• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drugie międzynarodowe warsztaty nt. metainformatyki, Peresław Zaleski, Rosja

  19.03.2010. 17:12
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  W dniach 1-5 lipca 2010 r. odbędą się w Peresławie Zaleskim, Rosja, drugie międzynarodowe warsztaty nt. metainformatyki.

  Wydarzenie będzie oparte na szerokiej interpretacji semantycznego manipulowania programem. Ma zgromadzić ekspertów z dziedziny analizy i manipulowania programowego w oparciu o metainformatykę. Wśród najważniejszych tematów warsztatów należy wymienić:
  - superkompilację,
  - destylację,
  - obliczenia mieszane,
  - uogólnione obliczanie częściowe,
  - ewaluację częściową.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Monaster św. Nikity Słupnika (ros. Никитский монастырь) – jeden z najstarszych klasztorów prawosławnych na terenie dzisiejszej Rosji, w mieście Peresław Zaleski. Z klasztorem związany był prawosławny święty Nikita Słupnik oraz Daniel Peresławski. Sobór Przemienienia Pańskiego – sobór prawosławny położony w obrębie Kremla peresławskiego w mieście Peresław Zaleski ufundowany w 1152 przez Jurija Dołgorukiego. Peresław Zaleski (Perejasław Zaleski) (rus. Переславль-Залесский) – miasto w Rosji, w obwodzie jarosławskim, siedziba władz regionu, końcowa stacja linii kolejowej MoskwaJarosław, na nitce od miasta Bieredniejewo. Ludność: 42,9 tys. mieszkańców w 2005 roku.

  Aleksander Newski, ros. Александр Невский (ur. 30 maja 1220 w Perejasławiu Zaleskim, zm. 14 listopada 1263 w Grodźcu) – święty prawosławny, książę Nowogrodu Wielkiego od 1236, wielki książę włodzimierski z dynastii Rurykowiczów. Syn Jarosława II, wnuk Wsiewołoda III Wielkie Gniazdo. Anatol, imię świeckie: Władimir Aksionow (ur. 22 listopada 1958 w Perejasławiu Zaleskim) – rosyjski biskup prawosławny.

  Liga Narodów UEFA - rozgrywki międzynarodowe odbywające się w ramach Meczów towarzyskich reprezentacji. Pierwszy sezon odbędzie się w 2018 roku, po mistrzostwach świata w Rosji Międzynarodowe Targi Książki w Belgradzie (serb. Beogradski sajam knjiga, ang. Belgrade Book Fair) - jedna ze starszych i najważniejszych imprez literackich w Europie. Oprócz programu wydawniczego, impreza obejmuje konferencje, okrągłe stoły, spotkania autorskie, panele dyskusyjne, warsztaty i inne. Targi Książki w Belgradzie są najczęściej odwiedzanym wydarzeniem kulturowym w Serbii. W 2010 na targach gościło 142,716 odwiedzających, w tym 982 akredytowanych dziennikarzy.

  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting odbywa się co roku w sierpniu w miejscowości Osiek w województwie pomorskim. W 2012 roku festiwal i warsztaty odbędą się po raz pierwszy w pobliskim Gniewie - w dniach 15-19 sierpnia. Dagestan Airlines - rosyjska linia lotnicza z siedzibą w mieście Machaczkała w Rosji. Linie wykonują regularne rejsy krajowe, międzynarodowe i czarterowe.

  XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 odbędą się w Rosji w 2018 roku. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. Jest to również pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na dwóch kontynentach: w Europie i Azji.

  Zgromadzenie Wszystkich Istot – forma warsztatów (praktyk grupowych) zapoczątkowana przez Joannę Macy i Johna Seeda, które powstały przez połączenie elementów autorskich warsztatów Joanny Macy pod nazwą „Rozpacz i umocnienie” z założeniami filozofii głębokiej ekologii Arne Næssa. Warsztaty te mają na celu budzenie bliższych związków z przyrodą, rozbudzanie świadomości ekologicznej, zakładają że ignorancja czy obojętność ludzi na niszczenie Ziemi nie jest spowodowane brakiem informacji a brakiem zdolności przeżywania tych informacji, strachem przed uczuciem rozpaczy, które one mogą wywołać. Warsztaty odwołują się do zasad głębokiej ekologii, rytuałów pochodzących z różnych kultur oraz współczesnej psychologii.

  Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2010 odbyły się w dniach 27 stycznia - 2 lutego 2010 w szwedzkim Torsby. Podczas mistrzostw rozegranych zostało osiem konkurencji wśród juniorów oraz osiem wśród juniorów młodszych. W klasyfikacji generalnej najlepsza była ekipa Rosji. Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim - jedna z najważniejszych w Polsce (po Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku) imprez kulturalnych prezentujących sztukę ekslibrisu.

  Dodano: 19.03.2010. 17:12  


  Najnowsze