• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dzień informacji o badaniach naukowych w ramach tematu Energia 7PR - zaproszenia 2011, Bruksela, Belgia

  21.05.2010. 17:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 8 lipca 2010 r. odbędzie się wydarzenie związane z przygotowaniami propozycji nowych zaproszeń do składania wniosków w dziedzinie energii w Siódmym Programie Ramowym (7PR).

  Celem wydarzenia jest poinformowanie zainteresowanych stron i potencjalnych wnioskodawców o treści tych zaproszeń, jak również związanych z nimi warunkach prawnych i proceduralnych. Przewidziano wystarczająco dużo czasu, aby udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania oraz umożliwić kontakt z innymi wnioskodawcami i partnerami projektowymi.

  W czasie sesji porannej przedstawiony zostanie wstęp do kontekstu politycznego programu prac w dziedzinie energii, po którym nastąpi prezentacja poszczególnych zaproszeń. Sesja popołudniowa poświęcona będzie regułom uczestnictwa w badaniach naukowych wspieranych przez Fundusz Badawczy Węgla i Stali oraz Wspólne Przedsięwzięcie - Ogniwa Paliwowe i Wodór.

  Omawiane będą następujące zaproszenia:
  - FP7-ENERGY-2011-1: zaproszenie o charakterze ogólnym koncentrujące się na badaniach w dłuższej perspektywie czasowej.
  - FP7-ENERGY-2011-2: zaproszenie o charakterze ogólnym koncentrujące się na badaniach w krótszej perspektywie czasowej oraz na demonstracjach.
  - FP7-ENERGY-2011-JAPAN: zaproszenie koordynowane z Japonią poświęcone fotowoltaice.
  - FP7-OCEAN-2011: zaproszenie dotyczące badań oceanicznych organizowane wspólnie z tematami 2 - Żywność, rolnictwo, rybołówstwo i biotechnologia (KBBE), 6 - Środowisko oraz 7 - Transport.
  - FP7-ENERGY-2011-EXCHANGE: zaproszenie dotyczące międzynarodowej wymiany kadry naukowej w dziedzinie badań nad energią (USA i Japonia).
  - FP7-2011-NMP-ENV-ENERGY-ICT-EeB: przekrojowe zaproszenie dotyczące energooszczędnych budynków w kontekście Europejskiego Planu Naprawy Gospodarczej.
  - FP7-NMP-ENERGY-2011: wspólne zaproszenie z tematem 4 - Nanonauki, nanotechnologie, materiały i nowe technologie produkcyjne, dotyczące innowacyjnych procesów i architektur w ogniwach fotowoltaicznych.
  - FP7-ERANET-2011-RTD: wspólne zaproszenie dotyczące ERA-NET wraz z innymi tematami 7PR.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Zaproszenia ślubne – rodzaj zaproszenia związany z uroczystością ślubną, obecnie głównie przybiera formę papierowej karty, stanowiącej pisemne zaproszenie gości. Jednak w przeszłości nade wszystko zaproszenie na ślub było przekazywane ustnie. Sposób użycia:
  {{subst:Wikipedia:WikiProjekt Telefony komórkowe/Zaproszenie|~~~~}}
  wklejamy na stronę dyskusji użytkownika
  co wyjdzie: Światowy Dzień Wiatru (ang. Global Wind Day) jest światowym wydarzeniem, które odbywa się co roku w dniu 15 czerwca. Jest ono organizowane przez EWEA (European Wind Energy Association) i GWEC (Global Wind Energy Council) oraz organizacje krajowe. Jest to dzień, w którym promowana jest energia wiatru poprzez przekazywanie informacji o energii wiatrowej, jej potencjale, globalnym rozwoju i możliwościach zastępowania nieodnawialnych źródeł energii. We współpracy z EWEA i GWEC, krajowe stowarzyszenia energii wiatrowej (np. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej czy Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej) oraz firmy zaangażowane w produkcję energii wiatrowej organizują wydarzenia w wielu krajach na całym świecie. W 2011 roku wiatrowe imprezy zostały zorganizowane w 30 krajach, na 4 kontynentach. Wydarzenia podczas Dnia Wiatru to m.in. wizyty w lądowych i morskich farmach wiatrowych, kampanie informacyjne, ustawianie turbin demonstracyjnych w miastach, warsztaty wiatrowe i parady wiatrowe. Wiele imprez odbyło się w Światowym Dniu Wiatru (15 czerwca), ale były także wydarzenia przed i po nim. W 2012 było już 250 zdarzeń na całym świecie m.in. z bardzo popularnym konkursem fotograficznym.

