Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Nowe publikacje
W 2012 roku PTA podsumuje 30 lat alergologii polskiej
Dodano:
|6 Sty 2012|, 2012 00:11
|
|
|
Jako "niezwykle ważny dla polskiej alergologii" ocenia rok 2012 Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA). Trwa już rejestracja abstraktów na XI Międzynarodowy Kongres pod hasłem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, który odbędzie się we wrześniu w Ossie k/Rawy Mazowieckiej.
Podczas tego spotkania lekarze podsumują osiągnięcia 30 lat polskiej alergologii. W kwietniu w Wiśle III Kliniczne Forum Ekspertów organizowane w ramach Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA.
PTA zostało założone w 1982 r. w Bydgoszczy przez grupę prawie 200 lekarzy zainteresowanych integracją środowiska alergologicznego w Polsce. Obecnie towarzystwo liczy około 2 tys. członków i jest pełnoprawnym partnerem międzynarodowych organizacji i instytucji medycznych.
XI Międzynarodowy Kongres PTA zostanie zorganizowany między 12 a 15 września. Abstrakty można nadsyłać do 30 kwietnia 2012 r. poprzez system rejestracji dostępny pod adresem - http://kongres2012.pta.med.pl/abstrakty/
Organizatorzy przewidują prezentację nadesłanych prac w formie wystąpień ustnych lub plakatów oraz opublikowanie ich po kongresie.
Jednym z celów kongresu jest opracowanie wytycznych walki z chorobami alergicznymi. Jak szacują eksperci, w niedługim czasie liczba osób cierpiących z powodu alergii w Polsce przewyższy liczbę osób niemających alergii.
Wcześniej, w dniach 18-21 kwietnia, odbędzie się w Wiśle III Kliniczne Forum Ekspertów POLASTMA. Forum, które odbywa się pod hasłem "Astma bez granic" ma charakter bardziej specjalistyczny niż Kongres PTA, gdyż dotyczy diagnostyki i leczenia jednej choroby.
W Polsce z powodu astmy cierpi 4 miliony osób. Zdaniem alergologów nieprawidłowe leczenie czy brak rozpoznania tej choroby u większości z nich jest poważnym problemem polskiej medycyny. Stąd inicjatywa forum klinicznego, gdzie światowej sławy specjaliści przekazują swą wiedzę na temat astmy lekarzom poszukującym nowych i najskuteczniejszych metod jej wczesnego rozpoznania i leczenia.
Szczegóły dotyczące inicjatyw edukacyjnych Towarzystwa można znaleźć na stronach internetowych - www.pta.med.pl oraz na stronie XI Kongresu PTA - http://kongres2012.pta.med.pl i Klinicznego Forum Ekspertów Programu POLASTMA - http://forum2012.pta.med.pl.
PAP - Nauka w Polsce
kol/ agt/
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Anna Jung (ur. 6 czerwca 1944) prof. dr hab. n. med., lekarz specjalista w dziedzinie pediatrii, nefrologii, alergologii. Kierownik Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Prezydent Europejskiego Towarzystwa Termologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Termograficznej w Medycynie.
pełny tekst
Polska (urodziłem się w Polsce) drugi album polskiej grupy muzycznej Złe Psy, wydany w 2012 (10 lat po premierze pierwszej płyty) nakładem wytwórni RDS Music.
pełny tekst
Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|