• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Radio jak włos

  18.08.2008. 22:58
  opublikowane przez: Dawid Rozburski

  Kolejny rekord w miniaturyzacji padł w USA Na University of California w Berkeley naukowcom udało się opracować i stworzyć z powodzeniem radio 10 tyś. razy cieńsze od ludzkiego włosa.

  I tym struktury węglowe okazały się kluczem do sukcesu zespołu pod kierownictwem Aleksa Zetta. Za pośrednictwem mikro radia udało się nadać dwie piosenki Good Vibrations Beatch Boys i Lala zespołu Derek and the Dominos.

  Podobne efekty uzyskała grupa naukowców z University of California w Irvine. Jednak w tym przypadku wynalazek nie zdołał osiągnąć takiego sukcesu jak w przypadku uniwersytetu w Berkeley.

  Założenie projektu cechuje się zupełnie innymi pobudkami niż by czytelnik mógł sądzić. Urządzenie mogłoby posłużyć do miniaturyzacji urządzeń elektronicznych, jednak zespół Aleksa Zetta miał inną koncepcją chcą użyć swojego wyjątkowego radia w medycynie by mogło ono stać się powodem wyleczenia człowieka przez umieszczenie urządzenia w krwioobiegu pacjenta.

  Wyścig o miano najwspanialszego miniaturzystę nadal trwa. Dzięki pracy tych zapaleńców jesteśmy otaczani urządzeniami o nieznacznych wymiarach, lecz o fenomenalnych możliwościach.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 18.08.2008. 22:58  


  Najnowsze