• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 11. międzynarodowa konferencja nt. inteligentnych agentów wirtualnych, Reykjavik, Islandia

  21.04.2011. 16:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 15 - 17 września 2011 r. w Reykjaviku, Islandia, odbędzie się 11. międzynarodowa konferencja nt. inteligentnych agentów wirtualnych.

  Inteligentni agenci wirtualni to interaktywne postaci o ludzkich cechach, które komunikują się z ludźmi lub ze sobą nawzajem korzystając z naturalnych dla człowieka kanałów takich jak mowa i gesty. Są w stanie postrzegać w czasie rzeczywistym, myśleć i działać, co pozwala im uczestniczyć w dynamicznych środowiskach społecznych.

  Wydarzenie będzie poświęcone problematyce języka i kultury. Omawianych będzie wiele aspektów teorii i zastosowań inteligentnych agentów wirtualnych. Uczestnicy zajmą się na przykład pytaniem o to, jak systemy radzą sobie z różnymi językami, modelami językowymi i kulturowymi oraz różnicami kulturowymi w interakcji między człowiekiem a agentem.

  Konferencja stworzy forum do przedstawienia badań naukowych nad modelowaniem, budowaniem i ewaluowaniem inteligentnych agentów wirtualnych ze szczególnym uwzględnieniem możliwości komunikacyjnych i zachowań społecznych. Oprócz prezentacji poświęconych kwestiom teoretycznym przedstawione zostaną również istniejące już aplikacje.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  VDE (j. ang. Virtual Distributed Ethernet) - darmowy pakiet programów do tworzenia wirtualnych sieci LAN, poprzez łączenie ze sobą zarówno zdalnych jak i wirtualnych komputerów w jedną sieć.

  Citrix Systems Inc. (notowana na giełdzie NASDAQ: CTXS) – amerykańska firma informatyczna z siedzibą w Fort Lauderdale na Florydzie (USA). Firma została założona w 1989 roku i obecnie skupia się na łączeniu technologii wirtualizacji, tworzenia sieci i przetwarzania w chmurze w pełne portfolio produktów, które zapewniają użytkownikom pracę w wirtualnych środowiskach oraz pozwalają na tworzenie wirtualnych centrów danych dla informatyki. Obecnie ponad 230 000 organizacji na całym świecie działa w oparciu o rozwiązania Citrix.

  Metodyki projektowania systemów wieloagentowych – systemy wieloagentowe poprzez złożoną budowę oraz różnorodność architektury agentów wymagają zastosowania określonych metodyk projektowych. Nurtem stanowiącym bazę dla różnych podejść metodycznych jest zorientowanie obiektowe (ang. Object Orientation) wynikające z pierwotnego nurtu postrzegania agentów w kategoriach oprogramowania obiektowego. Mimo rozwoju koncepcji systemów wieloagentowych w ostatnich latach nadal nie określono głównego standardu projektowania takich rozwiązań w przeciwieństwie do podejścia obiektowego w procesie projektowania systemów informatycznych i zastosowania w nim języka UML.

  Open Virtualization Format (OVF) - otwarty format do kompresji i dystrybucji urządzeń wirtualnych lub bardziej ogólnie oprogramowania które jest uruchamiane na maszynach wirtualnych.

  Konferencja San Remo – międzynarodowa konferencja zorganizowana przez aliantów po I wojny światowej w dniach 19-26 kwietnia 1920 w mieście Sanremo we Włoszech.

  Ministrowie spraw społecznych i bezpieczeństwa socjalnego Islandii – członkowie rządu Islandii, kierujący ministerstwem spraw społecznych i bezpieczeństwa socjalnego (isl. Félags- og tryggingamálaráðuneytið). Do 2007 roku byli nazywani jedynie ministrami spraw społecznych.

  Statyka społeczna - zajmuje się badaniem porządku społecznego, czyli wzajemnymi związkami między różnymi częściami społecznego organizmu. Badana pod względem trzech aspektów: jednostki, rodziny i społeczeństwa. W badaniu jednostki skupia się na cechach człowieka, które wpływają na charakter całego społeczeństwa. Człowiek "szybko się nudzi", emocje przeważają nad intelektem, ma silnie wykształcone uczucia egoizmu, ład moralny uzależniony od osobistych instynktów, a interes powszechny jest rezultatem tego, co mają ze sobą wspólnego interesy poszczególnych jednostek.

  Dodano: 21.04.2011. 16:17  


  Najnowsze