• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drugie, międzynarodowe warsztaty nt. analityki biznesowej i sieci, Uppsala, Szwecja

  17.11.2010. 15:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 25 marca 2011 r. w Uppsali, Szwecja, odbędą się drugie, międzynarodowe warsztaty nt. analityki biznesowej.

  W ciągu ostatniej dekady obserwuje się coraz szersze wykorzystywanie rozwiązań analityki biznesowej (BI). Umożliwiają one przedsiębiorstwom i jednostkom przeszukiwanie, interpretowanie i analizę danych biznesowych, aby podejmować przemyślane decyzje.

  Niemniej pojawia się nowy trend, w którym aplikacje BI nie ograniczają już swojej analizy do danych w ramach jednego przedsiębiorstwa. Co raz częściej czerpią również dane z zewnątrz, tj. z Internetu, i uzupełniają wewnętrzne dane przedsiębiorstwa informacjami o wartości dodanej, aby zapewnić pełniejszy obraz dynamiki współczesnego biznesu. Jednocześnie aplikacje analityki biznesowej przechodzą również z wewnętrznych systemów informatycznych przedsiębiorstwa na platformy usługowe w Internecie.

  Wydarzenie stworzy również forum wymiany pomysłów na to, jak przełożyć ogromne ilości danych dostępnych w Internecie na aplikacje BI, jak zastosować sieciowe metody i techniki inżynierii do projektowania aplikacji BI oraz jak wykorzystać wiedzę BI w projektowaniu aplikacji internetowych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 17.11.2010. 15:26  


  Najnowsze