Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Czerniak złośliwy jest często występującym nowotworem złośliwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce należą do najgorszych w Europie. Niezrozumiałe pozostają przyczyny późnego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostszą i najtańszą w całej onkologii.

Kierujemy do Ciebie prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenę naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególności o profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Czas jaki to zajmie - około 10-15 minut.

Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieć na nasze pytania?

TAK, wypełniam
NIE, odmawiam

Zebrane informacje wykorzystane zostaną wyłącznie do celów naukowych
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku RSS RSS
  auto?
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Dodaj do: 
Dodaj link do serwisu Facebook   Dodaj link do opisu GG  Dodaj link do serwisu Wykop   Dodaj link do serwisu Google   Dodaj link do serwisu Twitter  Dodaj link do serwisu Wyczaj.to   Dodaj link do serwisu Gwar  

Dodaj link do serwisu Delicious  Dodaj link do serwisu Digg   Dodaj link do serwisu Furl   Dodaj link do serwisu Reddit   Dodaj link do serwisu Slashdot  Dodaj link do serwisu Technorati   Dodaj link do serwisu YahooMyWeb
Nowe publikacje
Artykuły
Wydarzenia
Kompendium
W olsztyńskim planetarium prelekcja o "astronomicznej lidze mistrzów"

Opublikowane przez: Martyna Wachowiak

Dodano: |8 Gru 2011|, 2011 13:04
cytuj
" "

W piątek 9 grudnia olsztyńskie planetarium zaprasza na kolejny odczyt popularnonaukowy. Tym razem przedstawiona zostanie "astronomiczna liga mistrzów", czyli Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO). W czasie wykładu będzie też przeprowadzony konkurs.

Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) to jedna z największych na świecie organizacji zajmujących się badaniami astronomicznymi. Stanowi czołówkę badań w naziemnej astronomii obserwacyjnej. Zrzesza kilkanaście krajów europejskich, ale obserwatoria posiada w Ameryce Południowej, w Chile, na ekstremalnie suchych i znajdujących się wysoko nad poziomem morza obszarach pustyni Atakama.

 

Prelekcję poprowadzi Krzysztof Czart, który jest polskim koordynatorem Sieci Popularyzacji Nauki ESO. W jej trakcie przedstawione zostaną najnowsze instrumenty obserwacyjne, które w ostatnich miesiącach rozpoczęły pracę, a także najciekawsze z niedawnych odkryć dokonanych teleskopami ESO. Będzie też mowa o szansach polskich astronomów na przyłączenie się do tej "astronomicznej ligi mistrzów". Prelegent zapowiada także konkurs z nagrodami.

Cykl wykładów popularnonaukowych "Nie tylko o gwiazdach" jest organizowany każdego roku przez Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Prelekcje odbywają się w piątki o godzinie 17.00 w budynku planetarium. Zapraszani są znani naukowcy, pracownicy różnych placówek naukowych. Frekwencja na odczytach przekracza nieraz 100 osób.

Więcej informacji na temat odczytów można znaleźć na stronie internetowej planetarium pod adresem http://www.planetarium.olsztyn.pl. (PAP)

PAP - Nauka w Polsce

ast/ tot/bsz

Czy wiesz że...?
wersja BETA
Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu - planetarium w Toruniu działające od 1994. Prezentuje seanse astronomiczne z zakresu wiedzy astronomicznej. pełny tekst
Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu - planetarium w Toruniu działające od 1994. Prezentuje seanse astronomiczne z zakresu wiedzy astronomicznej. pełny tekst
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu - w momencie otwarcia oficjalna nazwa placówki brzmiała: Ludowe Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium (LOAiP), zostało powołane w 1964 roku, uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Krakowie. Istniało wówczas w Polsce tylko jedno duże Planetarium Śląskie w Chorzowie. pełny tekst
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu - w momencie otwarcia oficjalna nazwa placówki brzmiała: Ludowe Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium (LOAiP), zostało powołane w 1964 roku, uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Krakowie. Istniało wówczas w Polsce tylko jedno duże Planetarium Śląskie w Chorzowie. pełny tekst
Lasertheater - potoczna nazwa planetarium, znajdującego się w Budapeszcie. Planetarium to, oprócz pokazów planet i gwiazd, wyświetla światła do muzyki znanych wykonawców. pełny tekst

Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
^
 
Komentarze: brak
Skocz do:  

Dodaj temat do Ulubionych



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group