• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 22. międzynarodowa konferencja Radioelektronika, Brno, Czechy

  04.11.2011. 16:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 17 - 18 kwietnia 2012 r. w Brnie, Czechy, odbędzie się 22. międzynarodowa konferencja Radioelektronika.

  Wydarzenie organizowane przez czeskie i słowackie uczelnie techniczne ma stać się forum dyskusyjnym dla naukowców, akademików, ekspertów i studentów z Europy Środkowej, zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie radioelektroniki i powiązanych dyscyplin.

  Program konferencji zorganizowany jest wokół trzech głównych tematów: układy i systemy elektroniczne, przetwarzanie sygnałów i zastosowania oraz fale świetlne i mikrofale. Przewidziano również wykład zaproszonego gościa pt. "Nowa epoka: po mikroelektronice czas na nanoelektronikę".

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Society of Incentive and Travel Executives (SITE) - międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań i wydarzeń firmowych. Działa na zasadzie not-for-profit. Członkami stowarzyszenia są osoby pracujące dla największych renomowanych przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem konferencji, imprez, wyjazdów oraz pracowniczych spotkań integracyjnych i szkoleniowych, działających dla wielu stowarzyszeń oraz korporacji międzynarodowych. Stowarzyszenie powstało w 1973 roku i jest jedyną międzynarodową organizacją zajmującą się podnoszeniem standardów usług w swojej branży. Konferencja San Remo – międzynarodowa konferencja zorganizowana przez aliantów po I wojny światowej w dniach 19-26 kwietnia 1920 w mieście Sanremo we Włoszech. Targi IDET ( International Defence Exhibition and Technologies – Międzynarodowe Targi Obronności i Technik Ochrony) – targi przemysłu zbrojeniowego, organizowane cyklicznie w centrum wystawowym w Brnie (Czechy). Należą do największych w Europie Środkowej. Pierwsza edycja targów odbyła się w 1999. Odbywają się co dwa lata (zawsze w latach nieparzystych) w dniach 5 do 7 maja. Na targach prezentowany jest sprzęt pancerny, przeciwlotniczy, lotniczy, a od 10. edycji (w 2009) również technika ochrony i technika pożarnicza (po połączeniu targów IDET z Międzynarodowymi Targami Techniki Pożarniczej i Sektora Bezpieczeństwa PYROS/ISET). Targi spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony wojskowych specjalistów, wystawców polskich i zagranicznych, instytucji związanych z obronnością kraju.

  Michal Kindred, pseud. The Huge (ur. 18 marca 1975 r. w Brnie) jest profesjonalnym czeskim kulturystą, członkiem związku International Federation of BodyBuilders (IFBB). Konferencja w Ilulissat – konferencja, jaka odbyła się w dniach 28–29 maja 2008 r. w Ilulissat na Grenlandii, dotycząca podziału Arktyki. Na konferencji nie zapadły ostateczne decyzje, ale zostało osiągnięte porozumienie co do sprawy.

  Nowa Synagoga w Brnie (czes. Nová synagoga v Brně) – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Brnie w Czechach, przy ulicy Ponávka. Václav Blažek (ur. 23 kwietnia 1959 w Sokolovie, w Czechach) – czeski matematyk, językoznawca, indoeuropeista i nostratysta, profesor w Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Wykłada także w Uniwersytecie Zachodnich Czech w Pilznie (Czechy).

  Kościół Starokatolicki w Chorwacji (hr: Hrvatska Katolicka Crkva ) - kościół starokatolicki, będący pod jurysdykcją Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich członkiem. Organem prasowym wspólnoty jest "Hrvatski Katolicki Glasnik." Zwierzchnikiem kościoła jest ks. dr Vitomir Burek, wspólnotę w MKBS reprezentuje bp dr Jan Ekemezie Okoro. Vladimír Morávek (ur. 9 kwietnia 1965 w Moravský Krumlov w Czechach) – czeski reżyser, i scenarzysta filmowy. W 2003 roku otrzymał dwa Czeskie Lwy oraz Nagrodę Specjalną (Nagrodę krytyków) za film Sex w Brnie.

  Youth Forum Jeunesse – międzynarodowa organizacja założona przez narodowe rady młodzieży wspólnie z międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi działającymi w dziedzinie polityki młodzieżowej. Głównym zadaniem YFJ jest reprezentowanie interesów młodych ludzi ze wszystkich krajów Europy na forum europejskim jak i międzynarodowym.

  Konferencja w Apalachin (z ang. Apalachin Conference lub Apalachin Meeting) – jedna z najważniejszych konferencji (obok Konferencji w Atlantic City i Konferencji Hawańskiej) z udziałem największych (ówczesnych) przedstawicieli (bossów) amerykańskiego świata przestępczości zorganizowanej.

  Gabriela Kubová (ur. 9 maja 1993 w Brnie) - czeska łyżwiarka figurowa występująca od 2009 roku z Rosjaninem Dmitri Kisielevem w konkurencji par tanecznych, z którym zdobyła mistrzostwo Czech w 2012 roku. Międzynarodowa Konferencja Episkopatu Świętych Cyryla i Metodego CCEE - (łac. Conferentia Episcoporum Internationalis SS. Cyrilli et Metodii) - międzynarodowa konferencja episkopatu zrzeszająca biskupów krajów południowych Bałkanów. W skład konferencji episkopatu wchodzą biskupi z Serbii, Czarnogóry, Macedonii i Kosowa.

  Internet Marketing Conference, zwany także (IMC), jest międzynarodową konferencją poruszającą tematy e-biznesu. Pierwszy event odbył się w Kopenhadze w 2000. Od tamtego czasu spotkania odbyły się również w Sztokholmie, Las Vegas, Berlinie, Vancouver, Montrealu, Göteborgu i Nowym Jorku. Konferencja została rozpoczęta przez Lennarta Svanberga. Kościół Starokatolicki w Szwecji i Danii (sv: Gammalkatolska Kyrkan) - kościół starokatolicki, będący pod jurysdykcją Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich. Organem prasowym wspólnoty jest " Sursum Corda" i "Tantum Ergo." Zwierzchnikiem kościoła jest ks. Ryszard Stenberg, wspólnotę w MKBS reprezentuje bp Dick Schoon. Misja starokatolicka w Skandynawii rozpoczęła swą działalność w 1976 r.

  Droga krajowa 42 (cz. Silnice I/42) - droga krajowa w Czechach. Przebiegająca w całości przez teren Brna. Arteria stanowi obwodnicę centrum miasta i wyprowadza z niego ruch tranzytowy w relacji północ - południe. Na krótkim odcinku jest częścią trasy E461. Od arterii swój początek bierze szereg dróg krajowych południowych Czech: 23, 41, 50 oraz 52.

  Dodano: 04.11.2011. 16:26  


  Najnowsze