• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czwarta konferencja IAASS pt. Umacnianie znaczenia bezpieczeństwa, Huntsville, USA

  21.04.2010. 18:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 19-21 maja 2010 r. odbędzie się w Huntsville, USA, czwarta konferencja IAASS pt. "Umacnianie znaczenia bezpieczeństwa".

  Wydarzenie organizowane przez IAASS (Międzynarodowe Towarzystwo na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa w Kosmosie) stworzy okazję do dyskusji i wymiany informacji na temat szerokiego zakresu zagadnień związanych z bezpieczeństwem w kosmosie. Odbędą się dwie sesje specjalistyczne poświęcone tematom kluczowym dla programów kosmicznych: bezpieczny powrót do atmosfery oraz interoperacyjność bezpieczeństwa i ratownictwa.

  Zagrożenie związane z powrotem do atmosfery obiektu kosmicznego będzie stale rosnąć w przyszłości, wymagając opracowania zaawansowanych metod planowania zakończenia misji i oceny ryzyka. Wąska niegdyś grupa krajów z możliwościami autonomicznego, suborbitalnego i orbitalnego dostępu do przestrzeni kosmicznej staje się coraz liczniejsza wraz z napływem nowych i ambitnych członków. Planowane i budowane są komercyjne kosmodromy, podczas gdy starsze przechodzą z zarządu rządowego pod prywatny i komercyjny.

  Instalacje zmierzające w kosmos oraz ruch lotniczy będą dzielić między siebie coraz bardziej zatłoczoną przestrzeń powietrzną, a lotnictwo w coraz większym zakresie polegać będzie na ważnych dla bezpieczeństwa usługach zlokalizowanych w bliskim kosmosie. Brak proaktywnych inicjatyw grozi ograniczeniem dostępu do kosmosu i możliwości korzystania z niego przez przyszłe pokolenia.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 21.04.2010. 18:12  


  Najnowsze