę CMOS o efektywnej rozdzielczości 14.2 megapiksela (APS-C), ruchomy ekran LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 931 tys. punktów. Znajduje się w nim między innymi także półprzepuszczalne lustro, zapewniające możliwość ciągłego, automatycznego ostrzenia w trybie filmowym. Lustro to pozwala także na zwiększenie ilości zdjęć na sekundę aż do 10. Aparat posiada wyjścia USB oraz HDMI. Jest czwartym modelem z możliwością rejestracji filmów 1080p. Sony α330 (oznaczenie fabryczne DSLR-A330) – lustrzanka cyfrowa (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera) z serii α3xx (następca modelu α300), przeznaczona dla początkujących użytkowników, wyprodukowana przez firmę Sony i dostępna na rynku od maja 2009 roku. Wyposażona jest w matrycę CCD o efektywnej rozdzielczości 10.2 megapiksela (APS-C), uchylny w pionie ekran LCD o przekątnej 2.7 cala i rozdzielczości 230 tys. punktów z funkcją podglądu obrazu na żywo (Live View) oraz wyjścia USB i HDMI. Aparat posiada bagnet na obiektywy rodziny Sony Alfa, dzięki czemu współpracuje z obiektywami Konica Minolta. Posiada wbudowaną, chowaną lampę błyskową. Wbudowany w korpus aparatu system SteadyShot umożliwia redukcję drgań matrycy również przy wykonywaniu fotografii z użyciem obiektywów nieposiadających wewnętrznej stabilizacji (np obiektywach amatorskich lub pochodzących z lustrzanek analogowych M42 - mocowanych z pomocą adaptera Sony Alfa/Konica Minolta do M42).

  Sony α380 (oznaczenie fabryczne DSLR-A380) – lustrzanka cyfrowa (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera) z serii α3xx (następca modelu α350), przeznaczona dla początkujących użytkowników, wyprodukowana przez firmę Sony i dostępna na rynku od maja 2009 do czerwca 2010. Wyposażona jest w matrycę CCD o efektywnej rozdzielczości 14.2 megapiksela (APS-C), uchylny w pionie ekran LCD o przekątnej 2.7 cala i rozdzielczości 230 tys. punktów z funkcją podglądu obrazu na żywo (Live View) oraz wyjścia USB i HDMI. Aparat posiada bagnet na obiektywy rodziny Sony Alfa, dzięki czemu współpracuje z obiektywami Konica Minolta. Posiada wbudowaną, chowaną lampę błyskową. Wbudowany w korpus aparatu system SteadyShot umożliwia redukcję drgań matrycy również przy wykonywaniu fotografii z użyciem obiektywów nieposiadających wewnętrznej stabilizacji (np obiektywach amatorskich lub pochodzących z lustrzanek analogowych M42 - mocowanych z pomocą adaptera Sony Alfa/Konica Minolta do M42). Sony Alfa NEX – system aparatów cyfrowych oparty na konstrukcji małego kompaktowego aparatu oraz kamer wysokiej jakości. Został zaprojektowany i zaprezentowany przez Sony w maju 2010 roku w odpowiedzi na Olympus PEN. Aktualnie wszystkie modele tej linii wyposażone są w matrycę Exmor CMOS o rozmiarze APS-C. System ten korzysta z mocowania bagnetowego Sony E, które zostało stworzone specjalnie dla tego typu aparatów oraz profesjonalnych kamer video.

  PSP Go (model PSP-N1000) – jedna z wersji przenośnej konsoli gier video PlayStation Portable wyprodukowanych przez Sony. Zapowiedziano ją na E3 2009 przez serwis Qore Sony VOD i w tym samym roku trafiła do sprzedaży. Choć urządzenie pod względem konstrukcji znacznie różni się od poprzedników, to nie miało na celu zastąpienia PSP 3000, które Sony miało nadal produkować i sprzedawać. Produkcja PSP Go została zakończona w 2011 roku. Sony α580 (oznaczenie fabryczne DSLR-A580) – zaawansowana lustrzanka cyfrowa (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera), produkowana przez japońską firmę Sony. Jeden z dwóch aparatów z serii α5xx zaprezentowanych w sierpniu 2010, a w sprzedaży dostępny od października 2010 roku. Posiada matrycę o rozdzielczości 16,2 megapikseli.

  Sony α290 (oznaczenie fabryczne DSLR-A290) – lustrzanka cyfrowa (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera) z serii α2xx (następca modelu α230), przeznaczona jest dla początkujących użytkowników, wyprodukowana przez firmę Sony i dostępna na rynku od lipca 2010 roku. Wyposażona jest w matrycę CCD o efektywnej rozdzielczości 14.2 megapiksela (APS-C), ekran LCD o przekątnej 2.7 cala i rozdzielczości 230 tys. punktów oraz system stabilizacji obrazu SteadyShot. Aparat współpracuje z obiektywami Sony oraz Konica Minolta.

