• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czwarte międzynarodowe warsztaty nt. niezawodnego Internetu ludzi, rzeczy i usług, Tokio, Japonia.

  02.08.2010. 17:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2010 r. odbędą się w Tokio, Japonia, czwarte międzynarodowe warsztaty nt. niezawodnego Internetu ludzi, rzeczy i usług.

  Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona będzie tematyce niezawodnego Internetu ludzi, rzeczy i usług (IPTS) u zbiegu bezpiecznego, opartego na zaufaniu Internetu przyszłości i wizji monitorowania środowiska, która opiera się na wszechobecnych i pomocniczych technologiach, działających w ramach semantycznie interoperacyjnych i zorientowanych na usługi architekturach modelowych.

  Wiele kluczowych technologii już się pojawia, takich jak bezpieczna, pośrednia warstwa oprogramowania, architektury zorientowane na usługi, wirtualizacja i sieci czujników. Wizja przetwarzania w chmurze (eChmura) stanowi dalszą motywację do zainteresowania badaniami naukowymi i innowacyjnymi dążącymi do wszechobecnej integracji IPTS.

  Koncepcja IPTS obejmuje szereg internetowych technologii wspomagających indywidualny styl życia/pracy, jak również tworzy okazję do komercyjnego i biznesowego wykorzystania wschodzących platform technologicznych, takich jak systemy ułatwiające aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 02.08.2010. 17:12  


  Najnowsze