Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Czerniak złośliwy jest często występującym nowotworem złośliwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce należą do najgorszych w Europie. Niezrozumiałe pozostają przyczyny późnego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostszą i najtańszą w całej onkologii.

Kierujemy do Ciebie prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenę naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególności o profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Czas jaki to zajmie - około 10-15 minut.

Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieć na nasze pytania?

TAK, wypełniam
NIE, odmawiam

Zebrane informacje wykorzystane zostaną wyłącznie do celów naukowych
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku RSS RSS
  auto?
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Dodaj do: 
Dodaj link do serwisu Facebook   Dodaj link do opisu GG  Dodaj link do serwisu Wykop   Dodaj link do serwisu Google   Dodaj link do serwisu Twitter  Dodaj link do serwisu Wyczaj.to   Dodaj link do serwisu Gwar  

Dodaj link do serwisu Delicious  Dodaj link do serwisu Digg   Dodaj link do serwisu Furl   Dodaj link do serwisu Reddit   Dodaj link do serwisu Slashdot  Dodaj link do serwisu Technorati   Dodaj link do serwisu YahooMyWeb
Nowe publikacje
Artykuły
Wydarzenia
Kompendium
Uczelnia Łazarskiego pomaga przygotować się do matury z matematyki

Opublikowane przez: Katarzyna Kwaśniewska

Dodano: |13 Kwi 2011|, 2011 11:53
cytuj
" "

Uczelnia Łazarskiego daje niepowtarzalną okazję powtórzenia materiału, który może pojawić się na egzaminie maturalnym z matematyki. Na stronie www.lazarski.edu.pl maturzyści mogą sprawdzić wiedzę na temat procentów, wartości bezwzględnej, logarytmów czy wielomianów oraz rozwiązywać równania i nierówności. Wykorzystując doświadczenie w nauczaniu na odległość, Uczelnia przygotowała dostępny przez Internet, interaktywny kurs „Pierwsza pomoc maturalna czyli matematyka przez Internet”.

Uczelnia Łazarskiego z ogromnym powodzeniem organizuje już kurs przygotowawczy do matury z wiedzy o społeczeństwie. Teraz postanowiła pomagać maturzystom przygotować się również do matury z matematyki. Zapoznając się z przykładami i rozwiązując zadania, uczniowie dowiadują się jak najprościej i najszybciej poradzić sobie z zagadnieniami, które mogą pojawić się na egzaminie. Kurs uczy odpowiedniego sposobu myślenia i pozwala każdemu powtórzyć niezbędny materiał.

Uczniowie mają już możliwość rozwiązywania zadań z dwóch pierwszych działów: liczby rzeczywiste i wyrażenia algebraiczne. Niebawem udostępniony zostanie materiał, dotyczący kolejnych zagadnień - równań i nierówności oraz funkcji. Specjalnie, na potrzeby internetowego kursu organizowanego przez Uczelnię Łazarskiego autorskie zadania, wzorowane na maturalnych, przygotował Pan Dariusz Kluma – twórca Matematycznych Mistrzostw Polski „Kwadratura Koła”, autor wielu książek poświeconych matematyce oraz Nauczyciel roku 2008.

Na stronie kursu www.matematykadomatury.com sukcesywnie będą pojawić się kolejne zadania o czym uczniowie będą informowani drogą mailową. Dodatkowo z poziomu serwisu istnieje możliwość pobrania aplikacji dedykowanej telefonom komórkowym z systemem Android - „Matematyka Uczelni Łazarskiego” - czyli zbiór maturalnych wzorów w formie internetowego e-book’a, wzbogaconego o notatnik i kalkulator. Istnieje również możliwość pobrania wszystkich arkuszy maturalnych z matematyki, dostępnych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Kurs jest bezpłatny - wystarczy wejść na stronę Uczelni Łazarskiego, przejść do zakładki kursu i zalogować się wpisując adres e-mail oraz kod dostępu – „Marketing”.


Więcej informacji na temat kursu oraz oferty edukacyjnej Uczelni Łazarskiego można uzyskać na stronie www.lazarski.edu.pl.
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Uczelnia Łazarskiego niepubliczna uczelnia wyższa założona przez Ryszarda Łazarskiego w 1993 roku. Prowadzi studia licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie. pełny tekst
Uczelnia Łazarskiego - niepubliczna uczelnia wyższa założona przez Ryszarda Łazarskiego w 1993 roku. Prowadzi studia licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie. Na Uczelni Łazarskiego istnieją dwa wydziały: Prawa i Administracji oraz Ekonomii i Zarządzania. Uczelnia prowadzi studia w języku polskim oraz angielskim. Oferuje też studia podyplomowe, w tym MBA. Przy uczelni działa Studencka Poradnia Prawna. pełny tekst
Alina Majchrzycka-Guzowska - profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania, kierownik Zakładu Finansowo-Prawnych Problemów Zarządzania. Jest kierowniczką Katedry Prawa Gospodarczego Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz profesorem Szkoły Głównej Handlowej. Specjalizuje się w dziedzinie finansów, prawa finansowego i podatkowego. Jest autorką ponad 100 prac z zakresu szeroko rozumianych finansów i prawa podatkowego. pełny tekst
Jolanta Mazur profesor zw. doktor habilitowany nauk ekonomicznych, specjalności: marketing, marketing międzynarodowy, marketing usług, zarządzanie marketingiem. Dziekan Kolegium Gospodarki Światowej SGH, Kierownik Zakładu Marketingu Usług w Instytucie Międzynarodowego Zarządzania i Marketingu SGH, Kierownik Katedry Marketingu Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. pełny tekst
Stara matura dwujęzyczna - Rodzaj starej matury zdawany do 2005 roku włącznie wyłącznie w liceach dwujęzycznych. Uczniowie tych liceów mieli też możliwość zdawania matury takiej, jak obowiązująca w liceach ogólnokształcących jeżeli nie chcieli przystąpić do matury dwujęzycznej. W niektórych szkołach w połowie ostatniego roku nauki organizowano dodatkowy egzamin wewnętrzny z języka będącego przedmiotem nauki dwujęzycznej dopuszczający do zdawania matury dwujęzycznej. pełny tekst

Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
^
 
Komentarze: brak
Skocz do:  

Dodaj temat do Ulubionych



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group