• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Druga, międzynarodowa konferencja ICST nt. branży cyfrowej, Londyn, Wlk. Brytania

  23.11.2010. 16:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 22-23 lutego 2011 r. w Londynie, Wlk. Brytania, odbędzie się druga, międzynarodowa konferencja ICST (Instytutu Komputerów, Informatyki Społecznej i Inżynierii Ruchu Telekomunikacyjnego) nt. branży cyfrowej.

  Internet oraz technologie informacyjne i komunikacyjne (TIK) wywierają głęboki i ewolucyjny wpływ na współczesne życie, zachowanie ludzi i organizacji oraz sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Wiele istniejących struktur i modeli biznesowych jest kwestionowanych, jak również pojawia się wiele nowych możliwości i modeli biznesowych.

  Innowacja zachodzi równolegle w technologii i infrastrukturze, modelach biznesowych oraz doświadczeniu użytkowników. Wskutek tego pojawiają się często naciski na infrastrukturę cyfrową oraz obecny kontekst prawny i regulacyjny.

  Dyskusja w czasie wydarzenia obejmie przyszłość branży cyfrowej w ujęciu holistycznym, uwzględniając ewolucję modeli biznesowych, wpływ otwartej informacji, doświadczenia użytkowników w ramach nowych serwisów, kontekst regulacyjny oraz wpływ nowo powstających technologii i nowych infrastruktur.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Society of Incentive and Travel Executives (SITE) - międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań i wydarzeń firmowych. Działa na zasadzie not-for-profit. Członkami stowarzyszenia są osoby pracujące dla największych renomowanych przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem konferencji, imprez, wyjazdów oraz pracowniczych spotkań integracyjnych i szkoleniowych, działających dla wielu stowarzyszeń oraz korporacji międzynarodowych. Stowarzyszenie powstało w 1973 roku i jest jedyną międzynarodową organizacją zajmującą się podnoszeniem standardów usług w swojej branży. ISO 31000 – standardy zarządzania ryzykiem ustalone przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ang. ISO – International Organization for Standardization). Celem ISO 31000:2009 jest dostarczenie zasad oraz ogólnych wytycznych dotyczących zarządzania ryzykiem. ISO 31000 dostarcza uniwersalny model dla specjalistów oraz firm wdrażających procesy zarządzania ryzykiem i ma na celu zastąpienie obecnych standardów, metodologii i modeli, które różnią się między sobą w zależności od branży, tematu i regionu. Wikipedystka:Wheel Systems: WHEEL Systems - spółka rozpoczęła swoją działalność w grudniu w 2004 roku z inicjatywy doświadczonych specjalistów z branży IT. Jako jedyna z pośród dostawców na polskim rynku specjalizuje się w dziedzinach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz kryptograficznej ochrony danych. WHEEL Systems oferuje również szeroką gamę usług związanych z budową systemów i technologii bezpieczeństwa, które obejmują m.in. konsultacje, doradztwo oraz projektowanie bezpiecznych i niezawodnych systemów teleinformatycznych, w tym bezpieczeństwo sieciowe, kryptograficzna ochrona danych oraz kontrola dostępu do informacji. Firma dostarcza na rynek autorskie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Specjalizuje się w dziedzinach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz kryptograficznej ochr]ony danych. W swoich produktach firma łączy innowacyjność, łatwość obsługi z silnymi mechanizmami bezpieczeństwa.

  Internet Software House (ISH), to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania na bazie rozwiązań internetowych - aplikacji internetowych. W typowych dla ISH projektach duża waga przykładana jest do analizy procesów biznesowych klienta, tworzenia specyfikacji funkcjonalnej, testowania aplikacji oraz jej integracji z innymi systemami. Firmy z tej branży zajmują się przede wszystkim tworzeniem aplikacji dedykowanych i oprogramowania na zamówienie. Komitet Prognoz "Polska 2000 Plus" - jeden z komitetów problemowych Polskiej Akademii Nauk. Zadaniem Komitetu jest inspirowanie i koordynowanie studiów nad przyszłością - ze szczególnym uwzględnieniem możliwych kierunków rozwoju Polski takich jak: rozpoznanie ewolucji potrzeb społecznych, celów rozwoju gospodarki narodowej, przyszłej struktury społecznej i gospodarczej, sposobów życia i warunków rozwoju, kierunków postępu technicznego, nowych technologii. Oprócz tego Komitet zajmuje się opracowywaniem wielowariantowych i interdyscyplinarnych scenariuszy rozwoju oraz współpracą z zagranicznymi ośrodkami badań nad przyszłością.