  Sony Ericsson Vivaz U5i – multimedialny telefon z serii Entertainment Unlimited (Nielimitowana Rozrywka). W Polsce był dostępny w sieci Era i w sklepach z telefonami. Ma wiele rozmaitych funkcji, w tym aparat z matrycą 8 Mpix i możliwość filmowania w jakości HD (720p). Jego siostrzaną wersją jest Sony Ericsson Vivaz Pro (telefon z wysuwaną klawiaturą QWERTY).

  Sony Cinealta - kamery z serii HDCAM wykorzystująca nowe technologie filmowe produkowana przez firmę SONY obecnie produkowana pod typem HDW-F900R. W 2009 r. zaprezentowali nowy model CineAlty - SRW-9000. Są też inne serie np. XDCAM. Sony α390 (oznaczenie fabryczne DSLR-A390) – lustrzanka cyfrowa (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera) z serii α3xx (następca modelu α380), przeznaczona dla początkujących użytkowników, wyprodukowana przez firmę Sony i dostępna na rynku od lipca 2010 roku. Wyposażona jest w matrycę CCD o efektywnej rozdzielczości 14.2 megapiksela (APS-C), ekran LCD o przekątnej 2.7 cala i rozdzielczości 230 tys. punktów oraz system stabilizacji obrazu SteadyShot. Aparat współpracuje z obiektywami Sony oraz Konica Minolta. Od modelu α290 różni się przede wszystkim możliwością podglądu na żywo (Live View).

  Sony Ericsson W800i Walkman – model telefonu komórkowego firmy Sony Ericsson. Został zaprezentowany 1 marca 2005, natomiast do sprzedaży wszedł w sierpniu owego roku. Pierwszy w historii tego producenta telefon oznaczony należącym do Sony Corporation logiem Walkman. Pod względem zastosowanych podzespołów taki sam jak modele K750i oraz D750i. Sony α77 (oznaczenie fabryczne SLT-A77) – lustrzanka cyfrowa SLT, przeznaczona dla średnio zaawansowanych użytkowników, wyprodukowana przez firmę Sony i dostępna na rynku od sierpnia 2011. Wariant z oznaczeniem V posiada także wbudowany odbiornik GPS. Wyposażona jest w matrycę CMOS o efektywnej rozdzielczości 24.3 megapiksela (APS-C), ruchomy ekran LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 921 tys. punktów. Znajduje się w nim między innymi także półprzepuszczalne lustro, zapewniające możliwość ciągłego, automatycznego ostrzenia w trybie filmowym. Lustro to pozwala także na zwiększenie ilości zdjęć na sekundę aż do 12. Alfa 77 jest pierwszą lustrzanką Sony posiadającą elektroniczną przednią kurtynę migawki.

  Sony Ericsson W580i – telefon średniej klasy z obudową typu Slider wyprodukowany przez firmę Sony Ericsson. Jest to najniższy model, posiadający funkcję Shake Controll. Posiada wbudowany aparat 2 MPx. Sony α560 (oznaczenie fabryczne DSLR-A560) – zaawansowana lustrzanka cyfrowa (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera), produkowana przez japońską firmę Sony. Jeden z dwóch aparatów z serii α5xx zaprezentowanych w sierpniu 2010, ale w sprzedaży dostępny dopiero od marca 2011 roku. Posiada matrycę o rozdzielczości 14,2 megapikseli.

  Sony Ericsson W380i – model telefonu komórkowego wyprodukowany przez firmę Sony Ericsson i wprowadzony na rynek w 2008 roku jako następca modelu Sony Ericsson W300i. Za następcę W300i uważany był dostępny w drugim kwartale 2005 roku model Sony Ericsson W800i. Sony Ericsson W995 – telefon komórkowy firmy Sony Ericsson. Telefon ma obudowę typu slider. Sony Ericsson jest wyposażony w kartę pamięci Memory Stick Micro. Komórka ta posiada GPRS Class 10. Wyposażona jest w aparat o matrycy 8,1 Mpx, 16x zoom cyfrowy, stabilizację obrazu, autofocus, lampę led oraz umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 352x288 px. Sony Ericsson W995 ma wbudowane dwa głośniki stereo, funkcję shake-control i jack audio 3,5 mm. Telefon ten posiada wbudowany moduł GPS, obsługę A-GPS i navigacje: Wayfinder Navigator.

  Sony Ericsson T230 – model telefonu komórkowego GSM marki Sony Ericsson, na rynku od 3Q 2003 roku. Jest jednym z pierwszych modeli telefonów, które są dziełem Sony Ericsson (który powstał z połączenia firm Sony i Ericsson) w branży telefonii komórkowej. Pomimo zastosowania w nim dość wolnego procesora, model ten zdobył dużą popularność, głównie poprzez funkcjonalność, niewielkie wymiary i wagę.

  Dodano: 30.09.2008. 22:57  


  Najnowsze