• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dzień Korea EUREKA 2013, Stambuł, Turcja

  22.03.2013. 16:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 28 - 30 maja 2013 r. w Stambule, Turcja, odbędzie się wydarzenie pt. "Dzień Korea EUREKA 2013" (Korea EUREKA Day 2013).

  Współorganizowane przez Ministerstwo Wiedzy i Gospodarki (MKE), Koreański Instytut Postępu Technologicznego (KIAT) i tureckie przewodnictwo programu EUREKA, czwarte doroczne wydarzenie EUREKA ma pobudzać współpracę i powstawanie konsorcjów B+R wśród europejskich i koreańskich MŚP i/lub ośrodków badawczych. Na przestrzeni ostatnich dekad Korea odnotowała godny uwagi wzrost i pozostaje wierna swojemu zobowiązaniu do generowania obopólnego dobrobytu gospodarczego poprzez postępy technologiczne w ramach sieci EUREKA.

  Na tegoroczną konferencję złożą się trzy sesje: seminarium informacyjne nt. projektów Eureka, otwarte forum poświęcone przyszłej współpracy między Koreą a Europą oraz sesje kooperacyjne w celu zainicjowania dyskusji wspomagających proces innowacji i B+R. Wydarzenie stworzy uczestnikom okazję do wymiany pomysłów oraz będzie stymulować sieciowanie i nawiązywanie współpracy między rządowymi instytutami badawczymi, dużymi korporacjami i MŚP.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Eureka, stolica hrabstwa Eureka. W roku 1990, liczba mieszkańców wyniosła 650. Jest jedynym miastem w tym hrabstwie. Pozostali obywatele rozsiani są po wsiach. Do atrakcji należą: gmach opery zbudowaniej w 1880 roku i przywrócony w 1993 r. oraz Museum Sentinel Eureka, gdzie w 1879 r. znajdowała się redakcja Gazety Sentinel Eureka. Hrabstwo Eureka, jedno z najmniej zaludnionych – w 2000 roku populacja wynosiła 1651 osób. Znajduje się w środkowo-północnej części stanu. Stolicą jest Eureka. Marek Siudym – polski twórca telewizyjny, współpracownik popularnonaukowego programu telewizyjnego Eureka, a także współtwórca Sondy. Autor wspomnieniowej książki, wydanej pod koniec roku 2012 pt. "18.20 SONDA".

  Ignacy Waniewicz - redaktor czasopisma politycznego "Po Prostu" od początku jego istnienia. Twórca najstarszego edukacyjnego programu telewizyjnego "Eureka" , jak również międzynarodowej telewizji oświatowej (kierowanej z ramienia ONZ). Port lotniczy Arcata-Eureka (IATA: ACV, ICAO: KACV) – port lotniczy położony 24 km na północ od Eureki, w McKinleyville w stanie Kalifornia, w Stanach Zjednoczonych.

  Jerzy Wunderlich wł. Włodzimierz Jerzy Wunderlich (ur. 1 października 1930 w Krakowie, zm. 12 kwietnia 2009 w Warszawie) – dziennikarz, popularyzator nauki, znany zwłaszcza jako współtwórca i prezenter magazynów telewizyjnych Eureka i Klinika zdrowego człowieka. Beowawe – region i opuszczone miasto w hrabstwie Eureka. Nazwa znaczy "brama" w języku Indian Paiute. Znajduje się na wysokości 4695 stóp (1431.04 m), przechodzi przez nie Autostrada Stanowa nr 306, na południe od Autostrady Międzystanowej nr 80.

  Grocon Pty Ltd – to duża australijska kompania budownicza, założona, prowadzona, i należąca do rodziny Grollo w Melbourne w Australii. Znana ze swoich widowiskowych budynków jak Eureka Tower i Rialto Towers. Lista najwyższych budynków w Melbourne: Melbourne jest jednym z największych miast w Australii. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych panoram na świecie. Od 2006 wzbogacona o najwyższy w mieście Eureka Tower (drugi co do wysokości w kraju). Gmach ten jest, tak jak większość budowanych obecnie wieżowców na świecie, jest apartamentowcem. Obecnie stoi tu 26 budynków, które można uznać ze wieżowce, ponad 100 metrów ma natomiast ponad 60 budynków. Aż 8 przekracza 200 metrów wysokości, a 4 znajdują się na liście stu najwyższych na świecie. Przed Eureka Tower najwyższy od 1991 roku był tu 120 Collins Street. Tak wysokie budynki powstały tu już jakiś czas temu. Proces ten rozpoczął się w latach 70. Trwał on do początków lat 90., z mniejszym nasileniem w latach 80. Pod koniec lat 90. ponownie zaczęły powstawać wysokie budynki, jednak tym razem już nie były to biurowce jak do tej pory, lecz budynki bądź całkowicie mieszkalne, bądź łączące obie te funkcje. Zaaprobowane są kolejne projekty. Najwyższy z nich jednak ma "zaledwie" 226 metrów wysokości (Prima on Southbank).

  Gmina Eureka (ang. Eureka Township) – gmina w USA, w stanie Iowa, w hrabstwie Adair. Według danych z 2000 roku gmina miała 123 mieszkańców.

  Prairie Creek Redwood State Park – park stanowy w amerykańskim stanie Kalifornia. Zajmuje teren o powierzchni 57 km² leżący na połnoc od miasta Eureka na terenie hrabstwa Humboldt. Znany z ogromnych okazów sekwoji wieczniezielonych.

  Rialto Towers - zespół 2 budynków biurowych leżący w centrum Melbourne w Australii. Niższa północna wieża ma 185 m wysokości i 43 kondygnacje. Wyższa wieża osiąga 251 m (63 kondygnacje nad ziemią i 3 podziemne) i jest najwyższym budynkiem biurowym w Australii i na całej półkuli południowej, mierząc do dachu (wyższa od Rialto Eureka Tower jest apartamentowcem). Na 55-tym piętrze (na wysokości 237 m) znajduje się taras widokowy. Masakra Wiyotów – mord jaki miał miejsce w dniu 26 lutego 1860 r. w rejonie Tulawat (Tolowot) w Hrabstwie Humboldt w Kalifornii na wyspie noszącej dziś nazwę Indian Island leżącej w Zatoce Humboldta w pobliżu miasta Eureka. W tym dniu z rąk białych osadników zginęło od 80 do 250 Indian z plemienia Wiyotów.

  Sara Bareilles (ur. 7 grudnia 1979 w Eureka, Kalifornia) – amerykańska wokalistka, kompozytorka i pianistka. Zyskała rozgłos dzięki sukcesowi singla "Love Song", który dotarł na pierwsze miejsce zestawienia Billboard Pop Charts. Colin Ferguson (ur. 22 lipca 1972 r. w Montrealu) – kanadyjski aktor filmowy i telewizyjny, znany głównie z ról w serialach Eureka oraz Para za parą.

  Eureka – amerykański serial science fiction, którego akcja rozgrywa się w sekretnym mieście o tej samej nazwie. Premiera odbyła się w Stanach Zjednoczonych na kanale Sci Fi 18 lipca 2006 roku. W Wielkiej Brytanii oraz Irlandii serial został wyemitowany przez stację Sky One pod nazwą A Town Called Eureka. W Polsce 30 sierpnia 2007 emisję pierwszego sezonu rozpoczął Canal+.

  Dodano: 22.03.2013. 16:37  


  Najnowsze