• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czwarte, otwarte forum intermediów, Palma de Mallorca, Hiszpania

  23.08.2010. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 1 września 2010 r. w Palma de Mallorca, Hiszpania, odbędzie się czwarte, otwarte forum intermediów.

  Ostatnie postępy w urządzeniach i sieciach komputerowych zapewniły użytkownikom bogate i interaktywne środowisko, umożliwiające dostęp do treści multimedialnych, ich wizualizację i interakcję z nimi w dowolnym miejscu i czasie w Internecie przyszłości. Nowe możliwości dzielenia się multimediami i interakcji z nimi są dostępne nie tylko dla specyficznych zainteresowanych grup, ale również dla szerszej publiczności.

  Media zorientowane na użytkownika zapewniają naturalną interakcję w czasie rzeczywistym z mediami za pomocą mobilnych i dotykowych interfejsów oraz wszechobecnej łączności. W centrum są zawsze użytkownicy, którzy uzyskują dostęp do rozmaitych multimediów jako twórcy treści lub ich konsumenci.

  Tematy, które zaplanowano do omówienia w czasie konferencji:
  - dynamiczne sieci rozproszone do nomadycznego dostępu do multimediów;
  - adaptacja i obsługa treści multimedialnych;
  - interfejsy mobilne, do noszenia i dotykowe;
  - mobilna i spontaniczna interakcja z treściami 3D;
  - integracja świata fizycznego i wirtualnego;
  - wspomaganie interakcji społecznej w świecie fizycznym i wirtualnym;
  - adaptacyjna wizualizacja 3D na urządzeniach mobilnych;
  - interaktywne media w sieci w czasie rzeczywistym w mobilnej rzeczywistości mieszanej;
  - treści 3D generowane przez użytkowników.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Polskojęzyczne stacje telewizyjne nadawane przez internet: W dobie rozwoju nowych technologii i upowszechniania internetu, również nadawcy programów telewizyjnych poszukują nowych kanałów dystrybucji swoich treści. Część stacji telewizyjnych, które emitują swój program metodą tradycyjną, prowadzi jednocześnie emisję w czasie rzeczywistym przez internet bezpośrednio w live streamingu na stronie internetowej lub w aplikacjach mobilnych (często rozszerzonych o treści VOD, interaktywne usługi czy przekaz z kamerek internetowych). Emisja prowadzona jest za darmo lub za dodatkową opłatą. Filtr rodzinny, strażnik dostępu, kontroler treści, filtr treści – program lub usługa, chroniąca przed dostępem do materiałów pornograficznych i przemocy w Internecie. Usługę oferują niektórzy dostawcy Internetu, wliczając ją w abonament miesięczny. Istnieje również możliwość samodzielnego nabycia i zainstalowania programu. Filtr rodzinny nie gwarantuje bezpieczeństwa dzieci. Content marketing, czyli tzw. marketing treści, to strategia polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów poprzez publikowanie atrakcyjnych i przydatnych treści, które zainteresują ściśle sprecyzowaną grupę odbiorców. Marketing treści, w odróżnieniu od tradycyjnych form marketingu, opierających się na jednostronnym przekazie reklamowym, bazuje na budowaniu długotrwałych relacji z odbiorcą poprzez interakcję i zaangażowanie obydwu stron.

  On-Device Portal (ODP) - to nowa generacja produktów, które dostarczają treści (tekst, muzyka, video, dzwonki itd.) dla telefonów komórkowych przy użyciu specjalnego programu zainstalowanego w urządzeniu mobilnym. ODP (on-device portal) powstał w wyniku ewolucji technologii WAP, zapewniając o wiele bardziej wygodny i funkcjonalny interfejs użytkownika, udostępniając nowe możliwości przeglądania treści oraz ich zakupu. Interakcja zogniskowana - jeden z typów interakcji społecznej występujący wówczas, gdy osoby wchodzące w interakcję zakładają, że dzięki niej będą mogły zrealizować własne cele. Pojęcie to wprowadzone zostało przez Ervinga Goffmana.

  Futura International Airways - hiszpańskie linie lotnicze z siedzibą w Palma de Mallorca. Obsługują połączenia czarterowe do różnych krajów Europy. Głównym hubem jest Port lotniczy Palma de Mallorca. Media interaktywne – środki przekazu medialnego, umożliwiające wzajemne, zwrotne komunikowanie i różnorodną aktywność. Zachodząca poprzez media interaktywne relacja ma charakter dialogu pomiędzy człowiekiem (użytkownikiem) a innymi osobami, urządzeniami, lub programami komputerowymi. Przekaz ten umożliwia zwrotne oddziaływanie stron (interakcja) i realizowany jest poprzez tzw. interfejs – mechaniczny, programowy, biotechniczny lub inny – który pośredniczy w wymianie informacji pomiędzy użytkownikiem i urządzeniem.

  System kontroli dostępu jest to zespół wzajemnie powiązanych urządzeń elektronicznych oraz mechanicznych, których działanie ma na celu ograniczenie użytkownikom (całkowite lub określonym czasie) dostępu do sektorów (stref) tego systemu. Identyfikowanie użytkowników przez system kontroli dostępu zależny jest od zastosowanego typu urządzenia identyfikującego. Mogą to być: LTE International Airways – była hiszpańska czarterowa linia lotnicza z siedzibą w Palma de Mallorca. Głównym węzłem był port lotniczy Palma de Mallorca.

  OPC Data Access (OPC DA) – standard z grupy standardów komunikacyjnych OPC zawierający specyfikację dostępu do aktualnych (generowanych w czasie rzeczywistym) danych z urządzeń przemysłowych.

  Dostępność WWW (ang. web accessibility) – dziedzina wiedzy z zakresu interakcji człowieka z komputerem zajmująca się problematyką tworzenia stron i serwisów internetowych dostępnych dla jak najszerszego grona odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Dostępność serwisu internetowego oznacza stopień w jakim może być on postrzegany, rozumiany i przeglądany przez wszystkich użytkowników, niezależnie od ich cech lub upośledzeń, a także niezależnie od właściwości używanego przez nich oprogramowania i sprzętu.

  Dodano: 23.08.2010. 17:17  


  Najnowsze