  Telefonia cyfrowa (ang. Digital telephony ) wykorzystuje elektronikę cyfrową w zakresie świadczenia usług telefonii cyfrowej i systemów. W 1960 cyfrowy rdzeń sieci prawie całkowicie zastępuje stary analogowy system, a wiele z dostępów do sieci zostały również przełożonych na cyfrowe. Cyfrowa telefonia została wprowadzona do świadczenia usług głosowych przy niższych kosztach, ale została następnie uznana za wielką wartość dla nowych usług sieciowych, takich jak ISDN, który może użyć cyfrowych urządzeń do szybkiego transferu danych przez linie telefoniczne. Bałtycka Biblioteka Cyfrowa – regionalna biblioteka cyfrowa z Pomorza. Utworzona 8 grudnia 2008 roku w Słupsku. W Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej udostępniane są cyfrowe wersje książek, czasopism oraz materiałów ikonograficznych, kartograficznych i dokumentów życia społecznego. Zadaniem Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej jest zapewnienie dostępu do materiałów dotyczących Pomorza, zabezpieczanie i udostępnianie regionalnego dziedzictwa kulturowego.

  IBM Global Technology Services (GTS) - największy na świecie dostawcą usług informatycznych. Około 190 tys. specjalistów w ponad 160 krajach pomaga Klientom wdrażać technologie informatyczne najlepiej dopasowane do ich potrzeb biznesowych. Wyjątkowy zakres i skala działalności IBM GTS pozwala dostarczać kompleksowe rozwiązania informatyczne, co sprzyja innowacyjności, obniżaniu kosztów oraz ułatwia transformację organizacji. Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii cloud (chmura). Produkty firmy dostępne są w 195 krajach w 23 językach. Korzystają z nich miliony użytkowników na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży IT Security, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie analizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów. Gwarantuje to firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną, proaktywną ochronę przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność systemu.

  WHEEL Systems - spółka rozpoczęła swoją działalność w grudniu w 2004 roku z inicjatywy doświadczonych specjalistów z branży IT. Jako jedyna z pośród dostawców na polskim rynku specjalizuje się w dziedzinach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz kryptograficznej ochrony danych. WHEEL Systems oferuje również szeroką gamę usług związanych z budową systemów i technologii bezpieczeństwa, które obejmują m.in. konsultacje, doradztwo oraz projektowanie bezpiecznych i niezawodnych systemów teleinformatycznych, w tym bezpieczeństwo sieciowe, kryptograficzna ochrona danych oraz kontrola dostępu do informacji. Firma dostarcza na rynek autorskie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Specjalizuje się w dziedzinach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz kryptograficznej ochr]ony danych. W swoich produktach firma łączy innowacyjność, łatwość obsługi z silnymi mechanizmami bezpieczeństwa.

  WINDS (Wideband InterNetworking engineering test and Demonstration Satellite, znany również jako Kizuna) – japoński satelita telekomunikacyjny, wyniesiony na orbitę okołoziemską 23 lutego 2008 za pomocą rakiety nośnej H-IIA z Centrum Lotów Kosmicznych Tanegashima. Jego zadaniem będzie umożliwienie superszybkiego dostępu do Internetu dla japońskich użytkowników prywatnych i biznesowych, za pomocą sygnałów pasma Ka. Ma również pomóc w rozwoju przyszłościowych technologii komunikacyjnych. Jest częścią japońskiego programu i-Space, kierowanego przez JAXA i NICT.

  Internet DSL (dostęp do internetu DSL tp) to usługa Telekomunikacji Polskiej oparta na technologii ADSL umożliwiająca stały dostęp do Internetu, przede wszystkim dla użytkowników biznesowych. Dodatkowo z usługą użytkownik otrzymuje pakiety hostingowe, czyli miejsce na serwerze TP do podziału na pliki lub pocztę e-mail, a także stałe adresy IP (1 użytkowy dla opcji 256, 512 i 1024 oraz 5 użytkowych dla opcji wyższych). Internet Group SA, działający od 2000 r., to jeden z pierwszych w Polsce holdingów spółek wyspecjalizowanych w projektowaniu i wdrażaniu programów marketingowych wspierających sprzedaż. Działa w obszarze nowych mediów i nowych technologii. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Marketing lateralny – proces, który zastosowany w działalności produkcyjnej lub usługowej prowadzi do opracowania nowych, innowacyjnych produktów uwzględniających nowe potrzeby, klientów docelowych oraz okoliczności (miejsce, czas, sytuacje i zastosowania). Ultraprodukt – sposób budowania nowych modeli z danej rodziny modeli. Ultraprodukty są używane i badane w teorii modeli, teorii mnogości i algebrze. Szczególnym przypadkiem ultraproduktów są ultrapotęgi (w których używa się tylko jednego modelu wyjściowego).

  Dodano: 23.11.2010. 16:17  


  Najnowsze