• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowa kolekcja i nagroda dla modelu z poprzedniej linii Casio Exilim na Photokina 2008

  05.10.2008. 19:35
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Podczas tegorocznych targów Photokina 2008 firma Casio zaprezentowała nową linię aparatów kompaktowych Exilim a aparat z poprzedniej kolekcji, model Pro EX-F1, otrzymał nagrodę TIPA 2008. Nagrodę przyznano w kategorii Najlepszej Innowacji Technologicznej 2008.

  Targi Photokina 2008 stały się okazją dla Casio do zaprezentowania najnowszej linii aparatów Exilim. Wśród niej znajduje się 5 modeli aparatów kompaktowych: EX-Z85, EX-Z19, EX-Z150,
  EX-Z250, EX-Z300 i jeden półprofesjonalny EX-FH20. Nowa propozycja modeli aparatów Casio Exilim jest bardziej zaawansowana technicznie. Zostały dodane innowacyjne funkcje takie jak: funkcja pozwalająca uzyskać efekt make-up na robionym portrecie, czyli optyczne wygładzenie zmarszczek i poprawienie kolorytu skóry, tryb zdjęć nocnych i wiele innych. Urządzenia wyposażono w bardzo duży 3-calowy wyświetlacz. Kolekcja wyróżnia się ciekawymi kolorami obudowy " czerwonym, czarnym, zielonym, różowym, srebrnym, niebieskim, brązowym i pomarańczowym. Niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu mieszczą się one zarówno w kieszeni, jak w plecaku czy damskiej torebce. Nowe Casio Exilim zostały zaprojektowane tak, aby użytkownik mógł z nich korzystać w każdym miejscu i warunkach.

  Targi fotograficzne były także okazją do nagrodzenia aparatu Casio EXILIM Pro EX-F1. Model Pro EX-F1 został wyróżniony nagrodą Najlepszej Innowacji Technologicznej 2008 TIPA. -Casio EXILIM Pro EX-F1 to bez wątpienia imponujący skok w przyszłość " tymi słowami dziennikarze TIPA uzasadnili swoją decyzję.

  TIPA, czyli Technical Image Press Association jest niezależnym stowarzyszeniem non-profit dziennikarzy pism fotograficznych. W jego skład wchodzi 27 magazynów i czasopism z 11 europejskich państw. Raz w roku redaktorzy TIPA przyznają prestiżowe TIPA Awards, dla najlepszych produktów fotograficznych. Nagroda przyznawana jest podczas najważniejszych targów branżowych " Photokina. Tegoroczna Photokina 2008 odbyła się w dniach 23-28 września w Kolonii.

  Aparat Pro EX-F1 jest dostępny na polskim rynku od 16 kwietnia br. Użytkownicy EX-F1 mogą wykonywać zdjęcia z prędkością 60 klatek na sekundę, nagrywać filmy w jakości Full HD oraz sekwencje wideo w zwolnionym tempie z prędkością 300, 600 i 1200 klatek na sekundę. Urządzenie wyposażono w cyfrowe złącze HDMI, umożliwiające podłączenie go bezpośrednio do wysokiej klasy telewizora lub monitora. Wszystkie funkcje obsługuje 6 milionowa matryca CMOS. Doceniony został on przez wielu profesjonalnych fotografów w tym również przez samego Jacka Porembę. Koszt Casio EXILIM Pro EX-F1 to ok. 2990 zł.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 05.10.2008. 19:35  


  Najnowsze