Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Nowe publikacje
Trzecia międzynarodowa konferencja na temat procesów biznesowych i techniki komputerowej - Lipsk, Niemcy
Dodano:
|15 Wrz 2010|, 2010 16:49
|
|
|
W dniach 27-28 września 2010 roku w Lipsku (Niemcy) odbędzie się trzecia międzynarodowa konferencja na temat procesów biznesowych i techniki komputerowej.
Zarządzanie procesami biznesowymi (business process management, BPM) opiera się na założeniu, że aplikacje i procesy biznesowe mogą podlegać zmianom niezależnym od zarządzania procesami i danymi. Technologia baz danych stanowi podstawę niezależności danych, natomiast technologia usług internetowych oraz architektura zorientowana na usługi (service-oriented architecture, SOA) to podstawowe instrumenty zapewniające niezależność procesów. Systemy zarządzania procesami biznesowymi (business process management systems, BPMS), będące nową kategorią oprogramowania systemów, mogą więc stanowić związany z procesami odpowiednik technologii baz danych.
Można powiedzieć, że jednoczesne zastosowanie architektury SOA oraz systemów BPM zaowocowało powstaniem nowego, zorientowanego na procesy modelu, którego wykorzystanie w skomputeryzowanych działaniach korporacyjnych oraz międzykorporacyjnych budzi ogromne nadzieje.
Jednym z głównych wyzwań w zakresie systemów BPM jest stała konieczność przystosowywania wdrożonych procesów do zmieniających się potrzeb biznesowych. Stopień automatyzacji obecnych systemów BPM jest dość ograniczony; pewien potencjał ich automatyzacji kryje się jednak w zastosowaniu semantycznych usług internetowych i technologii.
Wspomniana konferencja ma na celu przedstawienie rozwiązań badawczych i branżowych służących automatyzacji nowoczesnych procesów biznesowych, przede wszystkim w oparciu o przetwarzanie usług. Omówiony zostanie także nowy model zarządzania procesami z wykorzystaniem semantyki i metamodeli całkowicie odmiennych od aplikacji służących wyłącznie do wdrażania procesów biznesowych.
Za: CORDIS
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Business Process Modeling Notation (BPMN) jest graficzną notacją służącą do opisywania procesów biznesowych promowaną przez Business Process Management Initiative. Staje się praktycznym standardem tego opisu. Jest zgodna z koncepcją architektury SOA.
pełny tekst
Modelowanie procesów biznesowych (ang. business process modeling) jest to zbiór czynności wykonywanych przez analityków procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Modelowanie procesów ma na celu ustalenie w jaki sposób działa dana organizacja (tak zwany stan AS-IS) i może służyć do określenia docelowego sposobu postępowania (procesy TO-BE).
pełny tekst
Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|