• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dziewiąta doroczna konferencja sieci Technopolicy, Leuven & Genk, Belgia

  17.09.2012. 15:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach od 17 do 19 września 2012 r. w Leuven (Belgia) odbędzie się dziewiąta doroczna konferencja sieci Technopolicy. Tegoroczna odsłona odbywa się pod hasłem "Instrumenty na rzecz kształtowania regionu wiedzy - międzyregionalna i międzynarodowa współpraca w dziedzinie opartego na nauce rozwoju regionalnego" (Instruments for Shaping a Knowledge Region - Interregional and International Collaboration in Science Based Regional Development).

  Konferencja, na której ma pojawić się około 150 specjalistów z całego świata, będzie okazją do wymiany pomysłów i wiedzy oraz platformą nawiązywania kontaktów ze światowymi ekspertami w dziedzinie regionalnej polityki innowacji. Wśród tematów imprezy znajdą się najlepsze praktyki współpracy interregionalnej, finansowanie publiczne i prywatne innowacji regionalnych, regionalne strategie i (między)narodowe polityki innowacji.

  Przewidziano też wycieczkę innowacyjną (Grand Innovation Tour) po Leuven oraz program socjalny w Genk. W Leuven zorganizowana zostanie debata między szefami miast i przedsiębiorcami, w której weźmie udział 30 prelegentów z całego świata.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Leuven – stacja kolejowa w Leuven, we Flandrii, w Belgii. Stacja została otwarta 22 września 1837. Obsługuje około 30 tys. pasażerów dziennie. Polityka innowacji: "Polityka innowacji" - rodzaj polityki gospodarczej. Pojęcie to obejmuje szeroki zakres tematów i trudno jest je jednoznacznie zdefiniować. Spowodowane jest to tym, że cele polityki innowacji ulegają ciągłym ewolucjom oraz że polityka innowacji zależy od kontekstu w jakim została użyta. Louis Marie Joseph Tobback (ur. 3 maja 1938 w Leuven) – belgijski i flamandzki polityk, były minister federalny i przewodniczący Partii Socjalistycznej (Socialistische Partij), burmistrz Leuven i senator.

  K.A.V. Lovania Leuven – Katolicki Związek Akademicki Lovania Leuven jest korporacją akademicką, założoną w 1896 na Katolickim Uniwersytecie w Leuven, w Królestwie Belgii, stowarzyszoną w ramach Cartellverband der katholischen deutschen Studentenverbindungen. Dewizami Lovanii są "Semper Excelsius!" (zawsze ćwiczyć) i "Der Geist lebt in uns allen!" (Duch zawsze w nas żyje). Oficjalnymi barwami są zielony, biały i czerwony. Katolicki Uniwersytet w Lowanium − najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów Belgii a także jedna z najważniejszych uczelni katolickich. Założony w 1425, w 1968 − na skutek belgijskiej kontrowersji językowej − podzielony na dwie niezależne instytucje. Uniwersytet niderlandzkojęzyczny (Katholieke Universiteit Leuven) ma siedzibę w Leuven (Lowanium), uniwersytet francuskojęzyczny (Université catholique de Louvain) w Louvain-la-Neuve i Brukseli.

  E314 - trasa europejska biegnąca przez Belgię, Holandię oraz Niemcy. Zaliczana do tras kategorii B droga łączy Leuven z Akwizgranem. Jej długość wynosi 125 km. Albert Giraud (ur. 23 czerwca 1860 w Leuven, zm. 26 grudnia 1929 w Schaarbeek) – belgijski poeta, tworzący w języku francuskim.

  InBev jest największą firmą piwowarską na świecie. Największą część zarobków stanowi piwo, jednak InBev ma także duży udział w sprzedaży napojów bezalkoholowych w Ameryce Łacińskiej. Firma zatrudnia około 86 000 ludzi a jej siedziba mieści się w Leuven w Belgii. Roland Liboton (ur. 6 marca 1957 w Leuven) – belgijski kolarz przełajowy i szosowy, sześciokrotny medalista przełajowych mistrzostw świata.

  HSL 2 - belgijska szybka linia kolejowa pomiędzy Leuven i Ans. Długość linii wynosi 64 km, a otwarcie nastąpiło 15 grudnia 2002 roku.

  Henri Van Kerckhove (ur. 6 września 1926 w Brukseli - zm. 4 listopada 1999 w Leuven) – belgijski kolarz szosowy i torowy, brązowy medalista szosowych mistrzostw świata.

  Dries Devenyns (ur. 22 lipca 1983 w Leuven) – belgijski kolarz szosowy, zawodnik profesjonalnej grupy Omega Pharma-Quick Step. Bruno Tobback (ur. 22 sierpnia 1969 w Leuven) – belgijski i flamandzki polityk, były minister na szczeblu krajowym, parlamentarzysta. Przewodniczący Partii Socjalistycznej.

  Paul Magnette (ur. 28 czerwca 1971 w Leuven) – belgijski i waloński polityk i politolog, nauczyciel akademicki, od 2007 do 2013 minister na szczeblu krajowym, od 2013 przewodniczący Partii Socjalistycznej. Frank Ignace Georgette Vandenbroucke (ur. 21 października 1955 w Leuven) – belgijski i flamandzki polityk, były minister federalny i regionalny, w latach 1989–1994 przewodniczący Partii Socjalistycznej (Socialistische Partij).

  Denis Odoi (ur. 27 maja 1988 roku w Leuven) – belgijski piłkarz pochodzenia ghańskiego, występujący na pozycji obrońcy. Od 2013 zawodnik KSC Lokeren. Gaston François Marie Eyskens (ur. 1 kwietnia 1905 w Lier, zm. 3 stycznia 1988 w Leuven) – belgijski wiecehrabia, ekonomista i polityk, premier kraju.

  Dodano: 17.09.2012. 15:49  


  Najnowsze