Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Nowe publikacje
W Przemyślu wychowują bezdomne i porzucone bociany
Dodano:
|23 Cze 2011|, 2011 10:47
|
|
|
12 bocianich piskląt wychowują pracownicy i wolontariusze Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (Podkarpackie). Większość z nich do ośrodka trafiła po ostatnich burzach - poinformował w środę lekarz weterynarii ośrodka Radosław Fedaczyński.
"Do trójki potomstwa pary kalekich bocianów, które w maju przyszły na świat w naszym ośrodku ostatnio dołączyło kolejnych dziewięć bocianich piskląt. Większość z nich straciła gniazda podczas burz, ale są też pisklęta wyrzucone przez rodziców" - powiedział Fedaczyński.
Przygarnięte przez ośrodek pisklęta są towarzystwem dla trójki potomstwa pary kalekich bocianów stale rezydujących w ośrodku. Para w zbudowanym na ziemi gnieździe wysiedziała trzy młode. Wszystkie wymagają stałej opieki pracowników ośrodka.
"Aktualnie przystępujemy do budowy dla nich platform, z których za tydzień powinny rozpocząć naukę skakania na ziemię. Platformy będą systematycznie podnoszone, aż bociany samodzielnie opanują sztukę latania" - wyjaśnił lekarz weterynarii.
W normalnych warunkach nad nauką latania czuwają rodzice. "W tym przypadku jest to niemożliwe. Rodzice kalekich piskląt mają trwale uszkodzone skrzydła, a przygarnięte do ośrodka straciły rodziców przed opanowaniem latania" - zauważył Fedaczyński.
Przemyski ośrodek działa od dwudziestu lat. Są tam leczone ptaki i zwierzęta głównie z Podkarpacia, choć bywa, że również z sąsiednich województw.
PAP - Nauka w Polsce
kyc/ hes/bsz
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Modlitwa bluesmana w pociągu koncertowy album Jana Skrzeka i zaprzyjaźnionych muzyków (m.in. z zespołu " Bezdomne Psy"). Płyta poświęcona pamięci Ryszarda Riedla. Nagrania zrealizowano podczas Koncertu Zaduszkowego, który odbył się 1 listopada 1997 roku w DPT "Leśniczówka" w Chorzowie. Płyta wydana w 1997 r.(CD JS CD001), dwa lata później ukazała się edycja Pomaton EMI. W 2003 Śląskie Stowarzyszenie Artystów i Twórców "SAT" z okazji 30-lecia pracy artystycznej i 50. rocznicy urodzin Jana "Kyksa" Skrzeka wyprodukowało i wydało CD w limitowanym nakładzie (było to więc jego trzecie wydanie).
pełny tekst
Modlitwa bluesmana w pociągu - koncertowy album Jana Skrzeka i zaprzyjaźnionych muzyków (m.in. z zespołu " Bezdomne Psy"). Płyta poświęcona pamięci Ryszarda Riedla. Nagrania zrealizowano podczas Koncertu Zaduszkowego, który odbył się 1 listopada 1997 roku w DPT "Leśniczówka" w Chorzowie. Płyta wydana w 1997 r.(CD JS CD001), dwa lata później ukazała się edycja Pomaton EMI. W 2003 Śląskie Stowarzyszenie Artystów i Twórców "SAT" z okazji 30-lecia pracy artystycznej i 50. rocznicy urodzin Jana "Kyksa" Skrzeka wyprodukowało i wydało CD w limitowanym nakładzie (było to więc jego trzecie wydanie).
pełny tekst
Stara Synagoga w Przemyślu nieistniejąca synagoga znajdująca się w Przemyślu przy ulicy Jagiellońskiej 33, w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej. Przez około 350 lat była centrum duchowym, socjalnym oraz edukacyjnym przemyskich Żydów.
pełny tekst
Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|