• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Brussels Innova, Bruksela, Belgia

  27.07.2012. 20:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 19-21 listopada w Brukseli, Belgia, odbędzie się 58. edycja Brussels Innova.

  Targi będą okazją dla belgijskich i zagranicznych wystawców do wprowadzenia na rynek swoich najnowszych odkryć oraz do promowania rozwiązań i usług w obszarze innowacji.

  Podczas gdy głównym przedmiotem targów pozostaje transfer technologii, w tym roku odbędą się także konferencje na temat innowacji w dziedzinie komunikacji, ochrony zdrowia i medycyny.

  Serwis CORDIS będzie mieć swoje stanowisko i przedstawi dwie prezentacje.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych w Brukseli (ang.: Brussels International Fantastic Film Festival) - festiwal filmów fantasy i science-fiction odbywający się w Brukseli w Belgii od 1983 roku. Targi IDET ( International Defence Exhibition and Technologies – Międzynarodowe Targi Obronności i Technik Ochrony) – targi przemysłu zbrojeniowego, organizowane cyklicznie w centrum wystawowym w Brnie (Czechy). Należą do największych w Europie Środkowej. Pierwsza edycja targów odbyła się w 1999. Odbywają się co dwa lata (zawsze w latach nieparzystych) w dniach 5 do 7 maja. Na targach prezentowany jest sprzęt pancerny, przeciwlotniczy, lotniczy, a od 10. edycji (w 2009) również technika ochrony i technika pożarnicza (po połączeniu targów IDET z Międzynarodowymi Targami Techniki Pożarniczej i Sektora Bezpieczeństwa PYROS/ISET). Targi spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony wojskowych specjalistów, wystawców polskich i zagranicznych, instytucji związanych z obronnością kraju. SN Brussels Airlines - nieistniejące, belgijskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Zaventem, w Brukselii. Głównym hubem był Port lotniczy Bruksela.

  BEL 20 to indeks giełdowy spółek notowany na giełdzie Euronext Brussels. W jego skład wchodzi 20 największych belgijskich przedsiębiorstw. Droga krajowa nr 1 (niderl. Gewestweg N1) - jedna z belgijskich dróg krajowych. Łączy stolicę państwa, Brukselę z Antwerpią i granicą belgijsko-holenderską. Stanowi drogę alternatywną dla autostrady A1 (odcinek Bruksela-Antwerpia-Breda).

  Adnan Januzaj (ur. 5 lutego 1995 w Brukseli) – belgijski piłkarz albańskiego pochodzenia występujący na pozycji pomocnik w angielskim klubie Manchester United. Wychowanek FC Brussels, występował także w Anderlechcie zanim w 2011 roku, w wieku 16 lat, trafił do Manchesteru. Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) powstało w 2003 roku. Rolą tej jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest wspieranie rozwoju nowoczesnej nauki m.in. poprzez marketing innowacji i badań naukowych, popularyzację wiedzy i promocję nowych metod komunikacji naukowej oraz aplikowanie o fundusze na rozwój uczelni.  Tour de France 2014 będzie 101 edycją wyścigu. Odbędzie się między 5 a 27 lipca 2014 roku. Będzie składać się z 21 etapów. Wyścig rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy. FC Brussels - belgijski klub piłkarski mający siedzibę w stolicy kraju, Brukseli. Powstał w 2003 na skutek fuzji RWD Molenbeek Bruksela i KFC Strombeek.

  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej 2015 - turniej piłkarski, który odbędzie się w 2015 roku w Czechach. Będzie to dwudziesta edycja tych rozgrywek.

  Dworzec Południowy w Brukseli (fr. Bruxelles-Midi, hol. Brussel-Zuid) – największy dworzec kolejowy w Brukseli i zarazem w Belgii. Połączenia krajowe ze wszystkimi większymi miastami Belgii. Główny dworzec Belgii dla komunikacji międzynarodowej, połączenia m.in. z Region Stołeczny Brukseli (fr. Région Bruxelles-Capitale, niderl. Brussels Hoofdstedelijk Gewest) - jeden z trzech regionów administracyjnych Belgii, obejmujący 19 wysoce zurbanizowanych gmin - miasto Bruksela oraz jego zespół miejski. Według stanu na dzień 1 stycznia 2006 zamieszkiwało go 1 018 029 osób na powierzchni 161,382 km², co dało gęstość zaludnienia 6287 mieszkańców na km².

  Dodano: 27.07.2012. 20:17  


  Najnowsze