• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Debata Arabskie rewolucje - ocena, perspektywy na UW

  14.04.2011. 10:04
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Koło Naukowe Dyplomacji i Prawa Uniwersytetu Warszawskiego organizuje 15 kwietnia debatę poświęconą ostatnim wydarzeniom w krajach arabskich. W spotkaniu wezmą udział eksperci z warszawskich uczelni i dyplomaci.

  Uczestnicy debaty postarają się odpowiedzieć na pytania o przyczyny rewolucji w świecie arabskim oraz ocenią przebieg tych wydarzeń i przedstawią perspektywy dla regionu.

  Do dyskusji zostali zaproszeni: Musa Maaytah (były minister ds. rozwoju politycznego Jordanii w rządzie Marwana Bakhita i Samira Rifaiego, jeden ze współtwórców reformy prawa wyborczego, obecnie prezes Polsko-Jordańskiej Rady Biznesu), prof. Janusz Danecki (arabista z Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego) i Grzegorz Dziemidowicz (były ambasador RP w Egipcie i Sudanie, wykładowca Collegium Civitas).

  Spotkanie poprowadzi Aleksandra Amal el-Maaytah, szefowa działu "Bliski Wschód" miesięcznika "Stosunki Międzynarodowe".

  Debata rozpocznie się o godz. 20.00 się w sali A3 Collegium Iuridicum II, w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej, przy ul. Lipowej 4. Wstęp wolny.

  PAP - Nauka w Polsce

  cza/ agt/bsz


  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  Janusz Antoni Danecki (ur. 6 października 1946 w Katowicach) – polski arabista i islamista, językoznawca i literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Georges Kass (ur. 1955 w Aleppo) - syryjski pisarz, autor opowiadań i bajek dla dzieci, doktor nauk humanistycznych, arabista i islamoznawca, wykładowca w Katedrze Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Paulina B. Lewicka – polska arabistka i islamoznawczyni, pracownik naukowy Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Katarzyna Pachniak – polska arabistka i islamoznawczyni, od 2006 roku kieruje Katedrą Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Ewa Machut-Mendecka (ur. 9 kwietnia 1946) – polska arabistka i islamistka, literaturoznawczyni, pracuje w Katedrze Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Danuta Irena Madeyska (ur. 1936) – polska arabistka i islamistka, historyk świata arabskiego i literaturoznawca, pracuje w Katedrze Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Pracowni Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Marek Marian Dziekan (ur. 27 marca 1965 w Pacanowie w woj. świętokrzyskim) – prof. dr hab., kierownik Katedry Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Uniwersytetu Łódzkiego, pracownik Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego i Pracowni Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Przewodniczący Rady Programowej Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie.

  Dodano: 14.04.2011. 10:04  


  Najnowsze