• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Vobis partnerem społecznej kampanii Moja Pierwsza Komórka

  23.09.2008. 13:09
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  16 września ruszyła wspierana przez Vobis akcja, mająca na celu rozpropagowanie wśród dzieci i ich rodziców zasad racjonalnego używania telefonów komórkowych. "Moja Pierwsza Komórka", jednocześnie ucząc i bawiąc, pokaże najmłodszym jak odpowiedzialnie korzystać z telefonu komórkowego.


  Zarejestrowanych telefonów komórkowych jest więcej niż mieszkańców Polski. Można zatem stwierdzić, że komórkę ma każdy, albo prawie każdy, a czasami nawet nie jedną. Dziecko, które rozpoczyna swoją edukację w szkole podstawowej, oprócz tornistra i worka na kapcie bardzo często zostaje przez rodziców wyposażone także w telefon komórkowy, którzy w ten sposób chcą dbać o ich bezpieczeństwo. Pomimo ogromnej popularyzacji mobilnych narzędzi, nikt do tej pory nie podjął się zadania edukacji społeczeństwa, a zwłaszcza jego najmłodszych członków w kwestii odpowiedzialnego z nich korzystania. Akcja "Moja Pierwsza Komórka" to pierwsze tego typu przedsięwzięcie.

  Bohaterem akcji jest Fonio " postać, która w zabawny sposób przedstawia zasady z zakresu bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności związanej z posiadaniem telefonu komórkowego. Dzięki temu, niezwykle istotne treści przekazywane są dzieciom w sposób przystępny, ułatwiający ich zrozumienie i zapamiętanie.

  "Psychologowie i pedagodzy twierdzą, że edukacja w zakresie odpowiedniego radzenia sobie z telefonem komórkowym przez najmłodszych wciąż jest słabo widoczna. To bardzo przydatne urządzenie pozwala nam mieć stały kontakt z naszym dzieckiem i dzięki temu wiemy, że jest ono zawsze bezpieczne. Z taką myślą kupujemy telefon. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niestety może być on wykorzystywany przez dzieci w nieodpowiedni sposób. Inicjatywa edukacyjna "Moja Pierwsza Komórka" jest niezwykle potrzebna, dlatego też z pełnym przekonaniem o jej słuszności postanowiliśmy ją wesprzeć i aktywnie włączyć się do propagowania akcji. To dla nas niezwykle ważne, pomóc rodzicom troszczyć się i dbać o najmłodszych. " " mówi Patrycja Zachara z Działu Marketingu firmy Vobis.

  Oprócz wsparcia reklamowego i finansowego Vobis służył także wiedzą ekspercką i przygotował poradnik dla rodziców opisujący niezbędne funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla dziecka. Dodatkowym działaniem skierowanym do dzieci i ich rodziców było stworzenie listy telefonów komórkowych najbardziej przyjaznych i prostych w obsłudze. Vobis wytypował aparaty, które można polecić dla kilkulatka. Wśród nich znalazły się następujące modele telefonów Nokia: 1208, 1650, 1680, 3120, 5000, 5220, 5300, 5610, oraz 7070, a także telefony Sony Ericsson T280i oraz Z320i.

  "Przygotowując listę braliśmy pod uwagę prostotę obsługi, przy zachowaniu optymalnej funkcjonalności. Zebraliśmy doświadczenia użytkowników kilkunastu modeli telefonów i wytypowaliśmy te aparaty, które z powodzeniem mogą być użytkowane przez najmłodsze dzieci" " mówi Dominik Kaczmarek Business Unit Manager Mobile Solutions z Vobis.

  Akcja "Moja Pierwsza Komórka" trwać będzie około miesiąca. Przez ten czas za pomocą Fonia " maskotki akcji, firmy zaangażowane w projekt uczyć będą najmłodszych jak w racjonalny i odpowiedzialny sposób korzystać z telefonu komórkowego.

  Więcej informacji o akcji: www.vobis.pl, www.mojapierwszkomorka.pl  Vobis SA to największa detaliczna specjalistyczna sieć sprzedaży sprzętu cyfrowego w Polsce. Firma oferuje swoim klientom najnowsze produkty i usługi renomowanych światowych marek z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, fachowe doradztwo oraz serwis. Oferta obejmuje m.in. notebooki, komputery drukarki, monitory, oprogramowanie, GPS, palmptopy, aparaty cyfrowe, akcesoria komputerowe oraz sprzęt audio-video. Dodatkowo Vobis projektuje, produkuje i sprzedaje sprzęt pod własną marką, głównie komputery stacjonarne i akcesoria. Firma istnieje od 1992 roku, posiada ponad 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju (placówki zarówno własne, jak i partnerskie) oraz sklep internetowy. Vobis od lat odnosi sukcesy we wprowadzaniu na rynek nowych technologii i produktów. Jako pierwszy upowszechnił w Polsce sieci bezprzewodowe, notebooki, usługę przesyłu danych via GSM, aparaty cyfrowe, monitory TFT, GPS, nowe platformy w komputerach stacjonarnych i przenośnych.
  Głównymi producentami i dostawcami firmy są: Microsoft, Intel, HP, Samsung, Toshiba, Polkomtel, Nokia, Fujitsu-Siemens Computers, Logitech, Creative, Sony, Canon, Olympus, Lexmark, Canal Plus.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 23.09.2008. 13:09  


  Najnowsze