  Hydrophobia – przygodowa gra akcji wyprodukowana i wydana przez studio Blade Interactive oraz Dark Energy Digital 9 maja 2011 roku na konsolę Xbox 360. Wersja na komputery PC oraz konsolę PlayStation 3 zawierająca nowe oraz przemodelowane poziomy oraz rozszerzoną fabułę ukazała się pod nazwą Hydrophobia Prophecy. Zaproszenie dla cudzoziemca – dokument urzędowy wystawiany przez właściwy organ administracji publicznej (w Polsce przez urzędy wojewódzkie), potwierdzający posiadanie przez cudzoziemca ubiegającego się o prawo do wjazdu do danego kraju środków na pokrycie kosztów pobytu i powrotu do ojczyzny (koszty te zobowiązuje się ponieść zapraszający, na wniosek którego wystawiono zaproszenie). Zaproszenia umożliwiają cudzoziemcowi otrzymanie wizy w placówkach dyplomatycznych kraju, do którego zamierza wjechać. Nie są wymagane przez wszystkie państwa.

  NHL Entry Draft 2011 – 49. draft w historii. Odbywa się w dniach 24 - 25 czerwca w Xcel Energy Center amerykańskim Saint Paul, stolicy stanu Minnesota. Drużyny z NHL mogą wybrać zawodników, którzy urodzili się pomiędzy 1 stycznia 1991, a 14 września 1993 roku. Edmonton Oilers, którzy zakończyli poprzedni sezon na ostatnim miejscu jako pierwsi wybrali zawodnika do swojego zespołu. Europejskie Wspólne Przedsięwzięcie na rzecz Realizacji Programu ITER i Rozwoju Energii Termojądrowej, Fuzja dla Energii (ang. The European Joint Undertaking for ITER and the Development of Fusion Energy lub Fusion for Energy) – organizacja mająca na celu budowę eksperymentalnego reaktora termojądrowego (ITER) utworzona w ramach Euratomu 19 kwietnia 2007 roku na mocy decyzji Rady Europejskiej. Siedziba organizacji znajduje się w Barcelonie.

  Liga Mistrzów UEFA (2010/2011)/Faza kwalifikacyjna: Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie grupy drużyn piłkarskich które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2010/2011. Zapytanie ofertowe (z angielskiego Request For Proposal -- RFP) to zaproszenie dla dostawców do wzięcia udziału w procesie składania ofert, mającego na celu dostarczenie konkretnego produktu lub usługi.

  Divisão A1 - 65. sezon rozgrywek o mistrzostwo Portugalii w sezonie 2010/2011 organizowany przez Portugalski Związek Piłki Siatkowej (port. Federação Portuguesa de Voleibol, FPV). Zainaugurowany zostanie 9 października 2010 roku i trwać będzie do wiosny 2011 roku.

  Wiener Städtische LIGA - 20. sezon rozgrywek o mistrzostwo Serbii w sezonie 2010/2011 organizowany przez Udruženje odbojkaških klubova prvih liga (UOKPL). Zainaugurowany zostanie 22 października 2010 roku i trwać będzie do wiosny 2011 roku.

  Zaproszenie - autorski program Wojciecha Nowakowskiego, wyświetlany w TVP Polonia w latach 1994-2010. Cykl turystyczno-krajoznawczo-historyczny o ciekawych, mało znanych zakątkach Polski. Program prowadzony był w formie gawędy, prezentujący zabytki, osobliwości przyrody i kultury, dawne historie związane z różnymi regionami kraju. Od 2011 roku program powtarzany jest na antenie TVP Historia. Izraelska Liga Siatkówki - rozgrywki o mistrzostwo Izraela organizowane przez Izraelski Związek Piłki Siatkowej (hebr. איגוד הכדורעף הישראלי, IVA). Zainaugurowany zostanie 11 października 2010 roku i trwać będzie do wiosny 2011 roku.

  Eugene F. Mallove (ur. 9 czerwca 1947, zm. 14 maja 2004 w Norwich, Connecticut), amerykański wydawca i redaktor magazynu "Infinite Energy", założyciel organizacji New Energy Foundation. Propagator idei zimnej fuzji i wolnej energii, aktywnie propagował badania nad alternatywnymi systemami wytwarzania energii.

  Dodano: 21.05.2010. 17:12  


  Najnowsze