• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czwarte międzynarodowe warsztaty nt. podstaw i technik certyfikacji oprogramowania typu open source, Piza, Włochy

  29.04.2010. 18:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 17-18 września 2010 r. w Pizie, Włochy, odbędą się czwarte międzynarodowe warsztaty nt. podstaw i technik certyfikacji oprogramowania typu open source.

  W ciągu ostatniej dekady oprogramowanie typu open source (OSS) wywarło globalny wpływ na sposób, w jaki systemy informatyczne i usługi bazujące na oprogramowaniu są opracowywane, rozpowszechniane i wykorzystywane. Programy OSS chwalone są za niskie koszty opracowania i utrzymania, szybki obrót kodami i niezawodność.

  Jednocześnie charakter tego oprogramowania sprawia, że ocena jakości, nie mówiąc już o pełnej certyfikacji, jest szczególnie trudna do przeprowadzenia. Wiąże się to z istotnymi problemami natury technicznej, metodologicznej i zarządczej.

  Z uwagi na fakt, że prace nad aplikacjami OSS mają charakter otwarty, niekonwencjonalny i rozproszony, ich integracja ze złożonymi, przemysłowymi programami może okazać się problematyczna. Jest to jednak pewna okazja dla rygorystycznych, matematycznych metod analizy i projektowania oprogramowania.

  W warsztatach wezmą udział naukowcy ze środowiska akademickiego i przemysłowego, zainteresowani oceną jakości oprogramowania typu open source, a ich punktem docelowym jest ustalenie spójnego procesu certyfikacji na różnych poziomach. Zagadnienia podstawowe, metodologiczne i pragmatyczne zostaną poruszone w ramach tradycyjnych wykładów technicznych oraz sprawozdań z konkretnych studiów przypadku i danych doświadczalnych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 29.04.2010. 18:12  


  Najnowsze