• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ekologia w obiektywie 2009

  30.04.2009. 23:59
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Konkurs fotograficzny dla zawodowych fotografów, freelancer'ów (kategoria dorośli) oraz dla amatorów (kategoria młodzież).

  Temat: "Zmiany klimatu - nasze wyzwanie"

  ATRAKCYJNE NAGRODY:
  * Grand Prix w wysokości 7 000 PLN!
  * W kategorii Dorośli: miejsce II i III odpowiednio 5 000 PLN i 3 000 PLN
  * W kategorii Młodzież: warsztaty fotograficzne (miejsce II i III)
  * Dodatkowo do wygrania Nagroda Internautów i Nagroda Dziennikarzy!

  Wśród jurorów konkursu zasiądą:

  - Anna Brzezińska-Skarżyńska Redaktor Naczelna Redakcji Fotograficznej PAP
  - Marcin Kydryński - miłośnik podróży i fotografii
  - Chris Niedenthal - ceniony fotoreporter
  - Zbigniew Włodarski - Redaktor Naczelny FOTO
  - przedstawiciel UNEP/GRID-Warszawa i Bayer Sp. z o.o

  Zgłoszenia (także on-line) !!! do 18 maja br. !!!

  Szczegółowy regulamin i zasady konkursu dostępne są na stronie
  www.ekologiawobiektywie.pl

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Skoki Narciarskie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży: Skoki narciarskie w ramach OOM są organizowane od 1996 r. W latach 1996 - 1997, i od 2000 r. rozgrywano cztery konkursy indywidualne w skokach narciarskich. Dwa w kategorii Juniorów Młodszych i dwa w kategorii Juniorów. W 1998 roku rozegrano jeden konkurs w kategorii juniorów Młodszych i Juniorów. W 1999 roku w kategorii Juniorów rozegrano dwa konkursy a w kategorii Juniorów Młodszych jeden. W roku 2000 po raz pierwszy rozegrano zawody drużynowe w skokach narciarskich (w obu kategoriach). W 2009 roku nie rozegrano konkursu drużynowego w kategorii juniorów, a rok później nie rozegrano konkursu drużynowego w żadnej z dwóch kategorii. Discover Europe to ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów. Jego celem jest nawiązanie międzynarodowego dialogu pomiędzy uczestnikami oraz zaprezentowanie ich wizji Europy, a przede wszystkim jej różnorodności. Idea konkursu opiera się na możliwości pokazania piękna Europy, jej tradycji i kultur właśnie poprzez sztukę fotografii. Konkurs ma także na celu przełamanie narodowych stereotypów oraz promowanie mobilności studenckiej, a w szczególności wyjazdów na wymiany międzynarodowe]. Poprzez udział w konkursie uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności fotograficzne, w szczególności poprzez śledzenie lekcji fotografii ukazujących się na stronie Szkoły Fotografii Discover Europe. Kategoria Song of the Year jest jedną z dwóch najbardziej prestiżowych kategorii wśród nagród Grammy. Jest przyznawana od 1959 kompozytorom piosenek. Nagroda przyznawana jest za nagrania/prace zarejestrowane w roku poprzedzającym daną nominację.

  World Beer Cup - największy piwny konkurs na świecie odbywający się co dwa lata w Stanach Zjednoczonych. Organizowany jest od 1996 r. przez Brewers Association. Na konkursie przyznawane są medale złote, srebrne i brązowe. W 2010 r. do konkursu zgłoszono 3330 piw z 642 browarów z 44 państw. Piwa podzielone na 90 kategorii oceniało 179 jurorów z 26 państw. Dyskusja kategorii:Drzewa: Przykładowo kategorii Sosnowate, więc czy uwzględniać ją w kategorii Drzewa jako artykuł, czy też do kategorii Drzewa wrzucić jako podkategorię całą kategorię Sosnowate? Sprawę komplikuje fakt, że sosnowate to nie tylko drzewa. Niektóre drzewa nie mają artykułów dla swoich rodzin, np. kategorię Drzewa. 83.17.226.74 19:19, 27 wrz 2006 (CEST)

  Wawrzyn Podlasia – nagroda honorowa, która jest przyznawana w kategoriach: "Przedsiębiorstwo Roku", "Produkt Roku", "Podlasianin Roku", "Gmina Gospodarna", "Nagroda Specjalna". Prix Italia – nazwa międzynarodowego konkursu organizowanego we Włoszech i przyznawanych w ramach niego najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwanych "radiowymi Oscarami". Nagrody rozdawane są podczas corocznego festiwalu, organizowanego w którymś z najważniejszych, włoskich miast.

  Rafał Gawin (ur. 22 kwietnia 1984 r. w Łodzi) - polski poeta, krytyk literacki, korektor i redaktor Kwartalnika Artystyczno-Literackiego "Arterie", redaktor serwisu Poezja Polska. Nominowany do nagrody głównej i laureat nagrody publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina (2007). W latach 2006 i 2007 uzyskał drugą nagrodę, a w 2009 - pierwszą w Turnieju Jednego Wiersza o Czekan Jacka Bierezina. Laureat głównej nagrody V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Tadeusza Sułkowskiego. Wybrany przez Karola Maliszewskiego do projektu Biura Literackiego Połów. Maciej Kosycarz (ur. 20 kwietnia 1964 w Gdańsku ) – polski fotoreporter związany z Gdańskiem i Pomorzem. Syn Zbigniewa Kosycarza, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 1991-96 pracował w gdańskich gazetach, 1996 założyciel agencji fotograficznej Kosycarz Foto Press KFP, współpracującej z wieloma wydawcami. Organizator wystaw, Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo im. Zbigniewa Kosycarza (jednego z najstarszych w kraju konkursów fotografii prasowej). Wydawca serii albumów z cyklu "Fot. Kosycarz - Niezwykłe zwykłe zdjęcia", zawierające fotografie Gdańska i regionu wykonane przez ojca i syna od 1945 do czasów współczesnych.

