• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czwarte międzynarodowe warsztaty nt. wizji godnej zaufania wszechobecnej informatyki, Paryż, Francja

  08.09.2010. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 8-10 listopada 2010 r. w Paryżu, Francja, odbędą się czwarte międzynarodowe warsztaty nt. wizji godnej zaufania wszechobecnej informatyki.

  Pierwsze wizje wszechobecnej informatyki pojawiły się ponad 15 lat temu. W celu pełnej adaptacji idei wszechobecnej informatyki zbudowano nawet kilka domów, które zostały wyposażone w odpowiednie technologie i służyły za laboratorium do wynajdywania i testowania przydatnych urządzeń, jakie można by wykorzystywać w życiu codziennym.

  Mimo licznych aplikacji i projektów w dziedzinie wszechobecnej i wszechogarniającej informatyki, droga do sukcesu jest nadal daleka. Jedną z głównych przeszkód jest brak akceptacji i zaufania wobec tej technologii. Wprawdzie naukowcy i przedsiębiorcy pracują nad wszystkimi tymi obszarami lecz niezbędne jest budowanie forum, które zajmie się kwestiami bezpieczeństwa, niezawodności i prywatności w formie godnych zaufania interfejsów i środowisk informatycznych dla ludzi komunikujących się w owych wszechobecnych środowiskach. Zaufanie użytkownika staje się czynnikiem decydującym o sukcesie aplikacji UbiComp.

  Celem warsztatów jest stworzenie międzynarodowego forum dla naukowców, inżynierów i przedsiębiorców, które zajmie się wynikami badań naukowych oraz da możliwość przedstawienia i omówienia różnych propozycji, teorii, technologii, systemów, narzędzi, aplikacji, prowadzonych prac i doświadczeń we wszystkich kwestiach teoretycznych i praktycznych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 08.09.2010. 17:17  


  Najnowsze