• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Biotechnologia morska - wyzwania przyszłości, Acquafredda di Maratea, Włochy

  11.05.2010. 19:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Konferencja pt. "Biotechnologia morska - wyzwania przyszłości" odbędzie się w dniach 20-25 czerwca 2010 r. w Acquafredda di Maratea, Włochy.

  W ciągu ostatniej dekady krajobraz naukowo-polityczny biotechnologii morskiej przeszedł gruntowne zmiany. Mimo już znaczących osiągnięć biotechnologia morska ma dalszy potencjał, aby stawić czoła wielu problemom, z jakimi mierzą się europejskie kraje. Dlatego wydarzenie położy nacisk na innowację i wizję przyszłości biotechnologii morskiej w Europie, w drodze od eksploatacji do zrównoważenia.

  Konferencja promować będzie również doskonałość naukową w biotechnologii morskiej poprzez stworzenie platformy dla naukowców i młodych badaczy do zaprezentowania swoich prac i przedyskutowania aktualnej wiedzy naukowej i ostatnich osiągnięć w kluczowych obszarach biotechnologii morskiej oraz zidentyfikowania priorytetów dalszych badań naukowych i infrastruktury.

  Wydarzenie czerpać będzie z szeregu dyscyplin naukowych, koncentrując się na zidentyfikowanych tematach, narzędziach badawczych i metodologiach o strategicznym znaczeniu w takich obszarach jak akwakultura, poszukiwania biologiczne, biomasa z alg i wodorostów morskich, zdrowie, bionanotechnologia i biomateriały morskie, modele morskie, genomika morska, bioinformatyka i infrastruktury badawcze.

  Współorganizatorami wydarzenia są Rada Morska Europejskiej Fundacji Nauki oraz COST (Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych).

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 11.05.2010. 19:12  


  Najnowsze