• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czwarte międzynarodowe warsztaty na temat optymalizacji w uczeniu się maszyn, Granada, Hiszpania

  22.09.2011. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Czwarte międzynarodowe warsztaty na temat optymalizacji w uczeniu się maszyn odbędą się w dniach 16-17 grudnia 2011 r. w Granadzie.

  Uczenie maszynowe jest związane z projektowaniem i tworzeniem algorytmów, które umożliwiają komputerom rozwijanie zachowań w oparciu o indukcyjną inferencję i dane pochodzące z obserwacji. Istotne znaczenie dla tej dziedziny ma idea klasyfikacji, ponieważ pozwala maszynom automatycznie rozpoznawać złożone struktury, a dzięki temu dokonywać rozróżnień i podejmować inteligentne decyzje.

  Proces optymalizacji jest ważny dla uczenia się maszyn, gdyż jest centralnym elementem prawie każdego algorytmu uczenia. Na przykład, wiele algorytmów wymaga dostosowywania, które zależy od głębszego zrozumienia wymagań w zakresie języka maszyn.

  W programie znajdą się sesje poranne i popołudniowe, trzy prelekcje, sesja otwarta, wykłady i interaktywna sesja posterowa.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Funkcja Rosenbrocka - funkcja niewypukła używana w optymalizacji jako test dla algorytmów optymalizacji. Zwana jest też ze względu na swój kształt "Doliną Rosenbrocka" lub "Funkcją Bananową Rosenbrocka". Propagacja wsteczna – podstawowy algorytm uczenia nadzorowanego wielowarstwowych, jednokierunkowych sieci neuronowych. Podaje on przepis na zmianę wag dowolnych połączeń elementów przetwarzających rozmieszczonych w sąsiednich warstwach sieci. Oparty jest on na minimalizacji sumy kwadratów błędów uczenia z wykorzystaniem optymalizacyjnej metody największego spadku. Dzięki zastosowaniu specyficznego sposobu propagowania błędów uczenia sieci powstałych na jej wyjściu, tj. przesyłania ich od warstwy wyjściowej do wejściowej, algorytm propagacji wstecznej stał się jednym z najskuteczniejszych algorytmów uczenia sieci. Muzeum Maszyn Biurowych "Typewriter" w Tychach – prywatne muzeum położone w Tychach. Jego właścicielem jest Jan Kałuża, z zawodu mechanik maszyn biurowych.

  Sesja plakatowa (sesja posterowa) – element konferencji naukowej polegający na dyskusji przy publicznie rozwieszonych plakatach naukowych. Sesje posterowe są zwykle planowane w programach konferencji naukowych w taki sposób, aby nie kolidowały z innymi formami prezentacji (na przykład sesjami wykładowymi). Uczenie maszynowe albo uczenie się maszyn, systemy uczące się (ang. machine learning) – stosunkowo młoda i szybko rozwijająca się dziedzina wchodząca w skład nauk zajmujących się problematyką SI (patrz sztuczna inteligencja).

  Połączenia w budowie maszyn wiążą elementy składowe tak, że mogą wspólnie się poruszać oraz przenosić obciążenia. Maszyna uniwersalna (ang. Universal machine) - pojęcie odnosi się do uogólnionego modelu maszyny wirującej. Pomysł tego podejścia polega na tym, że wiele różnych typów elektrycznych maszyn wirujących ma wspólne cechy, które są reprezentowane za pomocą modeli matematycznych o zbliżonej lub identycznej strukturze. Wykorzystanie tej właściwości pozwala znacznie zredukować objętość bloków programowych przeznaczonych do rozwiązywania odpowiednich równań modeli poszczególnych typów maszyn.

  Stacja zakładowa - w myśl ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (art.2) jest to zbiór maszyn i urządzeń które są własnością przedsiębiorstwa, a które służą do zaopatrywania w paliwa pojazdów, ciągników rolniczych, maszyn nieporuszających się po drogach, a także wybranych flot, które są używane przez przedsiębiorcę. Agromet-Kraj – były producent maszyn rolniczych z siedzibą w Kutnie. Kontynuatorem 100-letniej tradycji maszyn rolniczych byłej Fabryki Maszyn Rolniczych "AGROMET-Kraj" jest obecnie KRAJ Sp. z o.o. będący jedną z fabryk Grupy Kapitałowej Unia.

  Inferencją gramatyki nazywamy szczególny przypadek indukcyjnego uczenia się, w którym celem jest stworzenie pewnej gramatyki formalnej na podstawie dostarczonych pozytywnych przykładów słów pewnego języka, oraz przykładów negatywnych. Przykłady pozytywne powinny należeć do języka generowanego przez tę gramatykę, natomiast negatywne nie powinny się w nim znaleźć.

  Dodano: 22.09.2011. 17:17  


  Najnowsze