• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 7. doroczna konferencja ACEM, Bruksela, Belgia

  14.01.2011. 15:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 26 stycznia 2011 r. w Pałacu Rezydenckim w Brukseli, Belgia, odbędzie siódma doroczna konferencja stowarzyszenia ACEM, reprezentującego branżę motocyklową w Europie.

  Celem konferencji jest dokonanie przeglądu sektora motocyklowego i zaproszenie ustawodawców, interesariuszy i menadżerów przedsiębiorstw do konstruktywnej dyskusji nad bieżącymi wyzwaniami i możliwościami. Co najważniejsze, konferencja stworzy doskonałą okazję do omówienia najnowszej propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej regulacji zatwierdzania i nadzoru rynkowego nad dwu- i trzykołowymi pojazdami oraz kwadrycyklami.

  Propozycja obejmuje szeroki zakres pojazdów, takich jak silnikowe rowery, mopedy, motocykle, tricykle, quady on-road i mini samochody. Zawiera szereg założeń w zakresie klasyfikacji pojazdów, uproszczenia obecnych ram prawnych, nadzoru rynkowego oraz nowych wymogów środowiskowych i bezpieczeństwa. Zaproponowana regulacja miałaby również wpływ na projektowanie, B+R, planowanie produkcji i procesy administracyjne.

  Jako że propozycja jest obecnie rozważana przez Parlament Europejski i Radę, 7. konferencja ACEM stworzy idealne forum wymiany poglądów. Przedstawiciel Komisji Europejskiej wygłosi prezentację, a opinie branży przedłoży Jacques Compagne, Sekretarz Generalny ACEM.

  Producenci będą mieć również możliwość zaprezentowania pojazdów i innowacji w strefie wystawowej w czasie lunchu w formie bufetu szwedzkiego i po zakończeniu konferencji.

  Stowarzyszenie ACEM z branży motocyklowej w Europie reprezentuje interesy producentów w sumie 26 marek motocykli i mopedów, którzy zapewniają ponad 150.000 miejsc pracy. Członkowie stowarzyszenia ACEM odpowiadają za 90% produkcji i 80% europejskiego rynku dwukołowych pojazdów silnikowych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Pałac Klasycystyczny (zwany pałacem Bartza oraz pałacem Velthusena) - znajduje się w narożniku pl. Orła Białego w Szczecinie, u zbiegu ulic Staromłyńskiej i Łaziebnej.

  Society of Incentive and Travel Executives (SITE) - międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań i wydarzeń firmowych. Działa na zasadzie not-for-profit. Członkami stowarzyszenia są osoby pracujące dla największych renomowanych przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem konferencji, imprez, wyjazdów oraz pracowniczych spotkań integracyjnych i szkoleniowych, działających dla wielu stowarzyszeń oraz korporacji międzynarodowych. Stowarzyszenie powstało w 1973 roku i jest jedyną międzynarodową organizacją zajmującą się podnoszeniem standardów usług w swojej branży.

  Palacio de Carondelet, często nazywany Pałacem gubernatora lub Pałacem prezydenckim, jest oficjalną siedzibą prezydenta Republiki Ekwadoru. Znajduje się w Quito po zachodniej stronie Placu Niepodległości, centralnego punktu miasta przy alei Gabriela Garcíi Moreno. Pierwotnie budynek służył jako siedziba Królewskiej Audiencji Quito.

  Pałac Dembińskich – zabytkowy budynek pochodzący z XVIII w. Znajduje się w Warszawie, przy ulicy Senatorskiej 12. Położony jest pomiędzy Pałacem Małachowskich a Pałacem Blanka. Renowacją budynku zajęły się Pracownie Konserwacji Zabytków obejmując: generalne wykonawstwo, remont dachu, północne, południowe i zachodnie skrzydła oraz remont elewacji obiektu.

  Microsoft Technology Summit (MTS) – cykl konferencji firmy Microsoft, organizowanych w wielu krajach świata. Edycja w Polsce jest jedną z największych konferencji tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej. Program konferencji MTS skierowany jest do menedżerów, programistów i specjalistów z branży IT. Konferencja co roku gromadzi blisko 3000 osób.

  Konferencja w Apalachin (z ang. Apalachin Conference lub Apalachin Meeting) – jedna z najważniejszych konferencji (obok Konferencji w Atlantic City i Konferencji Hawańskiej) z udziałem największych (ówczesnych) przedstawicieli (bossów) amerykańskiego świata przestępczości zorganizowanej.

  Przywódcza Konferencja Religijnych Kobiet (ang. Leadership Conference of Women Religious, LCWR) – amerykańskie stowarzyszenie przełożonych żeńskich zakonów katolickich. Głównym celem Konferencji jest asystowanie członkiniom w niesieniu ewangelizacyjnej posługi przywódczej. Konferencja została założona w 1956 roku. Obecnie LCWR liczy ponad 1,5 tys. członkiń, które reprezentują ponad 80% z 57 tys. zakonnic w USA.

  Dodano: 14.01.2011. 15:17  


  Najnowsze