• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drugie międzynarodowe warsztaty: ontologie spotykają się z zaawansowanymi systemami informacyjnymi (OAIS), Genua, Włochy

  28.03.2013. 15:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 1 - 4 września 2013 r. w Genui, Włochy, odbędą się Drugie międzynarodowe warsztaty: ontologie spotykają się z zaawansowanymi systemami informacyjnymi (OAIS) (The Second International Workshop on Ontologies meet Advanced Information Systems).

  Systemy informacyjne to dane wrażliwe i ważne informacje, które wspomagają codzienną działalność biznesową i procesy decyzyjne. Ontologia zapewnia dodatkowe możliwości w obsłudze eksplicytnej semantyki poprzez koncepcje, dane i modele, budując w ten sposób nowe interfejsy użytkownika albo uzgadniając dane i/lub modele z elementami zewnętrznymi. Często wymaga to swego rodzaju inżynierii wstecznej, aby semantyka danych stała się eksplicytna.

  Obecnie ontologia ma za zadanie podniesienie poziomu eksplicytności informacji w różnych obszarach badań i zastosowań. Wykorzystywana jest w szerokim spektrum zastosowań: sieć semantyczna, integracja informacji, projektowanie baz danych, e-biznes, magazyny danych, przeszukiwanie danych, interoperacyjność systemów, weryfikacja formalna. W ciągu ostatnich pięciu lat pojawiły się różne interakcje pomiędzy ontologią a systemami informacyjnymi.

  Wydarzenie stworzy uczestnikom okazję do wymiany pomysłów oraz omówienia wkładu ontologii w budowanie wysokiej jakości systemów informacyjnych, a także do zaprezentowania nowych osiągnięć badawczych i technologicznych, które korzystają z ontologii na niemal wszystkich etapach cyklu życia systemu informacyjnego.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 28.03.2013. 15:37  


  Najnowsze