• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Analityka portali społecznościowych w celu wykrywania trendów, Pafos, Cypr

  02.10.2012. 16:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 28 - 30 listopada 2013 r. w Pafos na Cyprze odbędą się warsztaty pt. "Analityka portali społecznościowych w celu wykrywania trendów" (Social Web Analytics for Trend Detection).

  Sieci społecznościowe szybko się rozwijają, oferując żyzny grunt dla przeszukiwania i analizy danych. Dostarczają one unikalnych informacji na temat interakcji i zainteresowań ludzi, a ich analiza jest cenna w wykrywaniu trendów, wydarzeń i zjawisk online.

  Metodologie i techniki wyszukiwania informacji, bazy danych, modelowanie preferencji, teoria grafów itp. już zostały wykorzystane i przystosowane do sieci web 2.0. Aczkolwiek pozostają nadal otwarte pytania dotyczące wprowadzania nowych metodologii, które ułatwią wykrywanie trendów. Tego typu metodologie można by wykorzystać w różnych sektorach, takich jak marketing, bezpieczeństwo i przeszukiwanie sieci web.

  W czasie warsztatów nacisk zostanie położony na różne zagadnienia: od modelu danych sieci web, poprzez metrykę i wydajność sieci web, przeszukiwanie sieci web i magazynowanie, po monitorowanie sieci web i zarządzanie nią. Naukowcy i praktycy będą mogli wymienić się poglądami na temat powstającej analityki danych społecznościowych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 02.10.2012. 16:37  


  Najnowsze