• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dzień informacji o Wspólnej Inicjatywie Technologicznej Czyste niebo, Turyn, Włochy

  30.04.2010. 17:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 6 maja w Turynie, Włochy, odbędzie się dzień informacji poświęcony piątemu zaproszeniu do składania wniosków w ramach Wspólnej Inicjatywy Technologicznej (WIT) "Czyste niebo".

  Celem wydarzenia jest poinformowanie o treści następnego zaproszenia w ramach "Czystego nieba", które zostanie ogłoszone 30 kwietnia 2010 r. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak przygotować dobrą propozycję, jak wygląda proces ewaluacji oraz jakie kwestie związane z administracją i kontraktami należy uwzględnić. Poszczególne tematy w ramach WIT "Czyste niebo" przedstawiają się następująco: - ekologiczny samolot regionalny;
  - systemy ekologicznej obsługi;
  - inteligentne stałe skrzydła;
  - ekologiczne i zrównoważone silniki;
  - eko-projektowanie;
  - ekologiczny helikopter.

  WIT "Czyste niebo" to największy jak dotąd europejski projekt badawczy, którego budżet jest rozdzielony na lata 2008-2013 pomiędzy Komisję Europejską i przedsiębiorstwa.

  Przyśpieszenie prac nad nowym, ekologicznym projektowaniem jest niezbędne, by chronić środowisko. Dotyczy to zwłaszcza samolotów, których okres użytkowania wynosi 30 lat a projektowania - nawet dziesięć. Przyśpieszony proces badawczy realizowany w ramach inicjatywy "Czyste niebo" daje możliwości szybszych postępów we wdrażaniu ekologicznych technologii w lotnictwie.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 30.04.2010. 17:12  


  Najnowsze