• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ostatnie notebooki z wbudowanym tunerem TV Asus M70Vr tylko

  21.08.2008. 18:00
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Limitowana oferta notebooka Asus M70Vr dostępna od 19 sierpnia wyłącznie w sklepach VOBIS. Dzięki wbudowanemu tunerowi telewizyjnemu oraz zdalnemu pilotowi możliwe jest komfortowe oglądanie TV na 17 calowym ekranie laptopa. Dodatkowo, każdy klient, przy zakupie notebooka Asus z tunerem TV otrzymuje w prezencie zestaw Microsoft Office 2007 lub urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet F4180, zastępujące drukarkę, skaner i ksero.  Już niebawem przenośne komputery z wbudowanym tunerem nie będą dostępne na rynku. To nie jedyny powód, iż premierowy ASUS M70Vr w sklepach Vobis jest prawdziwą okazją. Konfiguracja tego notebooka oferuje ponadprzeciętne możliwości w zakresie rozrywki i pracy, jest to idealny komputer przenośny dla całej rodziny.

  Notebook jest wyposażony w procesor Intel Core 2 Duo taktowany częstotliwością 2 GHz. Dysk twardy o pojemności 320 GB oraz 4 GB pamięci RAM gwarantują komfortową pracę z najnowszymi aplikacjami. Duży ekran o przekątnej matrycy 17.1 cala, karta graficzna ATI Mobility Radeon HD3470 oraz karta dźwiękowa z Dolby Surround definiują ten komputer jako multimedialne urządzenie dla całej rodziny. Szczególnie atrakcyjna dla rodzinnego budżetu jest cena: Asus z tunerem TV + prezent = 3333 zł.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Asus Eee Box – nettop firmy ASUS. Został wyposażony w Express Gate, czyli zintegrowany z płytą główną system operacyjny. Jego wymiary to 223 × 178 x 26 mm (bez podstawy). Asus Eee Keyboard - komputer typu "media center" firmy ASUS po raz pierwszy pokazany publicznie w czasie Consumer Electronics Show w 2009. Cały komputer mieści się w klawiaturze, na prawo od samej klawiatury znajduje się 5-calowy, dotykowy monitor LCD. Komputer wykorzystuje także bezprzewodową technologię Ultra-Wideband Wireless HDMI do przekazywania sygnału wizji do telewizora lub monitora. Komputer ma wejść do sprzedaży we wrześniu 2009. ASUS Eee PC 701 (Eee to akronim - z ang. Easy to learn, work, and play; Excellent Internet experience and Excellent mobile computing experience - łatwy do nauki, pracy i rozrywki; wspaniałe doznania podczas surfowania po Internecie; wspaniałe doznania z pracy przenośnej, oficjalne polskie tłumaczenie to: Edukacja, (R)Ewolucja, Emocje) - laptop firmy Asus.

  StackCool jest technologią wymyśloną, opatentowaną i używaną do dzisiaj przez firmę ASUS. Jest ona stosowana na produkowanych przez nich płytach głównych. Nexus 7 – tablet firmy Google oparty na systemie Android, wyprodukowany przez ASUS. Jest pierwszym tabletem z serii Nexus. Został zaprezentowany 27 czerwca 2012 roku podczas Google I/O.

  Nexus 7 drugiej generacji (często nazywany Nexus 7 2013) – tablet firmy Google oparty na systemie Android, wyprodukowany przez ASUS. Jest trzecim tabletem z serii Nexus, po pierwszej generacji Nexus 7 oraz Nexus 10. Został zaprezentowany 26 lipca 2013. Direct Memory Access, DMA (z ang. bezpośredni dostęp do pamięci) – technika, w której sprzęt komputerowy podłączony do płyty głównej, np. karta graficzna, karta dźwiękowa, karta sieciowa czy kontroler dysku twardego, mogą korzystać z pamięci operacyjnej RAM lub portów we-wy, pomijając przy tym CPU. Wymaga to niewielkiej współpracy ze strony procesora, który musi zaprogramować kontroler DMA do wykonania odpowiedniego transferu danych, a następnie na czas przesyłania danych zwolnić magistralę systemową (przejść w stan wysokiej impedancji). Natomiast sam transfer danych jest już zadaniem wyłącznie kontrolera DMA. Realizacja cykli DMA może być przejmowana przez dedykowany układ cyfrowy, tak jak np. w komputerach PC, lub być realizowana programowo przez dane urządzenie.

