• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cardiotechnix 2013, Algarve, Portugalia

  23.05.2013. 15:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 19-21 września 2013 r. w Algarve, Portugalia, odbędzie się kongres pt. "Cardiotechnix 2013".

  Od czasów pierwszego precyzyjnego zarejestrowania elektrokardiogramu i jego rozwinięcia w narzędzie kliniczne w 1895 r. technologia pokazała już, jak zasadniczą rolę odgrywa w postępie diagnostyki i terapii sercowo-naczyniowej. Nadal czynione są znaczące dalsze kroki w świetle dowodów na niezwykle wysoki potencjał podniesienia jakości opieki medycznej poprzez połączenie wiedzy kardiologicznej z inżynierią, zwłaszcza technologiami wywodzącymi się z komunikacji, elektroniki i informatyki.

  Kongres skupi się na kluczowych obszarach, między innymi na obrazowaniu sercowo-naczyniowym, kardiografii, informatyce i telekomunikacji w kardiologii, technologiach chirurgicznych i zaawansowanej robotyce. Na wydarzenie złożą się warsztaty i interaktywna platforma do dyskusji nad nowymi i pojawiającymi się pomysłami. Sesje będą poświęcone prezentacji prac w ramach konkretnych, międzynarodowych projektów badawczych, obok seminariów, w ramach których uczestnicy mają nabyć wiedzę praktyczną i przejść zaawansowane szkolenie w zakresie technologii sercowo-naczyniowych.

  Kongres ma posłużyć za miejsce spotkania zarówno dla akademików, jak i praktyków, sprzyjając wymianie pomysłów, umożliwiając prezentację najnowszych wyników badań i wspomagając rozwój synergii w zakresie nowych podejść do stawianych wyzwań.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Europejskie kwalifikacje mężczyzn do Pucharu Świata 2013 w rugby 7 miały na celu wyłonienie męskich reprezentacji narodowych w rugby 7, które wystąpiły w finałach tego turnieju. Odbyły się w portugalskim regionie Algarve w dniach 2021 lipca 2012 roku. Areną zmagań był Estádio Algarve. Czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego to grupa objawów i danych z wywiadów, których obecność zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Faro to miasto w Portugalii, leżące w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve. Jest największym miastem i stolicą regionu Algarve.

  Puchar Algarve (Algarve Cup) – prestiżowy gościnny turniej piłki nożnej kobiet rozgrywany corocznie od 1994 roku w portugalskim rejonie Algarve. Wydarzenie to ma rangę porównywalną do Mistrzostw Świata i turnieju olimpijskiego. Nie ma odpowiednika w piłce nożnej mężczyzn. Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Vila Real de Santo António - miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve. São Brás de Alportel – miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve.

  European Trophy 2013 była czwartą edycją turnieju hokejowego rozgrywanego rokrocznie, a jeśli uwzględnić edycje Nordic Trophy (rozgrywany od 2006 roku) będzie to ósma edycja tego turnieju. Runda zasadnicza rozpocznie się 6 sierpnia 2013 roku, a zakończy 8 września 2013 roku. Runda play-off odbędzie się w dniach 19-22 grudnia 2013 roku w Berlinie. Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK - toruński ośrodek badawczy, którego celem ma być badanie i rozwój nowoczesnych technologii. W zamyśle jego pomysłodawców ma się on przyczyniać do szybszego i sprawniejszego wdrażania innowacyjnych rozwiązań w regionie oraz do rozwijania konkurencyjności przedsiębiorstw i gospodarki lokalnej, jak również ma być on łącznikiem świata nauki ze światem biznesu. Do końca 2012 roku ośrodek będzie wyposażany w specjalistyczną aparaturę. Centrum ma zacząć funkcjonować w 2013 roku.

  Meia Praia (port: Apeadeiro de Meia Praia) – przystanek kolejowy w Lagos, w regionie Algarve, w Portugalii. Znajduje się na Linha do Algarve.

  Olhão da Restauração to miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve.

  SCORE (ang. Systematic COronary Risk Evaluation) - skala oceny ryzyka sercowo-naczyniowego opracowana dla populacji krajów europejskich przez międzynarodowe grono ekspertów pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego na podstawie ponad 3 milionów osobo-lat obserwacji oraz 7934 incydentów sercowo-naczyniowych zakończonych zgonem. Linha do Algarve – linia kolejowa przecinająca portugalski region Algarve, na południu kraju. Łączy stacje kolejowe w Lagos i Vila Real de Santo António. Linia ma długość 139,5 km.

  Parque das Cidades (port: Estação Ferroviária de Parque das Cidades) – stacja kolejowa w Loulé, w regionie Algarve, w Portugalii. Znajduje się na Linha do Algarve. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca S.A. (skrót PAKS, ang. American Heart of Poland S.A) - kliniki założone w 2000 roku przez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych z ideą rozpowszechnienia najnowszych metod leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych poprzez stworzenie sieci oddziałów kardiologii interwencyjnej, angiologii i kardiochirurgii na terenie południowej Polski.

  Sporting Clube Farense - portugalski klub piłkarski, grający obecnie w trzeciej lidze, mający siedzibę w mieście Faro, stolicy regionu Algarve.

  Dodano: 23.05.2013. 15:49  


  Najnowsze