• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Europejska konferencja nt. mikroelektroniki i opakowań, Grenoble, Francja

  03.05.2013. 15:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 9-12 września 2013 r. w Grenoble, Francja, odbędzie się "Europejska konferencja nt. mikroelektroniki i opakowań" (European Microelectronics and Packaging Conference).

  Współsponsorowana przez IMAPS-Europe i IEEE-CPMT, konferencja EMPC to ważne wydarzenie poświęcone elektronice opakowań, wzajemnym połączeniom i integracji. Odbywające się raz na dwa lata wydarzenie przyciąga ponad 350 przedstawicieli branży z całego świata i stwarza doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi materiałami, urządzeniami i usługami w przemyśle mikroelektronicznym.

  W czasie konferencji odbędą się kursy, seminaria i warsztaty oraz wystawa ze stoiskami ponad 40 przedsiębiorstw.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Konferencja w Apalachin (z ang. Apalachin Conference lub Apalachin Meeting) – jedna z najważniejszych konferencji (obok Konferencji w Atlantic City i Konferencji Hawańskiej) z udziałem największych (ówczesnych) przedstawicieli (bossów) amerykańskiego świata przestępczości zorganizowanej. Przywódcza Konferencja Religijnych Kobiet (ang. Leadership Conference of Women Religious, LCWR) – amerykańskie stowarzyszenie przełożonych żeńskich zakonów katolickich. Głównym celem Konferencji jest asystowanie członkiniom w niesieniu ewangelizacyjnej posługi przywódczej. Konferencja została założona w 1956 roku. Obecnie LCWR liczy ponad 1,5 tys. członkiń, które reprezentują ponad 80% z 57 tys. zakonnic w USA. Konferencja hawańska (ang. Havana Conference) – jedna z najważniejszych konferencji (obok konferencji w Atlantic City w 1929 roku i konferencji w Apalachin w 1957 roku) z udziałem najważniejszych (ówczesnych) bossów amerykańskiego świata przestępczego tzw. Syndykatu.

  Finały NBA - finałowa faza rozgrywek NBA, wyłaniająca mistrza NBA, rozgrywana w systemie best-of-seven playoff (najlepszy w siedmiu finałowych meczach). Występuje w niej najlepszy zespół z Konferencji Wschodniej (Eastern Conference) i Konferencji Zachodniej (Western Conference). Światowa Konferencja Radiokomunikacyjna (ang World Radiocommunication Conference, skrót WRC) organizowana jest przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) do przeglądania, i w razie konieczności korygowania regulacji radiowych czyli międzynarodowych umów kontrolujących użycie widma częstotliwości radiowych, orbit satelitów geostacjonarnych i niegeostacjonarnych. Konferencja odbywa się co dwa do czterech lat. Przed rokiem 1993 konferencja nazywana była Światową Administracyjną Konferencją Radiową (WARC). W roku 1992 na dodatkowej konferencji w Genewie, ITU została zrestrukturyzowana i w wyniku tego od 1993 konferencja zmieniła nazwę na Światową Konferencję Radiokomunikacyjną.

  Owens-Illinois (NYSE: OI) – firma specjalizująca się w produkcji opakowań szklanych. Jest to jeden z wiodących producentów opakowań dla produktów spożywczych na świecie. Firma utrzymuje pozycję największego producenta opakowań szklanych w obu Amerykach, Australii, Nowej Zelandii, Chinach i Europie (po nabyciu BSN Glasspack w roku 2004). Szacuje się, że co druga butelka szklana wyprodukowana na świecie jest wyrobem Owens-Illinois, podmiotów stowarzyszonych lub licencjobiorców. Europejska Konferencja Ministrów Transportu (ang. European Conference of Ministers of Transport ECMT) - jest międzyrządową organizacją transportową powołaną na mocy Protokołu Brukselskiego, podpisanego 17 października 1953 r. na konferencji ministrów transportu 16 państw europejskich.

  Chafik Besseghier (ur. 11 października 1989 w Grenoble) - francuski łyżwiarz figurowy, brązowy medalista mistrzostw Francji. Uczestnik mistrzostw Europy i świata oraz zawodów cyklu Grand Prix. Society of Incentive and Travel Executives (SITE) - międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań i wydarzeń firmowych. Działa na zasadzie not-for-profit. Członkami stowarzyszenia są osoby pracujące dla największych renomowanych przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem konferencji, imprez, wyjazdów oraz pracowniczych spotkań integracyjnych i szkoleniowych, działających dla wielu stowarzyszeń oraz korporacji międzynarodowych. Stowarzyszenie powstało w 1973 roku i jest jedyną międzynarodową organizacją zajmującą się podnoszeniem standardów usług w swojej branży.

  Konferencja San Remo – międzynarodowa konferencja zorganizowana przez aliantów po I wojny światowej w dniach 19-26 kwietnia 1920 w mieście Sanremo we Włoszech.

  12. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju sprinterskim odbyły się w Grenoble, we Francji, w dniach 21 - 22 lutego 1981. Zawody rozegrano na sztucznym torze olimpijskim Parc Paul Mistral, Anneau de Vitesse. Zawodnicy dwukrotnie startowali na dystansach 500 i 1000 metrów. Złote medale zawisnęły na szyjach reprezentantki NRD Karin Enke oraz Norwega Frode Rønning.

  Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas 10.Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1968 w Grenoble (Francja) rozegrane zostały od 9 do 17 lutego 1968 roku. Były to jednocześnie 20. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Kombinacja alpejska rozgrywana była tylko w ramach mistrzostw świata. Libre Graphics Meeting (LGM) to coroczna konferencja poświęcona wolnemu oprogramowaniu i oprogramowaniu typu Open Source służącemu do tworzenia grafiki. Pierwsza konferencja odbyła się w 2006 w Lyonie we Francji. Została zapoczątkowana przez Dave Neary i Dave Odina. W 2008 konferencja odbyła się w Polsce na Politechnice Wrocławskiej.

  Międzynarodowa Konferencja Praw Człowieka. Kraków 1988 (ang. International Human Rights Conference. Cracow 1988) - niezależna konferencja poświęcona prawom człowieka która odbyła się w dniach 25–28 sierpnia 1988 w Mistrzejowicach (Kraków) w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego. Organizatorami Konferencji była Komisja Interwencji i Praworządności NSZZ "Solidarność" oraz Ruch Wolność i Pokój. Z ramienia Komisji Interwencji i Praworządności "S" głównym organizatorem Konferencji był Zbigniew Romaszewski, późniejszy wicemarszałek Senatu RP 7 kadencji. W konferencji wzięło udział ponad 1000 osób, w tym 400 gości zagranicznych (m. in. z USA, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Australii i Szwecji). Honorowy patronat sprawował Lech Wałęsa, a za stronę organizacyjną odpowiadał mistrzejowicki wikariat „Solidarności”. Referat wprowadzający wygłosił Jerzy Turowicz. Uczestnicy Konferencji w specjalnej deklaracji poparli odbywające się w kraju akcje protestacyjne.

  Dodano: 03.05.2013. 15:17  


  Najnowsze