  Nvidia Tegra 3 - procesor przeznaczony dla urządzeń mobilnych, a szczególnie smartfonów i tabletów. Posiada cztery rdzenie ARM Cortex-A9 pracujące w częstotliwości 1 gigaherc. Ma również piąty rdzeń o częstotliwości 500 megaherców, który nie jest widoczny dla systemu operacyjnego i aplikacji. Przeznaczony jest do mało wymagających zadań jak np. odtwarzanie muzyki. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć pobór energii przez procesor, wydłużając tym samym czas pracy na baterii. Nvidia Tegra 3 zawiera też 12-rdzeniowy układ graficzny Geforce. Pierwszym tabletem zawierającym procesor Tegra 3 był Transformer Prime firmy Asus. Vobis – sieć sklepów oraz sklep internetowy. Firma istnieje od 1992 roku, posiada ponad 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju. Oferuje klientom najnowsze produkty i usługi renomowanych światowych marek z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, fachowe doradztwo oraz serwis. Oferta obejmuje m.in. notebooki, komputery, drukarki, monitory, oprogramowanie, GPS, palmptopy, aparaty cyfrowe, akcesoria komputerowe oraz sprzęt audio-video. Dodatkowo Vobis projektuje, produkuje i sprzedaje sprzęt pod własną marką, głównie komputery stacjonarne i akcesoria.

  Tomato – oprogramowanie bazujące na kodzie HyperWRT pracujące pod kontrolą systemu Linux, przeznaczone do routerów firmy Linksys, Buffalo AirStation oraz niektórych modeli firmy Asus, Netgear, Ovislink Airlive oraz D-link. Napisany i rozwijany jest przez Jonathana Zarateę. Większość kodu źródłowego oprogramowania Tomato znajduje się na licencji GNU GPL. Jego interfejs webowy zawiera kilka rodzajów wykresów użycia pasma, zaawansowane funkcje QoS oraz ograniczania dostępu, podnoszenia limitów połączeń dla P2P. Wspiera technologię szybkiego przesyłu danych z prędkością 125Mb/s (nazywaną przez Linksys – SpeedBooster).

  ASRock Incorporation – firma utworzona w roku 2002 na Tajwanie, jako filia firmy ASUS. Firma z siedzibą w Tajpej posiada oddziały w Europie, jak i w USA.

  Xandros Linux to komercyjna, przeznaczona na komputery stacjonarne i netbooki (takie jak ASUS Eee PC) dystrybucja Linuksa oparta na systemie Debian. Jej pierwsza wersja bazowała na Corel LINUX OS i jest kontynuacją Corel Desktop. Urządzenie wielofunkcyjne (ang. MFP – Multi Function Product) – urządzenie będące najczęściej połączeniem drukarki, skanera i faksu, zazwyczaj współpracujące z komputerem, choć możliwa jest też praca niezależna – jako kopiarka lub faks. Drukarka wchodząca w skład urządzenia jest najczęściej atramentowa, droższe modele wyposażane są w ustrój laserowy. Nazwa odnosi się także do innych kategorii sprzętów, poza komputerami, jak sprzęt RTV i AGD, do których zaliczają się urządzenia wielofunkcyjne łączące kilka urządzeń i spełniających różne funkcję przy pomocy jednego urządzenia. Przykładowo robot kuchenny, urządzenia gastronomiczne. Ze względu na uniwersalność urządzenia takie nazywane są potocznie kombajnami.

  PEG (ang. PCI Express Graphics) - rozwiązanie firmy Asus, dokładnie PCI Express to najnowszy standard obsługi wejścia/wyjścia, opracowany w miejsce magistrali PCI. Zapewnia prędkość przesyłania danych na poziomie 4-krotnie większym niż w AGP 8x.

  Dodano: 21.08.2008. 18:00  


  Najnowsze