Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Czerniak złośliwy jest często występującym nowotworem złośliwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce należą do najgorszych w Europie. Niezrozumiałe pozostają przyczyny późnego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostszą i najtańszą w całej onkologii.

Kierujemy do Ciebie prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenę naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególności o profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Czas jaki to zajmie - około 10-15 minut.

Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieć na nasze pytania?

TAK, wypełniam
NIE, odmawiam

Zebrane informacje wykorzystane zostaną wyłącznie do celów naukowych
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku RSS RSS
  auto?
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Dodaj do: 
Dodaj link do serwisu Facebook   Dodaj link do opisu GG  Dodaj link do serwisu Wykop   Dodaj link do serwisu Google   Dodaj link do serwisu Twitter  Dodaj link do serwisu Wyczaj.to   Dodaj link do serwisu Gwar  

Dodaj link do serwisu Delicious  Dodaj link do serwisu Digg   Dodaj link do serwisu Furl   Dodaj link do serwisu Reddit   Dodaj link do serwisu Slashdot  Dodaj link do serwisu Technorati   Dodaj link do serwisu YahooMyWeb
Nowe publikacje
Artykuły
Wydarzenia
Kompendium
Trójmiejskie warsztaty nt. zarządzania własnością intelektualną

Opublikowane przez: Piotr Łażewski-Banaszak

Dodano: |19 Sty 2010|, 2010 12:18
cytuj
" "

"Komercjalizacja badań naukowych i ochrona własności intelektualnej w Małych i średnich przedsiębiorstwach" to hasło otwartego spotkania nauki z biznesem, które odbędzie się 21 stycznia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku. Będzie to kolejna z cyklu objazdowych konferencji nt. zarządzania własnością intelektualną.

Spotkanie organizuje stowarzyszenie IP Management działające przy Politechnice Warszawskiej (PW). Konferencja będzie dotyczyć możliwości, które niesie za sobą rozwój działalności badawczej sektora MŚP. Zdaniem organizatorów, sektor ten jest niezwykle istotny w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w dzisiejszej gospodarce.

Założeniem warsztatów "IP Road Show" jest upowszechnianie wiedzy praktycznej. Naukowcy i przedsiębiorcy dowiedzą się tu m.in. jak przejść od pomysłu do wdrożenia, omijając prawne i organizacyjne pułapki stojące na drodze do skutecznego zabezpieczenia własności intelektualnej.

Dobre praktyki w tym zakresie przedstawi prof. Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej. Z kolei prof. inż. Jan Kiciński z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku omówi alternatywne technologie pozyskiwania energii w kontekście komercjalizacji badań naukowych. Uczestnicy warsztatów poznają zadania Urzędu Patentowego, dowiedzą się, jak zdobywa się patent i rejestruje znak towarowy. Tematem dyskusji będzie m.in. znaczenie kapitału intelektualnego w strategii przedsiębiorstwa i systemy zarządzania wiedzą.

Częścią spotkania będzie wernisaż artysty Akademii Sztuk Pięknych, prof. Macieja Świeszewskiego.

W planie konferencji znalazły się wykłady: - "Od pomysłu do wdrożenia - działalność badawcza MŚP" (Krzysztof Łebkowski - prezes Towarzystwa Konsultantów Polskich, ponadregionalny oddział Koła Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców); - "Podaż wynalazków czy popyt na innowacje" oraz "Ogólne zasady ochrony prawnej IP w działalności przedsiębiorstw średniej wielkości" (Bogusław Węgliński - PW, prezes IP Management Poland); - "Aspekty prawne komercjalizacji badań naukowych" (mec. Wojciech Kamiński); - "System ochrony własności przemysłowej w Polsce oraz zadania Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej" - Adam Bernard - Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości PW); - "Alternatywne technologie pozyskiwania energii a komercjalizacja badań naukowych" (prof. dr hab. inż. Jan Kiciński, Instytut Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku); - "Wdrażanie technologii opracowanych w Katedrze Systemów Multimedialnych PG" (prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski - Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej); - "Zadania +wirtualnego biura+ w działalności MŚP - studium przypadku" (mec. Ireneusz Pawłowski).

Cykl bezpłatnych wykładów, warsztatów i dyskusji "IP Road Show" jest realizowany w ramach działania 5.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Spotkania odbędą się pod adresem: Gdańsk-Morena, ul. Trzy Lipy 3. Więcej informacji: www.ip-hub.pl

Źródło:
PAP - Nauka w Polsce
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Oprogramowanie do zarządzania projektami jest to termin zbiorczy dla oprogramowania komputerowego służącego do harmonogramowania, kontroli i zarządzania budżetem, alokacji zasobów, zarządzania jakością i dokumentacją, zarządzania ryzykiem oraz zarządzania odchyleniami w projektach. pełny tekst
Sopocka Szkoła Zarządzania formacja intelektualna ekonomistów pomorskich, której wyróżnikami są od lat 60: koncentracja na praktycznych aspektach zarządzania organizacjami (firmami i instytucjami) i unikanie odniesień ideologicznych i politycznych. Przedstawiciele Szkoły harmonijnie łączą psychospołeczne aspekty funkcjonowania organizacji z elementami strukturalnymi, a od lat 80 również strategii zarządzania. Połączenie w całość różnych nurtów wiedzy jest uwzględnione w sformalizowanej klasyfikacji dziedzin naukowych w Polsce, w tym nauk o zarządzaniu. pełny tekst
Extreme Project Management (ang.), XPM - metodyka zarządzania projektami zaliczana do tzw. metodyk żwawych (zwinnych, ang. Agile Project Management). Wykorzystywana przy realizacji projektów np. o wysokim stopniu ryzyka. Termin z dziedzin ekonomii i zarządzania. Extreme Project Management stosowany jest najczęściej przy projektach informatycznych, np. tworzeniu oprogramowania. pełny tekst
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa państwowa jednostka budżetowa podległa Prezesowi Rady Ministrów, zapewniająca obsługę Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i ministra właściwego do spraw wewnętrznych w sprawach zarządzania kryzysowego oraz pełniąca funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego. pełny tekst

Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
^
 
Komentarze: brak
Skocz do:  

Dodaj temat do Ulubionych



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group