• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Animalia Stambuł 2013, Stambuł, Turcja

  17.04.2013. 13:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 6-9 czerwca 2013 r. w Stambule, Turcja, odbędą się międzynarodowe targi pt. "Animalia Stambuł 2013" (Animalia Istanbul 2013).

  Wydarzenie będzie zachęcać do nowoczesnego podejścia do zarządzania gospodarstwem oraz pobudzać międzynarodową konkurencję i transfer technologii między tureckimi hodowcami zwierząt a profesjonalistami z branży.

  Będzie to unikalna okazja dla wystawców krajowych i zagranicznych oraz innych uczestników do zaprezentowania swoich produktów i zapoznania się z najnowszymi technologiami w takich dziedzinach jak chów bydła, produkcja pasz, instrumenty weterynaryjne, genetyka, zdrowie zwierząt i sprzęt rolniczy.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Protesty w Turcji w 2013 roku – seria protestów i zamieszek, które rozpoczęły się 28 maja 2013 roku na placu Taksim w centrum Stambułu, a później ogarnęły inne regiony i miasta Turcji. Dobriana Rabadżijewa, bułg. Добриана Рабаджиева, (ur. 14 czerwca 1991 w Razłogu) – bułgarska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej, reprezentantka kraju. Od sezonu 2013/14 będzie występować w tureckim Galatasaray Stambuł. Yeşilyurt Stambuł - żeński klub piłki siatkowej z Turcji. Został założony w 1956 roku z siedzibą w Stambule. Występuje w Bayanlar 1. Lig. Od sezonu 2012-2013 występuje polska zawodniczka Karolina Kosek.

  Denise Hanke (ur. 31 sierpnia 1989 w Berlinie w Niemczech) - niemiecka siatkarka, grająca jako rozgrywająca. Wicemistrzyni Europy 2013. Od sezonu 2013/14 będzie występować w tureckiej drużynie Eczacıbaşı Stambuł. Protesty w Turcji – seria protestów i zamieszek, które rozpoczęły się 28 maja 2013 roku na placu Taksim w centrum Stambułu, a później ogarnęły inne regiony i miasta Turcji.

  Esenyurt - miasto w europejskiej części Turcji (il Istanbul), na wybrzeżu Morza Marmara, na zachód od Stambułu; 211 tys. mieszkańców (2005); fumkcje przemysłowe (skórzany, włókienniczy, odzieżowy) i mieszkaniowe w aglomeracji Stambułu. Pegasus Airlines – tureckie linie lotnicze z siedzibą w Stambule. Obsługują połączenia krajowe oraz do krajów europejskich. Głównym węzłem jest Port lotniczy Stambuł-Sabiha Gökçen.

  Taksim Meydanı – plac w europejskiej części Stambułu, stanowiący atrakcję turystyczną ze względu na znajdujące się tam restauracje, sklepy i hotele. Jest uważany za serce nowoczesnego Stambułu; mieści się tu stacja Taksim linii M2 metra, a także Pomnik Republiki (Cumhuriyet Anıtı) autorstwa Pietro Canoniki odsłonięty w 1928. Pomnik upamiętnia 5. rocznicę ustanowienia Republiki Turcji. Onur Air - turecka tania linia lotnicza z siedzibą w Stambule. Obsługuje regularne połączenia między Stambułem i 15 portami lotniczymi na terenie Turcji oraz loty czarterowe do Europy Zachodniej. Główną bazą Onur Air jest port lotniczy Stambuł-Atatürk.

  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Tarhan Tower Airlines – turecka czarterowa linia lotnicza z siedzibą w Stambule. Głównym węzłem był port lotniczy Stambuł-Atatürk.

  Istanbul Park (znany także jako Istanbul Racing Circuit i początkowo Istanbul Otodrom) – tor wyścigowy leżący w azjatyckiej części Stambułu – największego miasta Turcji. Został zaprojektowany przez niemieckiego projektanta Hermanna Tilke. Büşra Cansu (ur. 16 lipca 1990 w Stambule w Turcji) − turecka siatkarka, gra jako środkowa. Obecnie występuje w drużynie Eczacıbaşı Stambuł.

  Selçuk Yula (ur. 8 listopada 1959 w Ankarze, zm. 6 sierpnia 2013 w Stambule) – piłkarz turecki grający na pozycji napastnika. W swojej karierze rozegrał 22 mecze w reprezentacji Turcji i strzelił w nich 4 gole. Ayşe Gökçen Denkel Zop (ur. 2 sierpnia 1985 w Stambule w Turcji) − turecka siatkarka, gra jako środkowa. Obecnie występuje w drużynie Galatasaray Stambuł.

  Dodano: 17.04.2013. 13:37  


  Najnowsze