  Nagroda Grammy w kategorii Best Jazz Fusion Performance była przyznawana od 1980 do 1991 roku. Między 1980 a 1988 rokiem kategoria nagrody Grammy nazywała się Best Jazz Fusion Performance, Vocal or Instrumental.

  Elena Karpuhina – tancerka, ukończyła Szkołę Baletową w Gdańsku. Zdobyła wiele nagród m.in. Grand Prix XV Ogólnopolskiego Konkursu Tańca, 2. miejsce w konkursie Eurowizji dla młodych tancerzy, wygrała m.in. Ogólnopolski konkurs Złote Pointy 2007 i została najlepszą uczennicą szkół baletowych w Polsce. Elena Karpuhina zadebiutowała na konkursie Grand Prix tańcząc Grand Pas De Deux z baletu Śpiąca Królewna Piotra Czajkowskiego wraz z Leszkiem Cegiełkowskim.

  Nagroda Grammy w kategorii Nagroda Grammy w kategorii Best Rap Performance by a Duo or Group przyznawana jest od 1991 roku, tak samo jak nagrody w kategorii siostrzanej, Best Rap Solo Performance. Dobry Wzór – konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest przygotowywany i prowadzony zgodnie z zasadami określonymi przez ICSID (International Council of Societies of Industrial Design). Od samego początku, stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyszukują i dopuszczają do konkursu dostępne na polskim rynku produkty i usługi. Nagrodą w konkursie jest znak i certyfikat Dobry Wzór. Konkurs istnieje na rynku od 1993 roku i jest pierwszą polską nagrodą za wzornictwo. Od 1995 roku swoją nagrodę: Wzór Roku, przyznaje Minister Gospodarki. Największe zmiany w Dobrym Wzorze zaszły w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy w konkursie mogły wziąć udział również produkty producentów zagranicznych. Od tego momentu polskie produkty i polscy przedsiębiorcy konkurują z zagranicznymi markami. Od tego roku również swoją nagrodę – Designer Roku dla najlepszego polskiego projektanta – przyznaje prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Mamy już sześciu projektantów – Designerów Roku. Są nimi Marek Adamczewski (2007), Tomasz Rudkiewicz (2008), Andrzej Śmiałek (2009), Tomasz Augustyniak (2010), Marek Liskiewicz i Triada Design (2011) oraz Piotr Kuchciński (2012). Produkty, niezależnie od kraju pochodzenia, są oceniane w 3 sferach: domu, pracy i publicznej. Od 2010 roku wprowadzona została nowa sfera usług. Od 2013 roku zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane są w 7 kategoriach: DOM PRACA SFERA PUBLICZNA USŁUGI NOWE TECHNOLOGIE GRAFIKA UŻYTKOWA i OPAKOWANIA NOWE MATERIAŁY PRODUKCYJNE W każdej kategorii jury wyłania laureatów i przyznaje nagrody Dobry Wzór. Minister Gospodarki nagradza znakiem Wzór Roku najlepszy polski produkt lub usługę, a prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyróżnia najlepszego projektanta tytułem Designer Roku.

  Redaktor naczelny – osoba odpowiadająca za całość czasopisma (dziennika lub innego periodyku) albo programu telewizyjnego. W praktyce jest to osoba, która kieruje całością działań redakcji od strony merytorycznej i odpowiada za kształt oraz zawartość czasopisma. Redaktor naczelny kieruje także pracą zespołu dziennikarzy, często odpowiadając także za ich przyjmowanie i zwalnianie. Lokalna - tygodnik, członek Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Ukazuje się na terenie powiatu mińskiego oraz w Warszawie Wesołej. Od 3 stycznia 2002 roku do 31 maja 2007 roku redaktor naczelną była Monika Agopsowicz, a wydawcą firma Wodnik s.c. z siedzibą w Sulejówku. Od 1 czerwca 2007 r. redaktorem naczelnym był Marcin Pietraszek, a wydawcą firma Empemedia z Mińska Mazowieckiego. 1 października 2008 r. wydawcą stała się Agencja TiO Paweł Kozera z Legionowa. Od 1 stycznia 2009 redaktor naczelną jest Eliza Woźnicka. Tygodnik ukazuje się w środy, ma 16 stron formatu A3 oraz 16-stronicowy dodatek "Jarmark Mazowiecki".

  Nagroda Dziennikarska Parlamentu Europejskiego To nagroda przyznawana przez Parlament Europejski. Jest to konkurs otwarty dla wszystkich dziennikarzy, których praca przyczynia się do lepszego zrozumienia dzialalnosci instytucji europejskich. Nagroda jest wręczana w czterech kategoriach: dla dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych.

  Dodano: 30.04.2009. 23:59  


  Najnowsze