• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 13. międzynarodowa konferencja nt. plazmowej inżynierii powierzchni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy

  08.06.2012. 15:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 10 - 14 września 2012 r. w Garmisch-Partenkirchen, Niemcy, odbędzie się 13. międzynarodowa konferencja nt. plazmowej inżynierii powierzchni (13th International Conference on Plasma Surface Engineering).

  Plazma to ważne narzędzie do produkcji wysokiej jakości powłok. Jest również istotnym komponentem w procesie produkcji innowacyjnych, nowych produktów i powierzchni. Na przykład mokra i sucha obróbka chemiczna jest wykorzystywana do syntetyzowania materiałów, modyfikowania właściwości powierzchni i produkowania powierzchni modyfikowanych.

  Wydarzenie stworzy możliwość zapoznania się z najnowszymi wynikami badań, osiągnięciami i zastosowaniami przemysłowymi. Zakres tematów obejmie podstawy, badania empiryczne, zastosowania i produkcję przemysłową.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Hanns Kilian (ur. 2 maja 1905 w Partenkirchen, zm. 17 kwietnia 1981 w Garmisch-Partenkirchen) – niemiecki bobsleista, hotelarz i działacz sportowy. Garmisch-Partenkirchen - powiatowa gmina targowa i uzdrowisko w południowych Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, siedziba powiatu Garmisch-Partenkirchen. Leży u podnóża Alp. Liczba mieszkańców wynosi 26,2 tys. (stan z 31 grudnia 2011) i ma 205,66 km² powierzchni. Jest to jeden z najsilniej rozwijających się ośrodków w Bawarii, miejscowość nie ma statusu miasta. Jest położona na wysokości 708 m n.p.m. i jest znanym ośrodkiem narciarskim. Garmisch-Partenkirchen – stacja kolejowa w Garmisch-Partenkirchen, w kraju związkowym Bawaria, w Niemczech. Znajduje się tu 5 peronów.

  Oberammergau – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 12 km na północ od Garmisch-Partenkirchen, nad rzeką Ammer, przy drodze B23. Ettal – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Unterammergau. Leży około 8 km na północ od Garmisch-Partenkirchen, przy drodze B23.

  Krün – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 15 km na wschód od Garmisch-Partenkirchen, nad Izarą, przy drodze B2. Wallgau – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 15 km na wschód od Garmisch-Partenkirchen, nad Izarą, przy drodze B11.

  Spatzenhausen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Seehausen am Staffelsee. Leży około 15 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen, przy drodze B2. Bad Kohlgrub – miejscowość i gmina uzdrowiskowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 25 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen.

  Ohlstadt – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, siedziba wspólnoty administracyjnej Ohlstadt. Leży około 18 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen, nad rzeką Loisach, przy autostradzie A95.

  Großweil – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Ohlstadt. Leży około 25 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen, nad rzeką Loisach, przy autostradzie A95.

  Schwaigen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Ohlstadt. Leży około 15 km na północ od Garmisch-Partenkirchen. Riegsee – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Seehausen am Staffelsee. Leży około 15 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen, nad jeziorem Rieg.

  Bad Bayersoien – miejscowość i gmina uzdrowiskowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Saulgrub. Leży około 22 km na północny zachód od Garmisch-Partenkirchen, nad rzeką Amper, przy autostradzie A95 i drodze B23.

  Dodano: 08.06.2012. 15:37  


  Najnowsze