• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kalkulator do szkolnej wyprawki

  27.08.2008. 19:12
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Pierwszy września już za pasem. Przygotowania do powrotu do szkoły idą pełną parą. Oprócz podręczników, zeszytów czy też piórnika w plecaku każdego ucznia nie może zabraknąć nowoczesnego kalkulatora.

  Kto jeszcze nie zaczął zakupów przed początkiem roku szkolnego powinien zacząć się spieszyć. Czasu zostało bowiem już niewiele do pierwszego dzwonka. W plecaku ucznia powinno znaleźć się wiele niezbędnych przedmiotów, jednym z nich na pewno jest kalkulator.

  Wybór dostępnych na rynku kalkulatorów jest olbrzymi. Począwszy od podstawowych do tych bardziej skomplikowanych. Najprostszym i jednym z najtańszych, a przede wszystkim najlżejszym, bo ważącym jedynie 15 gramów, jest CASIO SL-760LB. Wielkością kalkulator ten zbliżony jest do karty kredytowej. Przeznaczony jest do wykonywania podstawowych obliczeń. Zakup wspomnianego kalkulatora to wydatek rzędu 27 zł.

  Dla wszystkich którzy potrzebują urządzenia o podstawowych funkcjach i zależy im na nowoczesnym i stylowym wyglądzie Casio oferuje kieszonkowy kalkulator CASIO SL-1100TV dostępny w trzech wyjątkowych kolorach. Posiada on 10 cyfrowy wyświetlacz oraz funkcje obliczeń pierwiastków i procentów. Wyposażony został także w podwójne zasilanie (ogniwo słoneczne + bateria). Kosztuje ok. 35 zł.

  Ci, którzy potrzebują zaawansowanej technologii do wykonywania bardziej skomplikowanych zadań, powinni zainteresować się kalkulatorem graficznym CASIO FX-7400G Plus, który polecany jest dla uczniów gimnazjum i liceum. Posiada opcję programowania i możliwość łączenia z komputerem. Wykresy funkcji i nierówności, tablice funkcji, śledzenie współrzędnych punktu, szkicowanie na wykresie, czy też obliczenia statystyczne to tylko niektóre z jego możliwości. Co więcej kalkulator taki to inwestycja na wiele lat " jego szacowany czas pracy może wynieść nawet 10 lat. Koszt urządzenia to ok. 160 zł.

  Ciekawą propozycją jest również model z naturalnym zapisem CASIO FX-85ES. Jest to najpopularniejszy szkolny kalkulator naukowy. Zalecany jest zarówno do gimnazjum i liceum jak i do szkoły podstawowej. Dzięki opcji naturalnego zapisu ułamek zwykły, pierwiastek czy potęga, wyglądają na wyświetlaczu identycznie jak na tablicy szkolnej lub w podręczniku. Dodatkowym atutem kalkulatora jest jego atrakcyjna cena, adekwatna do oferowanych możliwości - ok. 68 zł.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 27.08.2008. 19:12  


  Najnowsze